Podniesiony parkiet

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

perseida
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:05
Podniesiony parkiet

autor: perseida » 07 sie 2018, 23:31

Dzień dobry,

może ktoś się zna i mi podpowie, co może być przyczyną?

W kwietniu miałam kładziony parkiet dębowy - jodełkę. Podobno podłoże było zbyt wilgotne, panowie zastosowali chemię - grunt poliuretanowy pb-235 - do odciągnięcia wilgoci. W lipcu dwie klepki się podniosły na ok 3 cm - w korytarzu, tuż przy ścianie (jest to dostawiony karton gips). Klepki podniosły się razem z klejem. Kilka dni później zauważyłam w innym miejscu, ok 1 m od poprzedniego, u styku klepek z płytkami podłogowymi niewielkie wybrzuszenie.
Przy montazu założono korek, przy scianach zrobiono calkiem spore dylatacje.
Sciana nie sasiaduje bezpośrednio z łazienką, zmywarką, czy zlewem. Za dostawionym karton gipsem jest zabudowa kuchenna - szafki.

Dzisiaj był u mnie własciciel firmy parkieciarskiej. Zmierzył wilgoć - na ścianie karton gips była ona powyżej normy. Wycięto i wymieniono dwie deski w tym miejscu. Deski również były lekko wilgotne, ale posadzka pod nimi sucha. Zbyt wilgotny był styk posadzka - ściana.

Drugie wybrzuszenie metr dalej zostało podklejone.

Na podłogę nic nie wylalam, mieszkam tu od 2 tygodni.
Mniej więcej pod miejscem pierwszego wybrzuszenia idą rury z ciepłą i zimną wodą - w posadzce. Budynek jest nowo oddany do uzytkowania. Ciśnienie wody w kranach nie spada.

Czy komukolwiek przychodzi na myśl, co mogło być przyczyną tego zdarzenia?
Nie chcę, by się powtórzyło a powodu podniesienia dalej nie znam :( :( :(

bazylia2
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 lis 2016, 10:18
Re: Podniesiony parkiet

autor: bazylia2 » 20 sie 2018, 21:49

Jak u mnie były problemy z parkietem, a ekipa układająca to totalnie ignorowała, skorzystałam z opinii rzeczoznawcy, który ocenił co się stało i dlaczego, jest dostępny pod numerem tel. 605239152. Postraszyłam pseudo fachowców sądem i do razu była inna gadka, poprawili co trzeba i jeszcze mi opuścili cenę.


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów