Oświetlenie sekwencyjne łazienki

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Gnato
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2020, 12:17
Oświetlenie sekwencyjne łazienki

autor: Gnato » 01 paź 2020, 12:28

Witam. Jestem totalnym amatorem w temacie. Mam pomysł ale kompletnie zerową wiedzę co do możliwości realizacji. Do rzeczy.

Łazienka w bloku. Zakładamy kilka źródeł światła jak lustro z podświetleniem, krawędziówka pod wanną, oświetlenie główne. Jak trudne i kosztowne byłoby osiągnięcie dwóch założeń:

1. Światła wygasają i zapalają się miękko, czyli stopniowo nasilają moc (rozumiem że tu potrzebne są światła o możliwości kontroli jasności)
2. Światła zapalają i gasną w pewnej kolejności- chodzi mi o minimalne opóźnienie by łazienka rozświetlała się nie jednocześnie a prowadząc w głąb. Analogicznie wyłączenie w odwrotnej kolejności i dłuższy proces wygaszenia jednego ze świateł.

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z czymkolwiek podobnym lub ma pomysł co należałoby zrobić? Jakieś programowalne urządzenie do kontroli sekwencji? Z góry dziękuję za jakikolwiek feedback i zakładam, że temat może być zbytnią fantazją;)

Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Alexa [Bot] i 5 gości

Gotowe projekty domów