Jaki jastrych sprawdzi się najlepiej do ogrzewania podłogowego?

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Lewy888
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:40
Jaki jastrych sprawdzi się najlepiej do ogrzewania podłogowego?

autor: Lewy888 » 25 sie 2020, 22:46

Jaki jastrych sprawdzi się najlepiej do ogrzewania podłogowego? Warstwy na chudziaku wyglądają następująco: folia, płyty styropianowe 20cm, folia aluminiowa, rozłożona instalacja podłogowa. Teraz trzeba to zalać, docelowo do poziomu 0 pozostało 9cm (docelowo 6cm jastrych + 3 cm na panele)

Z tego co czytam w grę wchodzi tylko jastrych cementowy. Pozostałe nie nadają się do pomieszczeń o dużej wilgotności, a w całym domu chcę wylać to samo.

Wadą dla mnie jest czas schnięcia nawet 28 dni. Trochę nadmiernie opóźni mi to dalsze prace, dlatego szukam innych rozwiązań. Czy coś warto rozważyć, czy mając na uwagę koszty itp. raczej nie ma alternatyw?

Drugie pytanie: w jednym z pomieszczeń chcę na podłodze uzyskać efekt surowego betonu. Czy są jakieś przeciwwskazania, by wylać tam sobie od razu 9cm jastrych i go tylko wyszlifować i zaimpregnować? Widziałem rozwiązania typu mikrocement/beton architektoniczny, ale nie bardzo rozumiem, po co tak się bawić w odwzorowywanie efektu betonu, gdy mamy już beton ;). Ewentualnie w to miejsce gdzie ma zostać goły jastrych dać 23cm styropianu pod, by nie wylewać aż 9cm.

termolitpolska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 17:22
Re: Jaki jastrych sprawdzi się najlepiej do ogrzewania podłogowego?

autor: termolitpolska » 01 wrz 2020, 17:28

Na ogrzewanie podłogowe idealnie sprawdzą się wylewki anhydrytowe.

CullenBoehm
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2023, 8:34
Re: Jaki jastrych sprawdzi się najlepiej do ogrzewania podłogowego?

autor: CullenBoehm » 21 wrz 2023, 8:39

Najbardziej odpowiedni jest płynny jastrych. Jest popularny w instalacjach ogrzewania podłogowego. Zaprawy płynne charakteryzują geometry dash bloodbathsię doskonałą rozlewnością, co ułatwia ich aplikację i uzyskanie równej powierzchni. Mają także dobrą przewodność cieplną i można je rozprowadzać na mniejszej głębokości niż tradycyjne zaprawy cementowo-piaskowe. Skutkuje to krótszym czasem nagrzewania i lepszą efektywnością energetyczną.


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów