Mokra ściana wewnętrzna w narożniku po deszczach

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Kasia19888
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2019, 17:15
Mokra ściana wewnętrzna w narożniku po deszczach

autor: Kasia19888 » 06 paź 2019, 17:39

Potrzebuję pomocy, mieszkanie w kamienicy 1 piętro, po deszczach od podłogi w narożniku ściana robi się mokra i idzie aż do sufitu. Administracja rozkłada ręce dwa razy była i nie wiedzą od czego. Sąsiadka na dole tego nie ma, a u nas w pokoju taka wilgoć wchodzi. Proszę o pokieriwanie co ja mam z tym zacząć robić. Rok był spokój, 2 lata temu skulismy tynki, osuszylismy i było trochę spokoju a teraz na nowo. Wykluczam instalację wodną bo nie ma tu żadnego cieku wodnego.

chłopczyca
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2017, 12:19
Re: Mokra ściana wewnętrzna w narożniku po deszczach

autor: chłopczyca » 07 paź 2019, 8:50

Prawdopodobnie trzeba będzie znów skuć tynki, osuszyć i nałożyć zaprawę naprawczo-renowacyjną. Powinno pomóc. Jednak chwilę to potrwa i przed taką zaprawą należy wykonać szereg czynności. Oczywiście super by było, gdybyście znaleźli źródło wilgoci, bo inaczej sytuacja prawdopodobnie co jakiś czas będzie się powtarzać. Trzeba systematycznie tej wilgoci się pozbywać i wietrzyć pomieszczenie. A co do zaprawy renowacyjnej to spokojnie możesz kupić tą na https://rebet.pl/. Na stronie znajdziesz też wskazówki od producenta. Wszystkie te zalecenia należy przestrzegać. Powodzenia!


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów