Ocieplenie podłogi z legarami

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

KilY
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2017, 13:25
Ocieplenie podłogi z legarami

autor: KilY » 29 sie 2017, 13:42

Witam,
Jestem w trakcie remontu mieszkania w kamienicy, które posiada podłogi na legarach. Mieszkanie znajduje się na parterze i do tej pory izolacja od piwnicy to była ziemia i gruz z lat 20. ubiegłego wieku. Deski, które są na legarach są w dobrym stanie, suche i dobrze przybite. Wcześniej na nich znajdowała się płyta pilśniowa, a na niej panele.
W związku z tym, że chciałbym położyć na tych deskach nowe panele zdecydowałem się częściowo całą dotychczasową podłogę rozebrać. Zerwałem stare panele, płyty, a także powyjmowałem co którąś deskę, aby móc wybrać spod nich ziemię robiącą za dawną izolację.
Na chwilę obecną mam goły strop, a na nim legary wraz z deskami. Chciałbym tę przestrzeń między stropem a deskami wypełnić wełną mineralną, aby ocieplenie było skuteczniejsze. W jednym pokoju między stropem, a deskami jest 11-12 cm, tutaj myślałem o wełnie 10 cm, a w drugim pokoju ta przestrzeń wynosi 10 cm i tutaj chciałem zastosować wełnę 8 cm.

Pytanie mam takie, jaką wełnę byście doradzili, aby zakupić? Na które parametry zwrócić uwagę? A także jak wygląda sprawa z folią paroizolacyjną? Niestety nie da rady jej położyć pod deskami, bo nie mam czasu, ani sił, aby to robić. Czy może ona znaleźć się na deskach?
Jak pisałem na deskach będą docelowo panele, a pod nie będzie szła prawdopodobnie mata korkowa. Czy folię można ułożyć na deskach pod tą matą?

Dziękuję za pomoc, dodałem szkic, który mniej więcej pokazuje jak to wygląda.

http://i.imgur.com/GqKXsG4.jpg

Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów