Instalacja gazowa- cwu, grzejniki + podłogówka

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Taz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:42
Instalacja gazowa- cwu, grzejniki + podłogówka

autor: Taz » 11 lis 2009, 16:33

Witam.
Niedługo zakładam w mieszkaniu (kawalerce 30m2) instalacje gazowa. Mam w związku z tym kilka pytań. Mieszkanie znajduje się na parterze, pod mieszkaniem nie ma piwnicy. Pierwsze pytanie dotyczy kotła gazowego, w projekcie instalacji zaznaczono że zastosowany będzie kocioł z zamkniętą komorą spalania. Przyszły wykonawca instalacji odradza mi jednak taki kocioł ze względu na jego hałas podczas pracy. Czy kotły te naprawdę są aż tak głośne żeby je dyskwalifikować (kocioł będzie znajdował się w kuchni która sąsiaduje bezpośrednio z pokojem)? Czy jeżeli w projekcie zaznaczony został kocioł z zamkniętą komorą, mogę zastosować kocioł z komorą otwartą? drugie pytanie dotyczy cwu - ze względu na małą pow. mieszkania kocioł będzie miał małą moc, jaki powinien mieć on zasobnik cwu żeby w połowie brania prysznica nie zabrakło mi ciepłej wody (ponieważ nie wiem czy kocioł da rade podgrzewać wodę na bieżąco)? Trzecie pytanie dotyczy ogrzewania podłogowego, które oprócz grzejników chciałbym zastosować. Czy ogrzewanie podłogowe może być zastosowane wyłącznie pod płytkami? w pokoju chciałby mieć podłogę z deski podłogowej (dąb, orzech lub bambus). Drugą kwestią jest sama instalacja o. podłogowego. Instalator zaproponował żeby zrobić ja na powrocie z grzejników (tzn woda z kotła najpierw nagrzewa grzejniki, wyjściem z grzejników wraca podłogą do pieca) lecz z racji tego że nie mam zamiaru narazie przeprowadzać się tam na stałe, a tylko wpadać od czasu do czasu na kilka dni, chciałbym móc odłączać ogrzewanie podłogowe, tak żeby mogły grzać same grzejniki. Jak to zrobić? Czy możliwe jest żeby zrobić drugi powrót i je przełączać, czy trzeba zrobić dwa osobne obiegi (dla grzejników i podłogi)? Jak docieplić podłogę pod takie ogrzewanie żebym nie ogrzewał gruntu? Jak się w ogóle ma ogrzewanie podłogowe do rachunków za gaz (tzn czy nie będą one dużo wyższe niż przy samych grzejnikach)? Jakie piece i jakie sterowniki polecacie do takiej instalacji?
Niektóre pytania mogą wydawać się wam śmieszne ale jestem laikiem w temacie wiec proszę o wyrozumiałość.
pzdr

cezarr1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: pomorskie
Re: Instalacja gazowa- cwu, grzejniki + podłogówka

autor: cezarr1 » 11 lis 2009, 17:44

Zrezygnuj z tego wykonawcy póki czas facet nie ma pojęcia o kotłach oraz instalacjach podłogówki

Taz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:42
Re: Instalacja gazowa- cwu, grzejniki + podłogówka

autor: Taz » 17 lis 2009, 11:17

ok, w takim razie czy mógłby mi ktoś przybliżyć plusy i minusy obu typów kotłów? Jakie kotły z zamkniętą komorą a jakie z otwartą polecacie? Oraz jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana inst podłogówki?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 82 gości

Gotowe projekty domów