Rolety zewnetrzne

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

rafus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2006, 18:41
Rolety zewnetrzne

autor: rafus » 23 lis 2006, 18:33

witam !! Chciałem zapytac was uzytkowników tego forum o Rolety zewnetrzne mianowicie chciałbym zamontowac rolety zew. w domu jednorodzinnym i pytanie brzmi czy lepiej montowac je w oknie czyli tzw. w szpalecie czy moze lepiej je zamontowac na zewnatrz okna czyli na murze i jeszcze jedno w przyszłym sezonie letnim mam zamiar zrobic elewacje budynku czy poczekac z roletami czy moge je zamontowac przed elewacja .czy poczekac az ona bedzie. Wiem ze to głupie ale moze dacie jakies fotki odnosnie elewacji problem w tym ze zona i ja mamy inne wizje na kolor domu powiem tylko ze dach jest w kolorze grafitowym (dachówka cementowa Braas Frankfurter) pomocy!! moj e-mail rafus22@gmail.com POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 02 sty 2007, 22:57

Rolety możesz montowšć na œcianie przed ociepleniem. Montujšc ocieplenie zamaskujesz prowadnice. Co do koloru elewacji to z grafitem dobrze współgrajš jasne pastelowe kolory (żółty, piaskowy, łososiowy itp.). Pozdrawiam.

missjay
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2009, 23:10
Re: Rolety zewnetrzne

autor: missjay » 31 paź 2009, 23:13

Czy przymocowanie rolety do gołej ściany z cegieł, a następnie otoczenie rolety i okna ociepleniem nie spowoduje, że częśc sciany pod roletą jako nieocieplona może pokryc sie następnie wilgocią?
Justyna

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Rolety zewnetrzne

autor: Andrzej Wilhelmi » 02 lis 2009, 23:42

Tylko teoretycznie. W praktyce taki problem nie wystąpi. Pozdrawiam.

mpm
Aktywny
Aktywny
Posty: 148
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:38
Re: Rolety zewnetrzne

autor: mpm » 23 lis 2009, 17:49

nie montuj rolet zintegrowanych z ramą okienną, zimą skrzynką rolety po prostu wieje w takim rozwiązaniu powstaje mostek termiczny.
Zastosuj wyłącznie rolety montowane oddzielnie na murze

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Rolety zewnetrzne

autor: Andrzej Wilhelmi » 23 lis 2009, 20:56

Jaki mostek skoro skrzynka jest izolowana? Pozdrawiam.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów