Dach płaski drewniany - szczelina wentylacyjna

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

modycysia
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2022, 14:38
Dach płaski drewniany - szczelina wentylacyjna

autor: modycysia » 11 lut 2022, 14:45

Witam grupowiczów
Zakupiłem dom w stanie surowym zamkniętym. Zastanawia mnie temat szczeliny wentylacyjnej w dachu. Dach jest płaski - drewniany.
W tym przypadku na krokwie jest nabite pełne deskowanie a na deskowaniu są dwie warstwy papy swisspor. Dach od zewnątrz jest "na gotowo".
W jaki sposób wykonać wentylację dachu?
Czytałem o różnych patentach - otwory w ścianie frontowej (najwyższy możliwie punkt) , nabicie 3cm kantówki pod deskowaniem, na nie przybić folie wysokoparoprzepuszczalną co co ochroni ocieplenie z wełny przed zamoczeniem.
Czy ułatwia cokolwiek wybór ocieplenia pianą PUR ?
Nie jestem znawcą w dachach płaskich dlatego proszę o pomoc kogoś doświadczonego. Chciałbym zadbać o poprawne wykonanie wszystkiego aby spać spokojnie że z upływem lat konstrukcja dachu nie zacznie się psuć przez ewentualną wodę która się pojawi czy to z punktu rosy czy też po prostu z oddawania wilgoci u góry przegrody.
Załączniki
IMG_20220106_133650.jpg
IMG_20220106_133627.jpg

Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 13 gości

Gotowe projekty domów