Zbyt duży przepływ powietrza / niezrównoważona wentylacja poddasza?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

slimmy0
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2023, 9:33
Zbyt duży przepływ powietrza / niezrównoważona wentylacja poddasza?

autor: slimmy0 » 20 maja 2023, 9:49

W zeszłym roku wymieniłem dach i teraz widzę stale temperatury na poddaszu o 35-45 stopni wyższe niż na zewnątrz (północny wschód). Na przykład wczoraj było fajnie 62f, a na strychu było 109f. Nigdy nie widziałem czegoś takiego na moim poprzednim dachu .

Jest to dach czterospadowy, a powierzchnia poddasza to 26x22. Nie mam dokładnych specyfikacji tego, co zainstalował wykonawca (poprosił o to), ale widzę światło dzienne na całym obwodzie, więc są otwory wentylacyjne w suficie, a oni zainstalowali otwór kalenicowy z otworem, który ma około 80 x 3 cale, patrząc od wewnątrz strych.

Prawie nic nie wiem o dachach, ale robię badania i z tego, co rozumiem, wentylacja powinna być zrównoważona (50-50 lub 40-60) między wywiewem a wlotem, podczas gdy teraz z moim tyłem do matematyki na serwetce wydawałoby się to bardziej 95% wlot i 5% wydech.

Czy to może być przyczyną wysokiej temperatury, którą widzę? Jakie byłoby rozwiązanie? Zamontować więcej wydechu? Zakryć część wlotu? Czy montaż skośnych otworów wentylacyjnych wymagałby zamknięcia kalenicy?

Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów