Czy zaimpregnowac granit?

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

rakomax
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:04
Czy zaimpregnowac granit?

autor: rakomax » 13 gru 2009, 9:39

Czy mogą państwo polecić dobry (najlepszy) środek do imprengacji (ochrony, zintensywikowania barwy etc.) granitu na zewnatrz budynku (polerowanego i płomieniowanego). Przy sposobności moze takze cos do ochrony graniru wewnatrz (np. przed plamami roznego pochodzenia). Polecano mi BETAWAX, ale nic o tym srodku, poza tym, co wyczytalem z wyguglowanych notek, nie wiem.

sebastianZ
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 30 cze 2008, 18:36
Re: Czy zaimpregnowac granit?

autor: sebastianZ » 13 gru 2009, 22:18

Witam
Z czystym sumieniem mogę polecić impregnat firmy FILA MP/90. Pracowałem z tym impregnatem kilkanaście razy i jest to naprawdę dobry produkt. Uważam że jeden z najlepszych na rynku ale niestety sporo kosztuje. Cena 1l to około 250zł. Jeżeli granit nie był wcześniej niczym impregnowany należy sprawdzić efekt na niewidocznym kawałku.

rakomax
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:04
Re: Czy zaimpregnowac granit?

autor: rakomax » 13 gru 2009, 23:13

Dziekuje za Fila mp/90. Czy moze jeszcze jakis inny srodek? Prosze tez o opinie o batawaxie. Interesuje mnie uzyskiwany dzieki niemu efekt "mokrego kamienia".

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: Czy zaimpregnowac granit?

autor: tomma » 14 gru 2009, 19:38

swego czasu produkowałem stoliki wykonane z granitu, w przypadku błędów szlifierskich i ukrytych wad kamienia - rys, stosowałem krystalizator, środek zamyka pory kamienia, ponadto nadaje mu wygląd mokrego. jest to "tajemny " środek poprawiający wygląd przy sprzedaży nagrobków:)


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów