ARTOP, ERCON, BAISO - Firmy budowlane

Wybór wykonawcy często decyduje o tym, czy budowa lub remont domu będzie miłym wspomnieniem, czy trudnym przeżyciem, a dom - wymarzonym miejscem do mieszkania czy katalogiem błędów. Jak wybrać dobrego, rzetelnego wykonawcę? Tu możesz polecić sprawdzone ekipy i poznać opinie o wykonawcach, których zamierzasz zatrudnić.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Sprayer
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2020, 15:50
ARTOP, ERCON, BAISO - Firmy budowlane

autor: Sprayer » 19 cze 2020, 16:18

Witam,

Czy ktoś słyszał o firmie budowlanej "ARTOP BUDOWNICTWO SP. Z O.O." z Gdańska?

Ogłaszają się na portalu z ofertami, że wykonują usługi budowlane w całym kraju. Niestety nie znalazłem żadnych opinii ani komentarzy na ich temat.

Jedyne co udało mi się znaleźć, to fakt że właścicielem jest młoda osoba, która równolegle ma też założone dwie inne spółki pod nazwami "Baiso Budownictwo sp. z o. o." oraz "Ercon Deweloper sp. z o. o.".

Firma Artop ma jeszcze profil na Facebooku, jednak jest on dość świeży (założony końcem zeszłego roku).

Pytam, ponieważ otrzymałem wycenę budowy domu do SSO, jednak z siedzibą firmy dzieli mnie prawie 600km. W dodatku jeden z punktów w wycenie informuje o konieczności wpłacenia 10% zaliczki w momencie podpisania umowy.

Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie firma została założona tylko w celu wyłudzania zaliczek a później zniknięcia z rynku.

Pomoże ktoś rozwiać wątpliwości?

Narkomar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2020, 12:41
Re: ARTOP, ERCON, BAISO - Firmy budowlane

autor: Narkomar » 24 sie 2020, 12:42

I jak tam, dowiedziales sie czegos? bo rowniez mam od nich atrakcyjna oferte

marys12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2020, 13:33
Re: ARTOP, ERCON, BAISO - Firmy budowlane

autor: marys12 » 31 sie 2020, 13:45

Witam, Czy ktoś uzyskał jakieś info o firmie? Jestem po dwóch spotkaniach z właścicielem. Widziałem budowę w Kwidzyniu. Pytałem o spółki i uzyskałem info, że w Basio już nie jest wspólnikiem, a Ercon to spółka na którą kupiono ziemię do budowy domków jednorodzinnych i ich sprzedaży. Umowa dosyć rzeczowa i jest tam mowa o zwrocie zaliczki jeżeli zostanie umowa rozwiązana. Z firm jakie spotkałem wydają się wiarygodni i mają siedzibę bo co niektórzy chcieli tylko do mnie przyjechać na rozmowę. Jak wasze odczucia?

mhm
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2020, 22:28
Re: ARTOP, ERCON, BAISO - Firmy budowlane

autor: mhm » 23 wrz 2020, 22:40

Uważajcie na tą firmę !!! Zaliczkę, którą wg umowy wpłacicie może nie pokryć wykonanych prac, a firma zniknie na kilka tygodni. U mnie przez 5 miesięcy zrobili parter, strop i więźbę dachową. Reszta to opłakany stan do poprawienia ubytków, skuwania, szlifowania i sprzątania. Nie chcesz stracić pieniędzy i czasu - omijaj ich wielkim łukiem.

PiotrGorki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:43
Re: ARTOP, ERCON, BAISO - Firmy budowlane

autor: PiotrGorki » 30 wrz 2020, 16:50

Nie polecam. Firma Artop Budownictwo i jej prezes Pana robert wykorzystał nas. Oferta przyszła z portalu Oferto.
Dużo rzeczy wymaga poprawy, m.in. brak wykonania komina mimo, iż jest przykryty w tej części dach, płatew kalenicy jest łączona metrową szkukówką (5m płatwi, 1m sztukówki i znowu 5m), rynny zamontowane niezgodnie z projektem, brak łączenia ścianek (czyli ścianki poprzeczne nie mają łącznika, tylko są " przyklejone". Mogę jeszcze długo opisywać, ale najgorsze jest to że mieszkam 650km od budowy i nie jestem w stanie wszystkiego dopatrzyć. Pozostał mi na jesień, zimę niedokończony dach, a obecnie już nie mam nawet możliwości dokupić takiego samego koloru dachówki. W dodatku od 2 miesięcy jest całkowity brak kontaktu z wykonawcą. Pan robert nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile, jak się okazuje firmy też już nie ma. I szukaj wiatru w polu.


Wróć do „Porozmawiajmy o wykonawcach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów