Jakiej marki Panele lainowane polecacie do 100 zł/m2. Najlepsza cena do jakości???

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Gr4ndm4st3r
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 13:47
Jakiej marki Panele lainowane polecacie do 100 zł/m2. Najlepsza cena do jakości???

autor: Gr4ndm4st3r » 06 lut 2019, 13:52

Witam,

1. Proszę o poradę panele laminowane której z marek/ grupy marek charakteryzują się najlepszą jakością do ceny?

2. Czy są dostępne gdzieś oficjalne dane dotyczące gęstości płyty w panelach laminowanych?

3. Zauważyłem też, że większość budżetowych paneli z marketów ma dość wysokie współczynniki AC, podczas gdy panele uznanych firm jak QS, Alloc, Faus pomimo wyższej ceny za metr mają ten współczynnik trochę niższy. Czy kwestia współczynnika ścieralności jest tylko marketingową zagrywką? Wobec czego czy panele firm premium z niższych serii, będą lepszym wyborem niż wyższe serie paneli typowo marketowych?

4. I koniec końców jaka marka/marki czy też serie produktów zapewnią najlepszy stosunek ceny do jakości w budżecie do 100 zł/m2 i czy ewentualna dopłata za metr będzie tylko dopłacaniem za markę czy realnym odczuciem poprawy żywotności i jakości.

5. W jakim stopniu grubość paneli wpływa na ich żywotność? Wiem trudne do określenia, ale czy odczuję dużą różnicę w żywotności paneli 9 mm vs 12mm?

5. Np. Berry Alloc udziela gwarancji "lifetime" przy użytku mieszkaniowym czy ktoś spotkał się może z reklamacją produktu objętego taką gwarancją? I generalnie inni producenci udzielają gwarancji na 20-35 lat. Jak z tym jest naprawdę? Czy faktycznie ta gwarancja jest na tyle lat czy to tylko liczba obwarowana szczególnymi obostrzeniami i jej uwzględnienie np po 20 latach użytkowania produktu raczej się nie zdarza?

Jestem na etapie wyboru materiałów do wykończenia mieszkania. Podłoga jest jego elementem, na którym nie warto raczej oszczędzać, ale czy można określić jakąś nazwijmy to "granicę rozsądku" przy której kolejna dopłata do produktu winna dotyczyć osób już raczej z nieograniczonym budżetem. W moim przypadku i wielu innych użytkowników forum raczej tak nie jest.

Z góry dziękuję za pomoc i rady

Gr4ndm4st3r
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 13:47
Re: Jakiej marki Panele lainowane polecacie do 100 zł/m2. Najlepsza cena do jakości???

autor: Gr4ndm4st3r » 14 lut 2019, 15:58

Nikt nie doradzi?


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów