Jaka podloga!

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

leszek1969
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2012, 11:55
Lokalizacja: ciechanow
Jaka podloga!

autor: leszek1969 » 11 gru 2012, 12:03

Witam wszystkich! Mam pytanie! Czy na poddaszu mieszkalnym mozna polozyc na podloge plytki podlogowe GRES wymiar 33 cm na 33 cm! strop jest zrobiony z belek stropowych i pustaki stropowe teriva I. dziekuje za odpowiedzi

podlogiblog
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2012, 11:57
Kontaktowanie:
Re: Jaka podloga!

autor: podlogiblog » 21 gru 2012, 13:42

Montaż płytek gresowych na starej drewnianej podłodze lub na stropie drewnianym to niezbyt dobry pomysł. Podłoża drewniane, deski, płyty drewniane, parkiety posiadają cechę zwaną pracą własną. Drewno jako naturalny materiał bardzo alergicznie reaguje na zmiany wilgotności oraz temperatury otoczenia (podłoża, powietrza). Produkty wykonane z drewna kurczą się i pęcznieją w zależności od zmian wilgotności. Przyklejenie na wierzch płytek ceramicznych, gresowych nawet poprzez zamontowanie pod spodem płyty która wszystko ustabilizuje jest złym pomysłem. Pracujące pod spodem drewno wprowadzi naprężenia w strukturze przyklejonych na sztywno płytek. Może to zakończyć się pękaniem płytek, pęknięciami fug, kruszeniem się fugi a nawet odstaniem płytek od podłoża.

Jeżeli jednak bardzo zależy nam na uzyskaniu efektu płytki, gresu na starej podłodze drewnianej możemy zastosować inne rozwiązanie. Producenci paneli laminowanych oraz podłóg winylowych mają w swojej ofercie podłogi idealnie imitujące płytki, gresy i kamienie. Panel i Winyl może być. zamontowany w takim miejscu. Panele laminowane montujemy na starej podłodze po ówczesnym wyrównaniu i oczyszczeniu starych desek. panele kładziemy w poprzek do poprzednio zamontowanej podłogi. Na starą podłogę drewnianą kładziemy podkład przeznaczony do montażu podłogi na podłogę. Podkłady takie pozwalają oddychać starej podłodze znajdującej się pod spodem. Podłogi imitujące płytki ma w swojej ofercie między innymi Parador.

Innym rozwiązaniem mogą być podłogi winylowe. Montując winyl na starą podłogę najlepiej byłoby do starej podłogi przykręcić cienką płytę np. OSB. Płytą wyrównujemy podłoże oraz poziomujemy. Na tak przygotowane podłoże kładziemy matę a następnie podłogi winylowe na Klick np firmy mFllor. Do płyty możemy również przykleić takie podłogi.


Obrazek

Galeria Parkietu Mława
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 587
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Mława
Kontaktowanie:
Re: Jaka podloga!

autor: Galeria Parkietu Mława » 21 gru 2012, 15:59

Strop teriva nie jest konstrukcją drewnianą, więc zamontowanie płytek ceramicznych nie stanowi tu problemu. Pozdrawiam.

Floor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2012, 6:45
Re: Jaka podloga!

autor: Floor » 28 gru 2012, 19:04

Może podłoga Bambus horyzontalny
http://ifloor.net.pl/product/bambus-hor ... wy-polysk/ przypadnie Ci do gustu, posiada 6 warstw lakieru utwierdzonego promieniami UV.

bodziu
ZABLOKOWANY
Posty: 482
Rejestracja: 15 lis 2010, 15:20
Re: Jaka podloga!

autor: bodziu » 31 gru 2012, 14:47

Co myślicie o zastosowaniu sklejki na podłodze?
Piszę o takich materiałach - http://www.centrum.meble.pl/sklejka/ Czy ma to waszym zdaniem sens?

partner-panele
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2012, 8:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
Re: Jaka podloga!

autor: partner-panele » 04 sty 2013, 11:56

Może zamiast ceramiki coś takiego : http://www.partner-panele.pl/338358/kol ... one-design

KlonParkiet
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2011, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaka podloga!

autor: KlonParkiet » 12 lut 2013, 13:35

Jeżeli na stropie jest wylewka to raczej nie powinno być problemu. Upewnij się tylko czy strop wytrzyma dodatkowe obciązenie.
Odradzam natomiast układanie gresu na podłogę drewnianą

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Jaka podloga!

autor: aseba » 12 lut 2013, 18:54

KlonParkiet pisze:Jeżeli na stropie jest wylewka to raczej nie powinno być problemu. Upewnij się tylko czy strop wytrzyma dodatkowe obciązenie.
Odradzam natomiast układanie gresu na podłogę drewnianą

Nie mieszaj Leszkowi w głowie bo będzie bał się chodzić po poddaszu! Jakie dodatkowe obciążenie??? W najgorszym wypadku zrezygnuje ze stolików pod lampki nocne :shock: Leszek,klej płytki i nie przejmuj się,a jak będziesz miał ochotę na ciężką stylową szafę to zastanów się jak wnieść ją na górę 8)

malami000
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 15 kwie 2013, 0:27
Re: Jaka podloga!

autor: malami000 » 15 kwie 2013, 23:25

Ja w mieszkaniu mam położoną podłogę dębową dwuwarstwową i jestem z niej bardzo zadowolona. Trzeba tylko dobrze wybrać producenta, aby drewno było dobrej jakości. Ja kupowałam tutaj http://podlogi-nivel.pl/ . Mają całkiem przystępne ceny i sporą ofertę. [/url]

Spednet
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:46
Re: Jaka podloga!

autor: Spednet » 05 maja 2013, 17:32

Producent i budżet swoja drogą,napisz chociaż czy podłoga na poddaszu będzie często użytkowana,czy też tylko chcesz aby to się jakoś wizualnie prezentowało i wtedy doradzimy czy lepsze będa panele czy parkiet. Bo dawać tam egzotycznego bambusa nie bardzo widze sens.

sunn333
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:14
Re: Jaka podloga!

autor: sunn333 » 18 lip 2013, 11:14

według mnie najlepsze są podłogi drewniane, ale wiadomo ich cena jest nieosiągalna dla części z nas, według mnie warto się udać na warszawskie targi wnętrzarskie i tam dowiedzieć się wszystkiego o podłogach, dla chętnych podaję link do darmowej rejestracji: http://targiwnetrzarskie.pl/zwiedzajacy/rejestracja-on-line/

Galeria Parkietu Mława
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 587
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Mława
Kontaktowanie:
Re: Jaka podloga!

autor: Galeria Parkietu Mława » 18 lip 2013, 11:57

PODŁOGI DREWNIANE
DESKA LITA STABILIZOWANA POPRZECZNIE


Podłogi z litych desek, najbardziej cenione za swą naturalność, mają ograniczenia w zastosowaniu ze względu swą kurczliwość i wypaczanie w stopniu zależnym od rodzaju drewna i usłojenia poszczególnych elementów posadzkowych.
Substytutem desek litych są wszelkie odmiany desek warstwowych, gdzie stabilność wymiarowa jest odwrotnie zależna względem trwałości. W prostszym przekazie, deski warstwowe z cienką okładziną licową są bardziej stabilne, lecz o ich cyklinowaniu trzeba zapomnieć.
(Badania Forest Products Laboratory, Forest Service, USDA i University of Wisconsin.)
Innym rozwiązaniem poprawienia stabilności drewna jest jego modyfikacja termiczna, jednak zmieniona i nie zawsze trwała barwa drewna daje ograniczone możliwości w wyborze.
Innowacyjnym rozwiązaniem jest sposób stabilizacji poprzecznej masywnych desek podłogowych.
Istotą wynalazku, zgłoszonego w Urzędzie Patentowym RP, jest wklejenie prętów drewnianych w poprzek deski, w środkowej części jej grubości.
W uzasadnieniu należy wskazać, iż każde drewno pęcznieje lub kurczy się w poprzek usłojenia. Kurczliwość poprzeczna uzyskuje wartość kilkunastu procent, natomiast pęcznienie czy kurczenie drewna wzdłuż jest minimalne i w praktyce pomijane.
W zakresie wytrzymałości na ściskanie lub rozciąganie drewno wzdłuż usłojenia jest nawet kilkunastokrotnie odporniejsze niż w przypadku obciążeń w poprzek usłojenia.
Wykorzystanie powyższych właściwości umożliwia ograniczenie odkształceń drewna, a prezentowany sposób ogranicza je w strefie środkowej. Zmniejsza to podatność na odkształcenia wynikające z przyczyn zewnętrznych - zmiana wilgotności i wewnętrznych - paczenie drewna powodowane jego anizotropią.
W efekcie posiadamy najbardziej naturalną podłogę z desek litych, o stabilności desek warstwowych, praktycznie bez ograniczenia w zakresie ilości renowacji.
Taki rodzaj desek możemy zastosować w pomieszczeniach ogrzewanych okresowo, o zmiennej amplitudzie temperatur i wilgotności lub w budynkach posadowionych na terenach o podwyższonej oraz zmiennej wilgotności zewnętrznej.
Jednak najszersze zastosowanie deski stabilizowane poprzecznie znajdują w budynkach lub pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
Tego typu deski możemy zastosować jako klejone do podkładu grzewczego jak i w lekkiej konstrukcji podłogi, gdzie przewody grzewcze umieszczone są pod deskami a między legarami.
Należy wiedzieć, że deska dębowa lita grubości 20mm posiadając opór cieplny 0,1 m2K/W mieści się w dopuszczalnym przez normę PN EN 1264 R < 0,15 m2K/W. Podobny opór cieplny mają deski warstwowe grubości mniejszej 16 mm.
Tu twarde, lite drewno ma zawsze przewagę.
Również stabilizowana deska jesionowa nie stanowi problemu, a przy jej oporności cieplnej w porównaniu do deski dębowej, wystarczy podnieść temperaturę czynnika grzewczego zaledwie o około 1°C.
Podsumowując, lite deski podłogowe stabilizowane poprzecznie są alternatywą dla podłóg warstwowych, która daje komfort posiadania solidnej, masywnej podłogi bez obaw dotyczących nadmiernej pracy drewna.
Autorem i właścicielem powyższego sposobu stabilizacji desek podłogowych jest
Tadeusz Wożniak Zakład Stolarski Parkiet Komplex Mława

vicky0019
3 - ostatnie ostrzeżenie !!!
Posty: 38
Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:07
Re: Jaka podloga!

autor: vicky0019 » 05 sie 2013, 19:35

Ja w całym domy mam parkiet. Różny w różnych pomieszczeniach, ale parkiet. Teraz w salonie montowaliśmy coś takiego - zobacz. Ciemny, ale będzie pasował do naszych jasnych mebli. Dlaczego zdecydowałam się na parkiet? Głównie dlatego, że jest to inwestycja na lata. Panele dość szybko niszczeją - tym bardziej, że u nas na domu jest wilgoć i wszystko odchodzi. A parkiet to jednak trwała i odporna rzecz :)

lattyone
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2013, 22:27
Re: Jaka podloga!

autor: lattyone » 28 wrz 2013, 17:20

Osobiście polecam ofertę firmy fastpoznan.pl :)

doreah45
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2013, 12:58
Kontaktowanie:
Re: Jaka podloga!

autor: doreah45 » 23 paź 2013, 14:37

Forum fajne, można się mnóstwo rzeczy z niego dowiedzieć :)


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów