malowanie piwnicy

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

srebrnylis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:04
malowanie piwnicy

autor: srebrnylis » 17 maja 2020, 12:53

Witajcie,

Chciałbym odświeżyć malowanie ścian w piwnicy. Są tam powierzchnie z suporeksu, betonu i cegły. Są nieotynkowane, a więc mocno nierówne.
Piwnica jest sucha, dobrze wentylowana, nie ma grzyba czy wilgoci.

Obecnie jest pomalowana czymś białym i brudzącym — tzn. po dotknięciu dłonią, a zwłaszcza otarciu się o ścianę ubraniem pozostają białe ślady. To jest chyba kreda albo wapno, nie wiem dokładnie. Kiedyś kojarzę, że mówiło się, że w piwnicy jest farba kredowa. Fragmenty ścian są częściowo zabrudzone - upływ czasu.

Czym to pomalować? Myślałem by zabrudzenia zmyć wodą z mydłem malarskim, zagruntować i pomalować białą farbą do wnętrz. Zrobiłem próbkę na jednej cegle. Tylko czy tradycyjna farba do wnętrz nadaje się na takie nierówne powierzchnie, jak nieotynkowane cegły ? Czy lepiej użyć takiej samej farby jak wcześniej zastosowane, ale co to jest za farba ?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 948
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: malowanie piwnicy

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 25 cze 2020, 19:41

Szanowny Panie,
Powierzchnię ścian trzeba dokładnie umyć, odpylić oraz zagruntować gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Grunt zwiąże kurz oraz inne zabrudzenia, wzmocni podłoże i ujednolici jego chłonność. Do malowania piwnicy rekomenduję zastosować farbą Śnieżka Ekstra Fasadowa. Jest to farba na zewnątrz i do wewnątrz, która charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością, przyczepnością do podłoża oraz siłą krycia. Nie chlapie podczas malowania, zapewnia oddychanie ścian, posiada właściwości plamoodporne


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów