Czy zgodzic się na transformator na swoim polu

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

szachrajka32
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2009, 6:59
Lokalizacja: Śląsk
Czy zgodzic się na transformator na swoim polu

autor: szachrajka32 » 03 gru 2009, 18:18

Witam wczoraj mnie odwiedził pracownik z elektrowni i złożył mi propozycje że elektrownia chce kupić odemnie 5m na 5m pole i tam chcą postawić słup nie wiem czy sie zgodzić na to i ile za żądać kwoty za sprzedaż mojej działki .
Od mojego domu to jest 150m do tego słupa ale wydaje mi sie ze to zawsze będzie jakieś promieniowanie chociaż pracownik elektrowni twierdzi że to wszystko pójdzie ziemią a na moim polu ma stanąć tylko słup .
Może doradzicie mi drodzy forumowicze co
mam zrobić i jaka kwotę mam powiedzieć tym bardziej ze ten słup stanie na
działce budowlanej i później kto mi taka działkę kupi mogę miec problem ze sprzedażą .
Czy ktos z forumowiczów miał styczność że elektrowni sprzedał pole i za jaka kwotę jeśli możną wiedzieć .
Będę wdzięczna za posty i doradzenie .
Pozdrawiam wszystkich :wink:

ROSS8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006, 12:27
Re: Czy zgodzic się na transformator na swoim polu

autor: ROSS8 » 03 gru 2009, 18:31

Witam, jeżeli dobrze rozumiem to chcą odkupić 5mx5m, więc to nie będzie stało na działce budowlanej a przy działce, po drugie stacje transformatorowe likalizuje się w "pobliżu miejsc odbioru" tzn. że nie gdzieś na odludziu. Nie wiem jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o parametry techniczne istniejącej linii energetycznej i fakt ewentualnych przyłączeń nowych odbiorców, ale skoro energetyka chce inwestować w budowę (przebudowę) sieci energetycznej to ewentualne przyłączenie potencjalnych odbiorców na owych działkach budowlanych będzie wymagało budowy stacji transformatorowej. Ozczywiście zawsze może być to u sąsiada ale sąsiad też powie że u sąsiada i mamy pat. Podsumowując skoro chcą wykupić grunt to tylko jest sprawa za ile a cena jest sprawą umowna - trzeba negocjować.
Pozdrawiam.

kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: Czy zgodzic się na transformator na swoim polu

autor: kojka » 27 kwie 2022, 17:53

z tego co wiem bo kiedys sie interesowalismy stacjami transformatorowymi (bardziej wyposazeniem https://www.egsystem-sklep.pl/wyposazenie-stacji-trafo-c-500_303.html ) ale jednak.. to promieniowania jako takiego nie ma, obecne stacje sa bezpieczne, 5x5 to maly fragment i nie widze przeciwwskazan by sie nie godzic


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów