Mam nowy dom i nie mam elewazji

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Michal
Mam nowy dom i nie mam elewazji

autor: Michal » 17 lut 2005, 18:56

Mam nowy budynek i szukam informacji na temat wykonania elewacji zewnętrznej, problem polega na tym, że ściany są wykonane z dwóch warstw pustaków a między nimi jest 5cm styropianu. Czy teraz jest możliwość wykonania elewacji z ociepleniem od zewnątrz w jakiś sensowny sposób?

Gość

autor: Gość » 22 lut 2005, 13:15

Jeśli jest taka potrzeba wogóle. Możesz docieplić czym sobie chcesz - wełna, styropian, gotowe panele elewacyjne. Tylko czy twoja ściana potrzebuje jeszcze docieplenia w takim wypadku? Zależy z czego sa te pustaki i jakiej są grubości.

maka

autor: maka » 23 lut 2005, 7:11

Dzięki za odpowiedz, ale mi nie chodzi o ocieplanie, a o zrobienie czego kolwiek żeby mój dom wylądał jakoś z zewnątrz, a ściany mogły "oddychać". Sam zbytnie nie oriętuję się jakie materiały można użyć. Ściana jest z pustaka żużlowego warstwy styropianu (5cm) i połowy pustaka żużlowego. Po rozmowach z miejscowymi "Fachowcmi" dowiedziałem się, że nie można dać drugiej warstwy styropianu, bo ściana nie będzie oddychać. Nie wiem ile w tym prawdy, ja osobiście się na tym nie znam i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Co mogę zrobić z zewnątrz na tych ścianach, a nie spowoduje to jakiegoś problenu z grzybami?



Pozdrawiam Maka

Gość

autor: Gość » 23 lut 2005, 14:48

Naprawdę nie widzę żadnego problemu - czym ty się przejmujesz? Nie możesz normalnie tego domu wytynkować? A jak nie chcesz dawać styropianu to daj wełnę mineralną przeznaczoną na fasady - będzie oddychać.

tomi
elewacja

autor: tomi » 24 lut 2005, 8:51

Czy ktoś Ci już powiedział, że danie pomiędzy dwa pustaki styropianu już spowodowało zamknięcie tego domu. On juz praktycznie nie oddycha. Nie mówmy od razu o grzybach, bo do tego daleko. Teraz ja bym raczej mówił o tym co zrobić aby była dobra wentyjacja w domu. Czy okan się w zimie nie "pocą" (roszą) Czy masz kominy wentylacyjne? A na zewnątrz zwykła wyprawa. Wełna to dodatkowe niepotrzebne koszty, przy 6 miesiącach ogrzewania zwróci się za może 50-70 lat, a klimat się ociepla. Styropian, to zrobienie z domu termosu, a chyba nie chciał byś tak mieszkać. Pozdrawiam, Ciebie i Twoich fachowców, którzy Ci wpakowali między ściany styropian, no chyba, ze dom był budowany 20 lat temu, to zwracam honor.
Pozdrawiam

Kryzys

autor: Kryzys » 24 lut 2005, 10:06

Nie bierz opinii wyżej na poważnie. Styropian wcale nie zaszkodzi twoim ścianom. One nie są wcale aż takim transorterem wilgoci, żeby styropian miał dla nich jakiekolwiek znaczenie. Jak wspomniał przedmówca - tu wentylacja odgrywa zasadnicza rolę, a ścianom w 99 % nic do tego, jeśli nie sa zawilgocone. Inaczej jak wytłumaczyć, że nadal najpopularniejszym sposobem docieplania jest metoda lekka mokra na styropianie? Jak nie potrzebujesz więcej docieplać tych ścian, to daj zwykły tynk. Jak potrzebujesz, a masz fobię na punkcie styropianu wybierz wełnę.

Michał

autor: Michał » 25 lut 2005, 8:44

Dzięki za wszystkie odpowiedzi na moje pytania, dom na dobrze wykonane wentylacje, nie mam (jak dotychczas) żadnego probemu z wilgocią, i chcałbym aby tak pozostało, myślę że skożystam z porad jaki uzyskałem tu na forum i wykonam albo zwykły tyk albo dam wełnę

jeszcze raz dziękuję.

Pielgrzym

autor: Pielgrzym » 02 mar 2005, 14:19

Kilka minut temu trafiłem na stronę Termo Organiki. Znalazłem tam następujące stwierdzenie, które idealnie pasuje do twojego problemu. "Wszystkie odmiany styropianu w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają parę wodną co nie ma żadnego wpływu na warunki wilgotnościowe w budynku. Często pojawiające się hasło tzw. oddychających ścian jest typowym sloganem reklamowym nie mającym uzasadnienia naukowego".

tomi

autor: tomi » 02 mar 2005, 15:11

Kilka minut temu trafiłem na stronę Termo Organiki. Znalazłem tam następujące stwierdzenie, które idealnie pasuje do twojego problemu. "Wszystkie odmiany styropianu w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają parę wodną co nie ma żadnego wpływu na warunki wilgotnościowe w budynku. Często pojawiające się hasło tzw. oddychających ścian jest typowym sloganem reklamowym nie mającym uzasadnienia naukowego.

Wiesz co Pielgrzymie, zaskakujesz mnie.Czy ty tam pracujesz? Ppowiedz to ludziom, którzy w to uwierzyli i Ytong-a docieplili styropianem, a pierwszej zimy mieli zroszone okna od środka.

Gość

autor: Gość » 03 mar 2005, 9:20

Zaszronione okna od środka najprawdopodobniej nie mają nic wspólnego z rodzajem materiałów użytych do budowy ścian. To wynik nieprawidłowo działającej wentylacji w budynku. Para wodna powstająca podczas użytkowania pomieszczeń osadza się na najzimniejszych elementach - szybach bardzo szczelnych okien - zamiast wydostawać się kanałami wentylacyjnymi. Lekarstwem jest więc zastosowanie nawiewników okiennych lub udrożnienie wentylacji. Ściany nie odgrywają zbyt istitnej roli w procesie wymiany powietrza i wilgoci między wnętrzem pomieszczeń, a otoczeniem domu.

Awatar użytkownika
Tomasz Dąbrowski
Redakcja
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2005, 8:49
Kontaktowanie:

autor: Tomasz Dąbrowski » 03 mar 2005, 9:24

Przedmówca ma rację.

efkat
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:18
Re: Mam nowy dom i nie mam elewazji

autor: efkat » 06 gru 2009, 13:40

Ja proponuje płytki kamieniopodobne pozwolą one ukryć niedociagnięcia muru no i poprawią estetykę budynku
/http://www.allegro.pl/item832283610_kamien_elewacyjny_plytki_kamieniopodobne_odessa.html

efkat
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:18
Re: Mam nowy dom i nie mam elewazji

autor: efkat » 06 gru 2009, 13:41

Ja proponuje płytki kamieniopodobne pozwolą one ukryć niedociagnięcia muru no i poprawią estetykę budynku

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23

autor: Sebastian_71 » 06 gru 2009, 15:26

[quote="maka"]Sam zbytnie nie oriętuję się jakie materiały można użyć. Ściana jest z pustaka żużlowego warstwy styropianu (5cm) i połowy pustaka żużlowego. Po rozmowach z miejscowymi "Fachowcmi" dowiedziałem się, że nie można dać drugiej warstwy styropianu, bo ściana nie będzie oddychać.


Witaj

Mając do z pustaków żużlowych - ostatnią rzeczą jaką bym się przejmował jest tzw "oddychanie ścian".
Dom możesz bez problemu dodatkowo ocieplić - zrobić to styropianem i położyć na to akryl.
Sprawną wentylacja wnętrz rozwiązuje problem ew. grzybów - biorąc pod uwagę materiał z jakiego masz ściany - pewnie maił byś "świecące" grzyby ;)

pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Mam nowy dom i nie mam elewazji

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 gru 2009, 8:40

Michal pisze:Mam nowy budynek i szukam informacji na temat wykonania elewacji zewnętrznej, problem polega na tym, że ściany są wykonane z dwóch warstw pustaków a między nimi jest 5cm styropianu. Czy teraz jest możliwość wykonania elewacji z ociepleniem od zewnątrz w jakiś sensowny sposób?

Ocielenia od zewnątrz, zapewni oddychanie ścian czyli dyfuzję - będą więc mokre! We wszystkich przypadkach ścian bez paroizolacji zimą rośnie zawilgocenie.
Poza tym taka izolacja jest bardzo mało skuteczna, proszę prześledzić „drogę ciepła” ile ton ścian, fundamentów i gruntu pod domem trzeba nagrzać by ciepło dostało się do zewnętrznej warstwy styropianu!!


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów