tynkowanie ścian

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

sadzio1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:47
tynkowanie ścian

autor: sadzio1 » 02 gru 2009, 19:55

witam mam pytanie otoz jak wiadomo na zewnatrz coraz zimniej nie mam jeszcze okien wstawionych ale chcialbym zaczac tynkowanie,tynki tradycyjne cementowo wapienne czy nic sie nie stanie jesli przyjdzie leeki mroz,dodam ,ze nie chce montowac okien na zime po to zeby wszystkie tynki dobrze przeschly za odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam :wink:

MIRAS387
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:37
Lokalizacja: pomorskie
Re: tynkowanie pytanie

autor: MIRAS387 » 02 gru 2009, 23:21

tynk nie lubi mrozu unikaj zmarznięcia teraz jest dobra pora na tynkowanie bo nie schnie tak szybko tynk zanim go zatrzesz ale jeśli odbywa się to bez mrozu(przymrozków).Masz rację nie wstawiaj okien niech to wszystko owieje i trochę osuszy jeśli bedziesz tynkował w bezmroźne dni.pozdrawiam

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23
Re: tynkowanie pytanie

autor: Sebastian_71 » 03 gru 2009, 11:01

Jeżeli masz pewność, że przez cały czas wiązania i schnięcia tynków temperatura nie spadnie poniżej +5 st. C (powietrza i podłoża) - to rób. Ale biorąc pod uwagę, że jest 3 grudnia, a tynk cementowo-wapienny schnie ok. 1 mm na 24 godziny to na 100% trafisz na przymrozek, a to uszkodzi Ci tynk.

shogun
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:47
Re: tynkowanie pytanie

autor: shogun » 03 gru 2009, 21:00

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Mam pytanie, z góry przepraszam autora tematu, że podpiąłem się pod Jego wątek, ale tematycznie z tej samej półki ;) Otóż czy ktoś z Państwa ma może treść następujących norm budowlanych:

PN-70/B-10100. Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.

PN-97/B-10106. Tynki i zaprawy budowlane. Masy tynkarskie do wypraw pocienionych.

PN-90/B-14501. Zaprawy budowlane zwykłe.

Jestem w trakcie budowania własnego domu i chciałbym maksymalnie wybadać temat tynków, aby nie dać się niczym zaskoczyć ze strony wykonawców :). Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam!

Pozdrawiam!


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów