jak układać papę termozgrzewalną

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

adam12
jak układać papę termozgrzewalną

autor: adam12 » 08 paź 2005, 21:41

Proszę o odpowiedz na pytanie w jaki sposób zakłada się papę termozgrzewalną.Czy nachylenie dachu ma znaczenie w jaki sposób się ją zakłada (pionowe czy poziome pasy)Spotkałem się z różnymi opiniami i nie wiem która jest właściwa. :?

Gość

autor: Gość » 18 paź 2005, 9:57

jestes dekarzem ?

gościówa

autor: gościówa » 04 sty 2006, 13:54

układanie papy termozgrzewalnej zazwyczaj odbywa się pasami równoległymi do okapu. Zazwyczaj bowiem, przy wiekszym nachyleniu łatwiejsze wykonawczo jest układanie jej prostopadle do okapu. W przypadku dużego nachylenia dachu papa pod swoim ciężarem (a zazwyczaj waży ok. 5-6 kg/m2) układana równolegle do okapu mogłaby się zachować - przepraszam za porównanie, ale dla nas kobiet jet ono bliskie ;) - jak prześciradło wieszane na 2 klamerki czyli jej kształt byłby niecałkiem :) równoległy. Poprostu ciężko jest ją mocować, co nie znaczy że doświadczony dekarz tego nie zrobi :). Prostopadle do okapu - ograniczna nasze postępowanie do puszczenia rozwijającej się papy z rolki od kalenicy w dół. I to chyba na tyle. Żaden sposób nie jest gorszy. A i tak wszystko zależy od wykonawcy.

Dekarz - blacharz

autor: Dekarz - blacharz » 05 sty 2006, 0:02

Panie Adamie,zadał Pan pytanie na które nie można odpowiedzieć w dwóch zdaniach.
Pozornie wydawałoby się krycie papą jest proste ale tak nie jest. Proszę mi wierzyć, że oprócz wiedzy należy mieć duży staż pracy. Krycie papą termozgrzewalną wymaga dokładności a szczególnie w miejscach gdzie występują kominy,murki ogniowe i inne elementy wystające z dachu. Przy układaniu papy należy umiejętnie obchodzić się z palnikiem bo w brew pozorom to niebezpieczne urządzenie w połączeniu z butlą.
Proszę napisać dokładnie jaki dach chce Pan pokryć papą to otrzyma Pan odpowiedź.
Proszę wybaczyć moją śmiałość ale sądząc po zadanym pytaniu wiem, że nie ma Pan praktyki w układaniu papą termozgrzewalną i nie tylko dlatego odradzam krycie samemu.
Pozdrawiam
zob.kk@poczta.fm.

Artdach
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2006, 20:55
Lokalizacja: Gryfino

autor: Artdach » 22 sty 2006, 17:06

Układanie papy termozgrzewalnej pionowymi pasami to ostateczność. Zbyt dużo zakładów pionowych wzdłuż których płynie woda, a tym samym większe możliwości przecieku. Sposób ten wymaga bardziej doświadczonej ekipy mającej świadomość problemu. Ludzie którzy nie mają doświadczenia w pracy z palnikiem nie mają szans. Nie będą w stanie uzyskać wylewki na całej długości zgrzewu.Pozdrawiam

Art-eko
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Lublin
Re: jak układać papę termozgrzewalną

autor: Art-eko » 08 maja 2012, 18:03

:( Czy to oznacza ,że położenie izolacji pionowej ( cięzkiej ) z papy termozgrzewalnej np. nicopal szybki profil x 2 ( gr. 3,2mm) na pionowej scianie piwnicy w sumie nie ma sensu ?

Lepiej szukac innych rozwiązań i srodkow poniewaz co i tak fachowcy nie poloza tej papy dokładnie ?
Hyy :( a myslałem ,że położe pape 2x i będzia super .

pozdrawiam
AD


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów