Ściana w bloku z płyty.Przy suficie szczelina.JakUszczelnić?

Właściwe uszczelnienie poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu ma kolosalne znaczenie dla jego trwałości i późniejszych warunków mieszkania w domu. Właściwego zabezpieczenia wymagają też, np. tarasy. Zdarzają się również sytuacje, kiedy musimy użyć materiałów uszczelniających do napraw czy remontów. W tym dziale znajdziesz praktyczne porady na temat wszelkiego rodzaju uszczelnień.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

artur_5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2009, 16:12
Ściana w bloku z płyty.Przy suficie szczelina.JakUszczelnić?

autor: artur_5 » 12 lis 2009, 16:26

Witam.

Mam następujący problem. W bloku z wielkiej płyty nad oknem (na styku sufitu i ściany) miałem przeciek.
Po wygrzebaniu tynku okazało się że ŚCIANA NIEDOCHODZI DO SUFITU (brakuje ok 1-2cm między betonem sufitu a betonem ściany). Dziura jest głęboka dość (szacunkowo conajmniej 15cm).
Moje pytanie brzmi:

Czym tą dziurę wypełnić żeby zabezpieczyć przed wodą?

I w zależności od odpowiedzi czy trzeba wypełnić całą przestrzeń czy tylko troche(powiedzmy 2cm) od środka?

Jest oczywiście opcja zrobienia od zewnątrz, ale chciałbym ją wykorzystywać w drugiej kolejności.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Dziękuje i pozdrawiam
Artur

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ściana w bloku z płyty.Przy suficie szczelina.JakUszczel

autor: Interno » 12 lis 2009, 20:41

Jeśli wilgoć jest od wód opadowych skuteczna naprawa tylko od zewnątrz.
Nie wiem jaki to system płyty i jak ocieplony ale tak głęboką szczelinę można dodatkowo wypełnić materiałem izolacyjnym oraz zaprawą naprawczą puchnącą podczas wiązania.

artur_5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2009, 16:12
Re: Ściana w bloku z płyty.Przy suficie szczelina.JakUszczel

autor: artur_5 » 12 lis 2009, 20:58

właśnie takie jest źródło wilgoci. ocieplenia brak.
niewiem jaki system płyt. blok z 84roku. na skrzyżowaniach 4płyt są takie małe blaszki. chyba tyle co mogę o tym powiedzieć.

poprosiłbym jeszcze o konkretne nazwy materiałów.

pozdrawiam i proszę o więcej opinii.


Wróć do „Materiały uszczelniające”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów