Potrzebne jakieś labolatorium...?

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Czarny Chochlik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2016, 15:26
Potrzebne jakieś labolatorium...?

autor: Czarny Chochlik » 04 gru 2016, 15:49

Witam serdecznie,

Przepraszam, że po łebkach i to tak w pierwszym poście, ale czas jest istotny...

Do rzeczy, pracuje w Niemczech jako podłogarz wraz z Ojcem i mamy duży problem.
W starym budynku jednostki wojskowej wykonaliśmy wylewkę samopoziomującą i następnie położyliśmy płyty gumowe 5 mm (1m x 1m). Podłoże było stare, jestrychowe.

Po paru miesiącach zostaliśmy wezwani do usunięcia "paru pęcherzy". Zdarza się, reklamacje rzecz normalna. po przyjechaniu okazało się, że powstały nie pęcherze a kręgi (czasami niepełne) podniesionego materiału i nie trochę, a bardzo dużo. Oskarżono nas o złe wykonanie szpachli samopoziomującej i chcą nas pociągnąć do poniesienia kosztów.

Żeby było ciekawiej kręgi występują tylko na środku korytarza o szerokości 3m, długości 60m , na całej długości a w pokojach po około 30m2 już nie. kręgi są wielkości mniej więcej takie jak w 200l beczkach. po oderwaniu gumy ukazuje się w ich miejscu zdrowa szpachla, a pod nią spylony jastrych, który "urósł jak na drożdżach" i wybrzuszył kształt kręgu.

Moim podejrzeniem jest stosowanie jakiegoś rodzaju chemii, która wniknął w podłoże, zwłaszcza, że budynek ponoć był wcześniej mocno zagrzybiony (wiem tylko ze słuchu). To spylenie wystąpiło również pod niektórymi płytkami wysadzając je.

I tu moja prośba, pobrałem próbki i potrzebuje jakiegoś laboratorium, gdzie mógłbym oddać je do zbadania w celu stwierdzenia co w nich się znajduje.

Prosiłbym o namiar na jakieś laboratorium, najlepiej na w Województwie Dolnośląskim...

DarkElf
Aktywny
Aktywny
Posty: 282
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Potrzebne jakieś labolatorium...?

autor: DarkElf » 23 kwie 2018, 19:57

Wiesz co, sam prowadziłem swego czasu jedno takie laboratorium, ale z racji problemów rodzinnych byłem zmuszony zawiesić tą działalność. Także żadnego laboratorium innego nie jestem Ci niestety w stanie polecić, ale jeśli potrzebujesz po prostu profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego to powinieneś się po prostu udać na stronę https://danlab.pl/ i tam sprawdzić ich ofertę. Zaufaj mi, mają wszystko co potrzebne.


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów