Mikrocement na podłogi

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pani_sniezka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2019, 20:12
Mikrocement na podłogi

autor: pani_sniezka » 03 lut 2019, 20:26

Witam

Niedługo wraz z mężem zaczynamy wykańczanie mieszkania. Bardzo zainteresował mnie temat mikrocementu. Wygląda nieziemsko. Jednak nie możemy pozwolić sobie na wynajęcie profesjonalej firmy (koszt m2 to okolo 300 zł). Widziałam w internecie sporo zestawów do samodzielnego wykonania podłogi w tej technologi. I tu nasuwaja się dwa pytania.
1. Czy mąż który na codzien pracuje w budownictwie i ma sporo sprzętu, da radę wykonac sam podłogi z mikrocementu?
2. Która firma ma najlepsze jakościowo produkty do wykonania podłóg w tej technologi?

Dziękuję, za każdą podpowiedź i sugestię.

Fit Crafter
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2019, 7:17
Re: Mikrocement na podłogi

autor: Fit Crafter » 04 gru 2019, 11:37

Wykonałem kilkanaście realizacji z mikrocementu. Pierwsze realizacje popełniłem po dwóch szkoleniach i muszę przyznać, że prace te nie były tak dobre jak udaje mi sie to dzisiaj. Jeżeli chodzi o szkolenia to pomagają powiedzmy w 30 %, a też są kosztowne. Jest dużo niuansów w apilkacji mikrocementu. Wiadomo, że wykonując pracę u siebie mamy wiekszą tolerancję i cieszymy sie z samego faktu.
Jeżeli chodzi o sprzęt, to nie potrzebujemy zbyt wiele. Trochę wiader, pace, kielnie, mieszadło, szlifierka wolnoobrotowa, kij malarski, wałek, pędzel, ubranie ochronne i koniecznie rękawice gumowe. Mikrocement po wyschnieciu trudno jest usunąć. Trzeba na bieżąco wyszystko myć.
Firmy tu się nie poleca. Więc może na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrocementu. Posadzkę najpierw gruntujemy. Więc sprawdzamy jaki grunt w ofercie. Najbezpieczniejszy jest epoksydowy z posypką piaskową. Wszelkie dyspesje wodne też mogą być lecz na bardzo mocne podłoże. Przy gruncie różnice cenowe są znaczące. Epoksyd jest najdroższy. Mikrocement. Na rynku jest duży wybór. Testowałem kilka i musze podzielić je na te które rozcierając w palcach mają konsystęcję mąki ziemniaczanej i drugie w których wyczuwalne jest kruszywo. Pierwsze aplikuje się przyjemnie lecz tych warstw trzeba nałożyć kilka aby uzyskać ładny efekt i odpowiednią grubość. Wyglądem przypominaja trochę gips zagładzony. Z kolei z kruszywem wyczuwalnym aplikuje się nieco więcej masy na jedną warstwę i na dwóch warstwach czasami trzech można poprzestać. Ten drugi wygląd ma raczej przypominajacy beton zagładzony.
Lakier. Przeglądałem gotowe pakiety "coś tam, coś tam z końcówką 99gr". Nie widzę tam lakieru, albo jest tylko na jedną warstwę. Nie da się tym wykończyć podłogi, ścianę w pomieszczeniu suchym owszem, w łazience już gorzej. Potrzebujemy lakier podkładowy i dwie nawierzchniowe, czasami trzy nawierzchniowe. Takie są moje doswiadczenia z kilkoma lakierami do mikrocementu.
Na koniec dodam, że zawsze sporo mieszanki zostaje. Nie umiem położyć mikrocementu skrobiąc resztki z wiadra. Musimy mieć go trochę więcej, ponieważ zużycia zależą od wielu czynników, np wilgotności i temperatury w pomieszczeniu podczas aplikacji, nie mówiąc już o predyspozycjach wykonawcy prac.
Nie kupowałbym mikrocementu nie widząc przynajmniej jednej realizacj. Nie ze wzornika, ale z użytkowanej przez minimum rok realizacji.

Fit Crafter
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2019, 7:17
Re: Mikrocement na podłogi

autor: Fit Crafter » 06 gru 2019, 9:55

Jeszcze jedna istotna sprawa. Kolor. Część produktów posiada kolor w opakowaniu, a w część z nich należy oddzielnie dokupić pigment i dozować wg. uznania. Dozowanie koloru jest zaletą gdy nie możemy dobrać koloru gotowego, natomiast gotowy kolor jest dużo prostszy w wykonaniu, ponieważ nie musimy szczegółowo odważać lub odmierzać pigmentu, a w przypadku gdy zabraknie nam mikrocementu podczas wykonywania prac, szybko dorobimy materiał bez ryzyka pomyłki w dozowaniu pigmentu. Za gotowym kolorem przemawia efekt docelowy. Możemy zobaczyć go na innych realizacjach lub zawieźć na budowę wzornik i przyłożyć do innych materiałow wykończeniowych. Dozując kolor w płynie lub w proszku wiemy tylko mniej wiecej co otrzymamy, chyba że zrobimy wcześniej próbki i je polakierujemy oraz odczekamy ze dwa tygodnie aż kolor dojrzeje. Właśnie pakuję się do samochodu, czeka mnie 30 mkw posadzki mikrocementowej i spojrzałem ile ja rzeczy biorę. Musze przyznać że trochę tego jest...Tak że koryguję: do samodzielnego wykonania mikrocementu potrzebujemy sporo narzędzi i masę różnych drobiazgów


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów