Jakich technologii użyć do wykonania stropodachu nad garażem i wykuszem.

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

aborygen84
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2018, 12:14
Jakich technologii użyć do wykonania stropodachu nad garażem i wykuszem.

autor: aborygen84 » 11 lut 2018, 12:17

Witam drodzy forumowicze!
Jestem w trakcie budowy domu praktyczny 2a:
http://www.projektyzwizja.pl/projekty-d ... ktyczny-2a
(rysunki szczegółowe:
http://www.projektyzwizja.pl/pub/detail ... ysunki.pdf)
W temacie stropodachów (nad garażem i wykuszem) w projekcie jest przewidziany styropian i membrana epdm wraz ze spadkiem kopertowym do środka i podgrzewanymi odpływami. Jest to rozwiązanie nie tanie i nie do wykonania przez mojego wykonawce, w dodaktu pojawiły się obawy związane z budową "basenu". W związku z czym na etapie adaptacji projektu została usunięta najdłuższa ścianka ogniowa na garażu i "tylna" ścianka na wykuszu aby można zbudować dachy jednospadowe. Dodatkowo poziom stropu nad garażem podniesiono do jednego poziomu. Dodam jeszcze że oba stropodachy (garaż, wykusz) planowane są jako nieużytkowe.

Wykonawca proponuje wykonanie stropodachu wentylowanego - konstrukcji drewnianej, pełnego deskowania i ocieplenie wełną. Wadą tego rozwiązania jest wysokość stropodachu, tzn. odległość od deski okapowej dachu skośnego umiejscowionego zaraz nad nim która wynosi około kilkanaście centymetrów. Brak większych planów odnoście hydroizolacji (oprócz papy u góry).

Kierownik budowy proponuje wykonanie stropodachu ze styropianu, strypapy spadkowej, papy podkładowej i papy nawierzchniowej. Wadą jest długi czas oczekiwania na styropapę spadkową, zaletą niższa wysokość dachu. Brak większych planów odnoście hydroizolacji (oprócz papy u góry).

Który z tych rozwiązań jest lepsze (mniej awaryjne, bezpieczniejsze, lepsze parametry termiczne i hydroizolacyjne)? Które tańsze? Może jakieś inne propozycje?

bartnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Jakich technologii użyć do wykonania stropodachu nad garażem i wykuszem.

autor: bartnik1 » 16 lut 2018, 17:17

Co do takich profesjonalnych blaszanych to mysle ze w tej kwestii wybór jest naprawdę prosty https://www.cgt.com.pl/

lilium20
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 20 sie 2017, 8:19
Re: Jakich technologii użyć do wykonania stropodachu nad garażem i wykuszem.

autor: lilium20 » 17 lut 2018, 13:21

Myślę, że najlepiej będzie zapytać specjalistów. Może masz w swoim pobliżu sprawdzoną firmę? Jeżeli nie to warto zorientować się i popytać na przykład na stronie http://www.grupabiotop.pl/. Ja sama bardzo długi czas szukałam odpowiedniego pokrycia dachowego i gdyby nie mój brat, to pewnie szukałabym do tej pory. :lol: Budowa domu wiąże się niestety z mnóstwem spraw i dach jest jedną z podstawowych. :) Pozdrawiam.

norbi108
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2018, 16:20
Re: Jakich technologii użyć do wykonania stropodachu nad garażem i wykuszem.

autor: norbi108 » 25 kwie 2018, 21:13

Witam wszystkich,
Jestem bardzo zainteresowany tym projektem (Praktyczny 2A), czy jest możliwość zobaczyć u któregoś z Państwa ten dom w trakcie budowy i zaczerpnąć kilku informacji odnośnie samej budowy?
Mój tel 693 88 50 88
norgie7226@gmail.com
Pozdrawiam serdecznie


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów