Przebudowa sutereny

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

antar.kt
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2021, 20:58
Przebudowa sutereny

autor: antar.kt » 10 wrz 2021, 22:34

Wykonuję adaptację pomieszczeń w przyziemiu mojego domu tzw. suterena na mieszkanie. Ściany mam ocieplone z położoną hydroizolacją. Mam dylemat co zrobić z posadzką, a w zasadzie z ociepleniem podłogi. Dotychczas na chudziaku została wykonana izolacja z papy i na tym, na cienkiej wylewce ułożone płytki. Latem w upalne dni na tych płytkach skrapla się woda zawarta w powietrzu. Zimą zaś przy włączonych kaloryferach podłoga jest wyraźnie zimniejsza.
Zamierzałem zerwać dotychczasowe warstwy wierzchnie do papy, a następnie położyć styropian twardy, na tym wylewkę i panele PVC Czy ktoś mógłby mi pomóc i wyliczyć jaka powinna być grubość styropianu lub paneli z pianki PIR. Jeśli grubość wyjdzie większa niż 4 cm, to będę musiał, ze względu na wysokości otworów drzwiowych, wykonać pogłębienie. Jak wtedy odtworzyć hydroizolację jak powinien wyglądać przekrój warstw takiego pogłębienia. Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam
Krzysztof
.

Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów