Poziomowanie starej podłogi płytą mfp + wytłumienie

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tomash_b
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:26
Poziomowanie starej podłogi płytą mfp + wytłumienie

autor: tomash_b » 12 lut 2018, 12:32

Dzień dobry,

Muszę wypoziomować podłogę pod panele w pokoju w budynku z lat 50tych. Obecna podłoga drewniana na legarach ( na stropie nieznanej mi konstrukcji) posiada różnice wysokości między deskami i opada od drzwi w kierunku przeciwległej ściany o 3,5 cm na długości 3,5 m i później trzyma poziom na jakimś kolejnym metrze. Niestety renowacja desek nie wchodzi w grę jak i rozbieranie i poziomowanie legarów. Postanowiłem że na obecną podłogę ułożę listwy/kantówki tak aby uzyskać poziom - schodkowo od 0 cm w progu i dalej 0,5cm / 1cm / 1,5 cm/ itd. i na to płyty MFP 18 mm. Listew na płytę wyjdzie po 4 czyli rozstaw poniżej 40 cm . Listwy o jak największej, możliwej w sprzedaży szerokości (tak do 70mm). Zakładam konstrukcję: drewniana podłoga - listwa - taśma akustyczna - płyta mfp - jakiś podkład 2-3mm - panel 8mm. W związku z tym mam kilka pytań:

1. czy taśmę akustyczną dać pomiędzy listwę/płytę czy lepiej pod listwę: między istniejącą podłogę/listwę?

2. czy w tej sytuacji stosować na którymś etapie folię paroizolacyjną? mieszkanie jest na 4 kondygnacji (3 użytkowane mieszkania pod spodem). Wilgoci brak. W trakcie stabilizowania starych desek wkrętami, nawiercane deski pachniały "świeżym drewnem" ;). Wiem, że w tej syt. nie powinno się "kisić" desek ale poprzedni właściciel położył na tej podłodze: folię - "zielone" podkłady pod panele - panele i leżało to tak 5 lat i przy demontażu nie stwierdziłem zawilgocenia a nie chciałbym tracić gwarancji na panele.

3. czym wypełnić dość płytką przestrzeń pomiędzy starą podłogą a płytą mfp w celu zwiększenia izolacji akustycznej. Na poziomie 0 cm - 1,5 cm (pod pierwszą płytą) planuję upchnąć trochę tych zdemontowanych zielonych podkładów ale nie wiem co dalej będzie najwłaściwsze tak do 3cm wysokości: styropian, cienka wełna mineralna...?


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

robertnowaczynski
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 25 mar 2015, 17:01
Re: Poziomowanie starej podłogi płytą mfp + wytłumienie

autor: robertnowaczynski » 05 gru 2019, 22:32

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z ofertą firmy Liapor, która oferuję poziomowanie przy pomocy suchej podsypki. Polecam takie rozwiązanie bo powoduje bardzo małe obciążenie konstrukcji, idealne wypełnienie nierówności i wyrównania podłoża, szybki i całkowicie suchy proces.
Własna firma remontowo-budowlana i instalacyjna


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów