Farba do pokoju niemowlaka

Pokój dziecięcy jest zazwyczaj miejscem zabaw i nauki dziecka. Dlatego tak ważnym aspektem jest dobór odpowiednich mebli, kolorów ścian, które wpływają na kreatywność naszych pociech. Zobacz jak inni poradzili sobie z tym problemem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

EXPERTPROOF
Farba do pokoju niemowlaka

autor: EXPERTPROOF » 30 sty 2014, 15:59

Mikroorganizmy takie jak grzyby i bakterie są wszechobecne i stanowią ważną, naturalną część naszego środowiska. Jeżeli jednak występują w postaci pleśniowego nalotu na powierzchni ścian, stają się od razu problemem. Podczas renowacji ścian uszkodzonych przez wilgoć i pleśń stosowane są często farby z dodatkami biobójczymi. Są one wprawdzie w stanie na krótko pomóc, nie stanowią jednak zadowalającego rozwiązania problemu. Dzieje się tak dlatego, że skuteczność zawartych w tych farbach substancji biobójczych czy grzybobójczych jest bardzo ograniczona w czasie a opinii, że ich działanie może być szkodliwe dla zdrowia nie da się zaprzeczyć.

Wysokiej jakości, niskoemisyjna farba wewnętrzna, zawierająca mikrosrebro w celu ochrony przed atakami pleśni. "zalecany do mieszkań pod względem medycznym"

poza trwałą skutecznością przeciw mikroorganizmom, jest brak zastrzeżeń co do działania farby na higienę powietrza w pomieszczeniach. Zostało to potwierdzone między innymi w trakcie licznych badań, w wyniku których produkt uzyskał znak TÜV potwierdzający badania emisyjności farb ściennych

Jako istotny składnik nowatorskiej i opracowanej wspólnie z Fraunhofer Institut für Chemische Technologie nanotechnologicznej kombinacji substancji czynnej, drobniutkie nanocząstki srebra wchodzące w skład Bioni Nature ingerują w ważne procesy przemiany materii zachodzące w mikroorganizmach i powodują w ten sposób ich obumieranie na powierzchni powłoki.

Obszary stosowania:

Pomieszczenia zagrożone i zaatakowane przez grzyby pleśniowe, np. pokoje mieszkalne, sypialnie, pokoje dziecinne, szkoły, przedszkola, biura, pomieszczenia magazynowe, hotele, gastronomia, obiekty odnowy biologicznej, pływalnie

Jako powłoka końcowa na starych i nowych tynkach, tapetach, płytach gipsowo-kartonowych, betonie, murze z cegły wapienno-piaskowej i ceramicznej w miejscach przebywania osób wrażliwych (dzieci, alergicy)

Właściwości:

- Paroprzepuszczalna
- Odporna na zużycie i szorowanie (klasa ścieralności na mokro 2 wg EN 13300)
- Duża siła krycia (klasa 2 wg EN 13300)
- Stopień połysku: mat
- Bardzo dobra przyczepność
- Nie zawiera rozpuszczalników i substancji zmiękczających

Obciążenie grzybami pleśniowymi w budynkach stanowi jeden z najczęstszych problemów związanych ze środowiskiem we wnętrzach. Powodem rozwoju grzybów pleśniowych jest zazwyczaj podwyższona zawartość wilgoci w materiałach budowlanych względnie na ich powierzchni.

Przyczyna może leżeć nie tylko w ścianach zawilgoconych w wyniku niewystarczającej ochrony przed wodą z opadów atmosferycznych lub podciągania kapilarnego ale także w niewystarczających standardach ochrony termicznej starych budynków, przy jednoczesnym ograniczaniu wymiany powietrza przez przebudowy budowlane.

Często wbudowuje się nowe okna bez poprawiania termoizolacyjności ścian zewnętrznych i bez brania pod uwagę konieczności podwyższonej aktywnej wentylacji od strony pomieszczeń użytkowych. Może to prowadzić do tego, że wilgoć z powietrza pojawia się na powierzchni ścian i powoduje rozwój grzybów pleśniowych. Nie jest do tego konieczne powstawanie kondensatu większości grzybów pleśniowych wystarcza do wzrostu już wilgotność powietrza wynosząca ok. 70%.

Najczęściej za rozwój pleśni w pomieszczeniach mieszkalnych odpowiedzialne są następujące czynniki związane ze sposobem użytkowania lub właściwościami budowlanymi:

zbyt wysokie ilości wilgoci wydalanej w pomieszczeniu, wadliwa wentylacja lub brak względnie niedowymiarowanie otworów wentylacyjnych, niewystarczające ogrzewanie niski poziom termoizolacyjności/ mostki cieplne wadliwe, ustawienie elementów wyposażenia wnętrz, wbudowanie nieodpowiednich okien podczas renowacji starych budynków, wilgoć w konstrukcji budowlanej, np. w wyniku niewystarczającej ochrony elewacji przed wodą opadową, brak lub wadliwe działanie izolacji przeciwwilgociowych, przecieki przez dach, wilgoć z zapraw i materiałów budowlanych w niedawno wzniesionych budynkach, awarie wodociągowe

Instytuty Badawcze które potwierdziły zasadność zastosowania:

Fraunhofer Institut für Chemische Technologie, Pfinztal
TÜV Produkt und Umwelt, Köln
Materialprüfanstalt für das Bauwesen, Hannover
Amtliche Materialprüfungsanstalt, Bremen
Institut für Krankenhaushygiene und Infektionskontrolle, Giessen
Forschungsinstitut für Pigmente und Lacke, Stuttgart
Fraunhofer Institut für Bauphysik, Holzkirchen
Rheinisch-Westfälisch Technische Hochschule, Aachen
Forschungs- und Entwicklungsgesellschaft Lacke und Farben, Magdeburg
Güteschutzverband der Betonindustrie NRW
ISEGA Forschungs- Und Untersuchungsgesellschaft, Aschaffenburg
Rheinisch-Westfälischer TÜV, Essen
Dubai Municipality, Dubai (VAE)


Obrazek
gdyby ktoś był zainteresowany : +48 692 864 622

Awatar użytkownika
Fantaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 25 paź 2013, 9:30
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: Fantaa » 02 lut 2014, 11:06

Wow, nie miałam pojęcia że do dziecięcych pokoików sa jakies specjalne farby, szok

EXPERTPROOF
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: EXPERTPROOF » 02 lut 2014, 11:50

są tylko nikomu się o tym nie chce mówić lepiej pisać że dzieciaki mają różne choroby układu oddechowego co powodowane jest grzybem znajdującym się w gładziach i tynkach gipsowych ;-)

tynk gipsowy to magazyn wszelkich ustrojstw i bakterii - gips jest higroskopijny jako materiał więc coś musi tworzyć barierę przed tym. Tymi farbami malowaliśmy przychodnie prywatne lekarzy pediatrów i ich gabinety ..

Kamil654321
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2014, 21:34
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: Kamil654321 » 02 lut 2014, 21:57

Ja też o tym nie wiedziałem. Ciekawe czy faktycznie są takie skuteczne.

kamilsloma
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2014, 12:34
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: kamilsloma » 11 lut 2014, 14:26

Miałem podobny problem, w Color House Caparola na Heroldów polecili mi specjalną farbę na bazie krzemianów Sylitol Bio-Innenfarbe. Ma niemiecki atest RWTUV. Jest na naturalnym szkole wodnym potasowym i nie zawiera żadnych alergenów, ogranicza wzrost i rozmnażanie grzybów i bakterii. Na prawdę jestem bardzo zadowolony a przy okazji polecam sklep, bardzo miła i profesjonalna obsługa.

Awatar użytkownika
krzysztoffu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 11 sie 2014, 9:54
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: krzysztoffu » 02 wrz 2014, 19:01

Odkażanie jest obowiązkowe, dodatkowo ja stosowałem profesjonalne usługi ozonowania pomieszczenia. Farba hipoalergiczna najwyższej klasy. Ogrzewanie tylko i wyłącznie podczerwienią, leczy ewentualne choroby, oraz tworzy niepowtarzalny klimat. I masz wszystko opanowane

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: Farby Kabe » 04 wrz 2014, 10:58

Do pokoju najmłodszego dziecka dobra jest również farba PROLATEX,która jest wolna od lotnych związków chemicznych, a więc stosowana jest również w budynkach służby zdrowia i użyteczności publicznej!

Fraczek12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2013, 8:08
Lokalizacja: Polska
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: Fraczek12 » 16 wrz 2014, 12:57

Ja wlasnie też gdzieś czytałem że najlepsze są farby ze znaczkiem eko.
Zdobywam wiedzę, nie siedzę!

bednarek
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2012, 23:56
Lokalizacja: Hel
Kontaktowanie:
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: bednarek » 18 wrz 2014, 12:31

Co to znaczy że eco są najlepsze? Najlepsze do czego? Każdy rodzaj farby przeznaczony jest to konkretnego pomieszczenia i na tym kończy się 1 podział :) - wodne, lateksowe. Niestety każda farba zawiera w sobie trujące środki których nie da się całkowicie ograniczyć. Wszystkie te eco, dla dzieci, dla alergików, mają te po prostu troszkę mniej. Mniej to nie znaczy 50% a jakieś 1-4%. Tak więc jest to w dużej mierze działanie marketingowe dzięki któremu producenci farb zarabiają więcej:)

Elzza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:23
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: Elzza » 03 lip 2021, 11:31

Jak urządzaliśmy pokój dla synka to sporo czytałam o bezpiecznych farbach i wybrałam farbę magnat ceramic care, głównie ze względu na to że pochłania formaldehyd. A niestety jest on wszędzie i nie da sie go uniknąć, więc super, że jest farba, która go absorbuje.

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 563
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: e-Rzecznik_Magnat » 29 wrz 2021, 21:24

Szanowni Państwo,
Przed rozpoczęciem użytkowania pokoju, warto pozwolić, aby farba dokładnie wyschła. Taki proces, w zależności od warunków, trwa około miesiąca. Rekomenduję wybór farby Magnat Ceramic Care. Jest ona plamoodporna i odporna na szorowanie na mokro. Dzięki formule antyformaldehyd korzystnie wpływa na jakość powietrza wewnętrznego. Co istotne w pokoju dziecka, jest również hipoalergiczna oraz antystatyczna.

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Farba do pokoju niemowlaka

autor: Patrycja267 » 11 paź 2021, 8:12

Oj tak, wybór farby ma znaczenie. ja osobiście zachęcam do wyboru plamoodpornej i tej, z której usuwanie plam jest możliwe. Przy maluchach to niezwykle ważne! :D


Wróć do „Pokoje dziecięce, pokoje młodzieżowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów