Deska drewniana 3 warstwowa ... rozkleja się

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mati76
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2011, 13:16
Deska drewniana 3 warstwowa ... rozkleja się

autor: mati76 » 08 sty 2018, 20:50

Witam

Od ok 5 lat mam w domu deskę trójwarstwową (drewnianą) firmy Kahrs (dąb narbonnes). Po ok 1 - 2 latach użytkowana na jednej z lameli odkleiła się zewnętrzna warstwa (dębowa). Niestety po jakimś czasie problem się zaczął powtarzać i aktualnie mam już 2 deski, które kleiłem i kolejne dwie, które zaczynają się odklejać... Zastanawiam się co może być powodem tego, chyba dość nietypowego problemu? Deski wydawałoby się solidnej i uznanej marki, być może coś u ułożeniem podłogi? Podłoga ułożona na pływająco, łącznie w domu mam ok 90 m2 tej deski, problem występuje wyłącznie na parterze. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Być może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

pozdrawiam

Marcin

AdamKL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 11:39
Kontaktowanie:
Re: Deska drewniana 3 warstwowa ... rozkleja się

autor: AdamKL » 09 sty 2018, 11:30

Pytałeś dostawcę co z tym problemem?

Awatar użytkownika
SoniaRoble
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2017, 14:15
Re: Deska drewniana 3 warstwowa ... rozkleja się

autor: SoniaRoble » 11 sty 2018, 10:44

Panie Marcinie,

Powodem odklejania się wierzchniej warstwy może być np. nieodpowiednie przygotowanie deski, tj. niedostateczne dosuszenie materiału lub niewłaściwe doklejenie warstwy litego drewna do sklejki. Oprócz błędów przy produkcji, problemem mogło też być nieodpowiednie magazynowanie tych desek lub zbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniu.

Choć deska warstwowa jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż lita, również reaguje na zmiany wilgotności i temperatury. Z uwagi na to, że wierzchnia warstwa litego drewna szlachetnego schnie szybciej niż kolejne warstwy z drzew iglastych, w nieodpowiednich warunkach mogą wystąpić anomalie, t.j. "łódkowanie się" desek, odklejanie się warstw.

O ile to możliwe, proszę sprawdzić wilgotność w pomieszczeniu i spróbować utrzymać na poziomie pomiędzy 45% a 65%. Temperatura z kolei nie powinna być niższa niż 18 st. C i nie wyższa niż 22 st. C. Jeśli te parametry są u Pana odpowiednie, a w momencie położenia podłogi warunki również spełniały wymagania (t.j. wilgotność wylewki), problem najprawdopodobniej leży w wykonaniu produktu.

Pozdrawiam,
Sonia Ryś

Jeciu
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 27 kwie 2017, 7:48
Re: Deska drewniana 3 warstwowa ... rozkleja się

autor: Jeciu » 12 sty 2018, 9:19

Tutaj obowiązkowo trzeba się skontaktować z dystrybutorem , a w późniejszych etapach z producentem (to już powinien zrobić dystrybutor) w sprawach reklamacji .


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów