Nośność stropu z więźby wiązarowej

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Cnk531
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2018, 8:11
Nośność stropu z więźby wiązarowej

autor: Cnk531 » 27 sie 2018, 9:56

Witam,

Potrzebuję porady odnośnie nośności więźby wiązarowej. Chodzi o możliwość wykorzystania pasa dolnego więźby jako podstawa do budowy podłogi poddasza.

Jest to nowy budynek świeżo budowany i zaprojektowany z myślą o poddaszu użytkowym, jednak z tego co udało mi sie już rozeznać, mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę nośność podłogi podczas urządzania poddasza.

Rozstaw belek jest 80cm ( w jednym miejscu jest 1m, szerzej na schody). Na obszarze "użytkowym" są zastosowane podwójne belki jedna na drugiej, co daje sumaryczną wysokość belek ok 40cm ( szer. ok 6cm) odległość pomiędzy podporami to 9m. Pod nimi są tylko ścianki działowe, więc rozumiem, ze nie można ich traktować jako jakiekolwiek podpory.

Na poddaszu ma się znaleźć łazienka z wanną i co do tego mam największe wątpliwości co do możliwości montażu.
Oczywiście podłoga najprawdopodobniej z płyty OSB ( być może podwójnie oraz legary jeśli jest taka konieczność)

Ogólnie czy ktoś może powiedzieć z doświadczenia, bądź po prostu policzyć i przełożyć na praktykę co można na tym poddaszu zbudować? Czy jest konieczność podpierać od dołu belkami?

Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów