Renowacja posadzek marmurowych

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

JakWyczyscic
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2013, 15:34
Kontaktowanie:
Renowacja posadzek marmurowych

autor: JakWyczyscic » 06 lut 2013, 22:06

Witam, na wstępie chciałbym podziękować Forumbudowlane.pl za pozwolenie na umieszczenie artykułu na forum. Mam nadzieję, że dla wielu użytkowników okaże się on przydatny i wartościowy :wink:

Zapraszam do czytania:

Renowacja marmurowych posadzek jest procesem długotrwałym, wymagającym zarówno wiedzy teoretyczno-praktycznej, jak i sporego zasobu środków finansowych potrzebnych do zakupu maszyn, akcesoriów ściernych, środków chemiczno-polerskich i impregnujących.

Patrząc na koszta związane z tego typu pracami, możemy dojść do wniosku, że próby samodzielnego odnawiania posadzek bardzo często bywają nieopłacalne i przekraczają kilkakrotnie cenę usługi. W takiej sytuacji jesteśmy zdani na pomoc firm zajmujących się renowacją kamiennych posadzek.

Obrazek

Renowacja marmuru ma na celu przywrócenie posadzkom ich dawnej świetności bez względu na stopień zarysowań, pojawiających się ubytków, czy niszczejących fug.

Wykonywane czynności można podzielić na kilka etapów:

Etap I

Ocena uszkodzeń mechanicznych, pęknięć, ubytków, rys czy zmatowień powstałych na wskutek użytkowania oraz dobór odpowiednich mas żywicznych pod względem twardości i kolorystyki, które zostaną wykorzystane do uzupełnienia ubytków w kamieniu. Żywica po utwardzeniu się, pod względem twardości powinna być dobierana w taki sposób, aby podczas szlifowania ścierała się równomiernie wraz z obrabianym marmurem.

Obrazek

Obrazek

Etap II

Kolejną czynnością jest zastosowanie ciężkiej maszyny szlifierskiej, szybkoobrotowej, za pomocą której przy użyciu diamentowych segmentów szlifierskich o gradacjach od 40 do 140 zostaną zniwelowane uskoki pomiędzy płytami powstałe podczas układania marmuru oraz usunięty nadmiar masy żywicznej wypełniającej ubytki. Po zakończeniu prac z użyciem tarcz szlifierskich powinniśmy zwrócić uwagę, czy posadzka jest dokładnie wyrównana i czy nie pozostały miejsca niedoszlifowane, które często można zaobserwować na rogach płyt stykających się ze sobą. Może to mieć negatywny wpływ na dalszy ciąg pracy w późniejszym etapie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Etap III

Po wyrównaniu marmuru i otrzymaniu jednolitej, szorstkiej powierzchni następnym procesem będzie wygładzenie posadzki oraz pozbycie się widocznych rys. Posłużą nam do tego celu tarcze szlifierskie o gradacji od 200 do 600. Na tym etapie prac musimy zadbać o to, aby szlifowana powierzchnia była wolna od zabrudzeń, drobin piasku, które dostając się pod tarcze szlifierskie mogłyby zarysowywać posadzkę.

Obrazek

Etap IV

Docierając do etapu, w którym powierzchnia marmuru otrzymała gładką powierzchnie z delikatnym odbiciem, pozostaje wydobycie połysku z obrabianego kamienia.Na tym etapie możemy używać lekkich maszyn wolnoobrotowych i tarcz polerskich o gradacjach od 800 do 2000 bez obaw, że na naszej powierzchni powstanie tzw. skórka pomarańczy lub zostanie nadmiernie pofalowana.

Obrazek

Etap V

Ostatni etap to uzyskanie na powierzchni marmuru czystego, lustrzanego odbicia.
Możemy to osiągnąć na dwa sposoby. Dzięki zastosowaniu do polerowania białego proszku polerskiego jakim jest tlenek glinu lub mieszaniny proszków polerskich z dodatkiem kwaśnych środków chemicznych działających jako krystalizator. Do polerowania tymi środkami wykorzystujemy tarczki filcowe lub pady polerskie z dodatkiem naturalnego włosia. Po zakończeniu prac, myjemy całą powierzchnię z dodatkiem niewielkiej ilości detergentów na bazie mydeł. Powinny one ułatwić pozbycie się resztek proszku polerskiego. Osuszamy posadzkę i nakładamy impregnat który po wniknięciu w strukturę kamienia zabezpieczy marmur przed wnikaniem rozlanych cieczy oraz poprawi jego wygląd, wyostrzając kolor i jego odcienie.

Obrazek

Obrazek

IWUBE
Re: Renowacja posadzek marmurowych

autor: IWUBE » 07 lut 2013, 7:37

[więcej o blogu na PW] od 2004 roku kolega w tym siedzi i współpracuje z GRAVITEM REMARKIEM oraz wieloma innymi kamieniarzami w Polsce. Byłem widziałem więc polecam jego usługi, drogi nie jest za szlif w polerze od 00 bierze 60 zł w marmurze i 85 zł - 95 zł w granicie, jeśli dochodzi żywica lub szpachla to zależy jaka AKEMI TENAX to ciut drożej

a poradniki jak co się robi to po kiego grzybka inwestorowi, napisz lepiej że przy małych dzieciach nie warto mieć marmuru ani zbliżonych do niego ze względu na zbyt szybkie matowienie powodowane przez jogurty i acitmele ;-)

werkyz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 05 lis 2016, 13:16
Re: Renowacja posadzek marmurowych

autor: werkyz » 16 sty 2018, 13:04

polecam firmę www.czyszczenieprofesjonalne.pl z Wrocławia. Zajmują się właśnie renowacją, polimeryzacją posadzek.
wk9101

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 647
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Renowacja posadzek marmurowych

autor: arek_ch » 05 lip 2018, 8:04

Zawsze jak mam problem z wykonaniem jakiejś czynności, zlecam ją komuś innemu. Dlatego też jak nie jestem pewny jak powinienem wyczyścić posadzkę, dzwonię do firmy Anilop, która całe szczęście sprząta w Krakowie, ona zrobi to lepiej i szybciej niż ja :D

Theodor99
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:24
Re: Renowacja posadzek marmurowych

autor: Theodor99 » 24 sty 2020, 22:21

Renowację posadzki z kamienia naturalnego fachowo wykona firma Radosz. Zajmują się tym od wielu lat i to doświadczeni fachowcy w temacie. Oprócz tego w swoich usługach mają utrzymanie czystości w obiektach przemysłowych i biurowych. Polecam współpracę.


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów