Odległość budynku od działki

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

karolinasaw21
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2009, 19:07
Odległość budynku od działki

autor: karolinasaw21 » 26 sie 2009, 19:20

Witam,
mój dom stoi na granicy działki, w jakiej odległości powinien budować się sąsiad? I jeszcze jedno drugi sąsiad dostawił do mojego domu komórkę a ja chciałabym ocieplić dom, czy miał do tego prawo?

walasb
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2009, 14:25
Re: Odległość budynku od działki

autor: walasb » 21 lis 2009, 10:08

""Witam,
mój dom stoi na granicy działki, w jakiej odległości powinien budować się sąsiad? I jeszcze jedno drugi sąsiad dostawił do mojego domu komórkę a ja chciałabym ocieplić dom, czy miał do tego prawo?""

Jeżeli twój dom stoi w granicy działki to sąsiad może wybudować dom lub inny obiekt budowlany także w granicy działki. Oczywiście musi uzyskać odpowiednie pozwolenie na budowę lub dokonać zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę( w zależności od wielkości budynku). Jeżeli nie dokonał zgłoszenia, komórka jaet samowolą budowlaną.

drag
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2009, 20:54
Lokalizacja: gryfino
Re: Odległość budynku od działki

autor: drag » 30 lis 2009, 21:24

karolinasaw21 pisze:Witam,
mój dom stoi na granicy działki, w jakiej odległości powinien budować się sąsiad? I jeszcze jedno drugi sąsiad dostawił do mojego domu komórkę a ja chciałabym ocieplić dom, czy miał do tego prawo?


budynek musi stać od granicy 4m jeżeli w ścianie jest okno lub 3m jeżeli w ścianie nie ma okna
smok

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: Odległość budynku od działki

autor: kielo » 30 lis 2009, 22:11

drag pisze:
karolinasaw21 pisze:Witam,
mój dom stoi na granicy działki, w jakiej odległości powinien budować się sąsiad? I jeszcze jedno drugi sąsiad dostawił do mojego domu komórkę a ja chciałabym ocieplić dom, czy miał do tego prawo?


budynek musi stać od granicy 4m jeżeli w ścianie jest okno lub 3m jeżeli w ścianie nie ma okna


Na granicy działki też można postawić budynek ,ale za zgodą sąsiada
Pozdrowienia

walasb
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2009, 14:25
Re: Odległość budynku od działki

autor: walasb » 01 gru 2009, 16:38

-http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20020750690&type=2&name=ATTR2Z85

Proszę przeczytać dział II. Zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej. Punkt 1. Usytuowanie budynku.

Niema czegoś takiego jak zgoda sąsiada. Kiedyś tak było, a teraz warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytułowanie oraz prawo budowlane nie przeidują zgody sąsiada.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości

Gotowe projekty domów