Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

IWB
Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 07 sty 2013, 18:35

Pierwsza zasada:

ANALIZA TECHNICZNA OBIEKTU

Analiza taka wykonywana jest w ramach diagnostyki, poprzedzającej prace renowacyjne. To podstawowa czynność, gdyż wybór rozwiązania materiałowego i kompleksowej technologii naprawy obiektu poddanego ekspertyzie wynika właśnie z badań, oględzin i odkrywek wykonanych w ramach analizy przyczyn zawilgocenia.

Odtworzenie izolacji poziomej to tylko jeden z etapów robót renowacyjno-naprawczych, które, przy kompleksowym zakresie, będą obejmować zagadnienia związane z odtwarzaniem izolacji poziomej i pionowej, muszą rozwiązywać problem związany z obecnością w zawilgoconym murze związków soli, będą także obejmować rzeczywiste sposoby osuszania obiektu (np. za pomocą osuszaczy absorpcyjnych, kondensacyjnych itp.) oraz sposoby naprawy elewacji (czyszczenie, spoinowanie, wzmacnianie podłoży, hydrofobizacja, scalanie kolorystyczne, naprawa spękanych tynków itp.). Lecz to także cały zespół czynności towarzyszących polegających na wykonaniu nowych instalacji sanitarnych, grzewczych, elektrycznych, wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych, udrożnieniu lub zmianie sposobu odprowadzenia wód opadowych, czy wreszcie reprofilacji otaczającego terenu.

Celem otworzenia wtórnej izolacji poziomej jest wytworzenie w przegrodzie przepony (warstwy, przegrody) przerywającej podciąganie kapilarne i uzyskanie, w dalszym czaso okresie w strefie muru nad wtórną izolacją poziomą obszaru o normalnej wilgotności. Oznacza to, że jest ona skuteczna jedynie przy kapilarnym podciąganiu wilgoci, że jeżeli mamy do czynienia z innymi źródłami zawilgocenia, konieczne jest podjęcie dodatkowych czynności i zastosowanie innych środków zaradczych. Gwarancją skutecznego zabezpieczenia jest m.in. dobór odpowiedniej techniki przeprowadzenia izolacji pionowej czy też poziomej, z pośród dziesiątków płynów i zaczynów chemicznych oraz suspensji cementowych lub żywic, istnieją techniki mechaniczne, którą warto wybrać i jaką zastosować zależy od kilku czynników.

INIEKCJA KRYSTALICZNA TO JEST TECHNIKA OSUSZANIA BUDYNKÓW

Zacznijmy od faktu, iż całkowite osuszenie budowli czy to chemiczne czy też mechaniczne nie jest fizycznie możliwe, za pomocą odpowiednich technik można jedynie spowodować obniżenie wilgotności muru. Granica osuszenia wyznaczana jest każdorazowo poprzez wilgotność równowagi, która zależy od sorpcji i higroskopijności materiałów budowlanych.


Nie istnieje żadna technologia, żaden system i żaden produkt za pomocą którego można osuszyć mur. Odpowiednie technologie, systemy albo produkty mogą jedynie zlikwidować przyczynę zawilgocenia muru, aby mogło nastąpić jego osuszenie. Każdorazowo należy łączyć różne systemy i technologie.

specjalnie nie piszę o technikach i środkach, osuszaniem budynków powinna zajmować się tylko wyspecjalizowana firma mająca odpowiednie doświadczenie

zakaz kopiowania tekstów !

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie tekstów zamieszczonych na niniejszym poście. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170) ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w części bez zgody IWB Izolacje Wodochronne Budynków jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich, co jest karalne prawnie

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: Klimateo » 07 sty 2013, 19:47

Dziękuję Ci IWB za ten temat i post, może wreszcie ludzie zaczną doceniać nasze starania w walce ze złym określeniem jakim jest Osuszanie Budynków po przez Iniekcję Krystaliczną. Druga sprawa to ludzie może wreszcie otworzą oczy i nie będą chcieli aby ktoś zarabiał na ich nie wiedzy. Firma którą reprezentuje również wykonuje Iniekcję Krystaliczną i jest skuteczna lecz jest to izolacja pozioma a dokładnie jej odtworzenie, a nie osuszenie murów !!. W 1001 % popieram i potwierdzam informacje w poście autora !!Pozdrawiam

Specjalista ds. kontaktów internetowych
Grupa Klimateo

www.klimateo.pl

+48 509 81 87 15

IWB
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 07 sty 2013, 20:17

INIEKCJA KRYSTALICZNA to nic innego jak przepona pozioma, izolacja wtórna pozioma lub jak kto woli qasiprzepona innej definicji nie ma

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1734
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: MTW » 07 sty 2013, 23:46

IWB pisze:Pierwsza zasada:Odtworzenie izolacji poziomej to tylko jeden z etapów robót renowacyjno-naprawczych, które, przy kompleksowym zakresie, będą obejmować zagadnienia związane z odtwarzaniem izolacji poziomej i pionowej, muszą rozwiązywać problem związany z obecnością w zawilgoconym murze związków soli, ......

zakaz kopiowania tekstów !

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie tekstów zamieszczonych na niniejszym poście. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170) ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w części bez zgody IWB Izolacje Wodochronne Budynków jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich, co jest karalne prawnieprawo forum cytuj znaczy kopiuj podaj autora,
oczywiście oględziny budynku są istotne tak jak istotne są odkrywki i właściwe rozpoznanie problemu
jednak ta sól mi solą w oku - podobnie jak pchanie się z higrometrem do budynku w którym wodę widać gołym okiem :) bo jej tak z 10 cm na posadzce - sorki ale to takie pseudo profesjonalne .
kiedyś klient w zalanej piwnicy spytał mnie dlaczego nie używam aparatury pomiarowej wilgoci ???
odpowiedź była prosta w wodzie na posadzce była woda + jakieś tam minerały mało istotne dla zaistniałej sytuacji więc co ja mam mierzyć ???? zawartość wody w wodzie ?
naturalnym jest że.
materiały budowlane zawierają w sobie sole i po zawilgoceniach się one wysalają na powierzchni , nie zmienia to faktu że nadal są składową materiału budowlanego i przynajmniej większość chemii powołana do takich zadań z takimi składowymi sobie daje radę - bo inaczej nie miałaby prawa działać .
nie będę naciągał klienta na kolejne pseudoprofi badania skoro ich wynik jest mi obojętny , a ze sposobów na wyrwanie kasy - mam jeden - zrobić jak należy - i w zakresie niezbędnym do osiągnięcia efektu - dajesz zlecenie określasz cel oraz zapewniasz fundusze , w połowie zatrzymać się nie da bo pół efektu to brak efektu

IWB
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 08 sty 2013, 8:16

tym się różnimy niektórzy leczą się i profesorów medycyny a nie którzy u znachorów,
sól a związki soli to dwie różne rzeczy :lol:

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: Klimateo » 08 sty 2013, 11:01

Witam,


W tej dyskusji macie Panowie racje po połowie.

"MTW" też nie raz spotkałem się z taką sytuacją gdy wody gruntowe wręcz biły przez posadzkę wybrzuszając ją, a inwestorzy pytają się gdzie pomiary :)


Pozdrawiam

Specjalista ds. kontaktów internetowych
Grupa Klimateo

www.klimateo.pl
+48 509 81 87 15

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1734
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: MTW » 08 sty 2013, 22:51

IWB pisze:tym się różnimy niektórzy leczą się i profesorów medycyny a nie którzy u znachorów,
sól a związki soli to dwie różne rzeczy :lol:to słabiutko się oceniasz - znachor - słabiutko

chłopu zamokła ściana od łazienki na 2 piętrze a Ty mu chcesz szukać soli drogowej - sorki ale przeginasz znaczy naciągasz.
Czyli albo wyhamuj z tymi badaniami albo wpisuj że w technologiach w których pracujesz są one niezbędne , a nie że jak ktoś badań nie robi to papudrak technologie są różne na całe szczęście.
co do badań i owszem jak mnie inwestor świadomie na minę próbuje wsadzić to zlecam
ale nie za 450 - bo za tyle to mi próbek nie pobiorą we właściwej jakości i ilości
a za krotność tej ceny tak od 7-10x i robią je w Polsce (nie muszę do Niemiec wozić) wystawiając odpowiednie ekspertyzy i certyfikaty .
przy okazji rozwalił mnie wpis o pomiarze wilgotności za 150 zeta , tak przy okazji bycia na budowie , skoro już cię tam zaprosili to woda w ścianie jest zdiagnozowana przez inwestora a czy jej jest 99% czy 70% to nie ma większego znaczenia a 150 zeta ma .
wiadomo ze za darmo do klienta się nie jedzie ja uczciwie kasuję za dojazd - dogadujemy się odliczam mu to potem z kosztów .
więc jak bardzo chcesz mnie zdyskredytować to musisz się postarać bo na chwilę obecną chyba za cienki w uszach jesteś


pozdrawiam

IWB
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 09 sty 2013, 14:18

widzisz MTW, dla ciebie sól to w solniczce na stole tylko istnieje albo na chodniku zimą
więc o czym my mamy rozmawiać :lol: :lol: :lol:

skończ studia a porozmawiamy

IWB
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 09 sty 2013, 14:38

spróchniałe tynki ??? co to korniki je zjadły ???
testy świeczkowe - bez komentarza !

jesteś znachorem MTW i sam to piszesz na swojej www w ofercie
ubaw po pachy ....

iniekcje polimerowe co to jakiś wschodnio-azjatycki specyfik ???

staram się nie wnikać w to co ktoś ma w ofercie ale to już mnie ........
sorki ale dawno się tam nie uśmiałem ....

rób tak dalej - powodzenia życzę

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1734
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: MTW » 09 sty 2013, 21:11

skoro jedyne do czego możesz się przyczepić to ten tynk i test świeczkowy znaczy strona merytorycznie jest poprawna.
- kierowana jest głównie do tzw. laików.
a mądry zrozumie jak mówi przysłowie
co do chemii to chyba szybciej byłoby mi wymienić z jaką się nie zetknąłem, i wiem że każdy rodzaj chemii ma swoją piętę i swoje ograniczenia , ale nie dla wszystkich - te pięty występują w tym samym miejscu :)
Z pełną świadomością twierdzę że chlorki wodorki i siarczki itp o których nagminnie piszesz polecając swoje badania są mi absolutnie obojętne , co nie zmienia faktu iż dokąd się nie zdarzy że będę poprawiał inwestycję którą wcześniej zabezpieczałeś nie podważę Twojej wiarygodności jako skutecznego wykonawcy , co jak widzę próbujesz uczynić - poprawiałeś jakąś moją ??????????????? :D
pozdrawiam

IWB
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 09 sty 2013, 22:23

Panie Tomaszu
na pewno w Bolszewie na ulicy "Bezgłośnej" nie będziemy poprawiać
firma jak widać już prawie 3 miesiące istnieje BRAWO !!!

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1734
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: MTW » 09 sty 2013, 23:10

IWB pisze:Panie Tomaszu
na pewno w Bolszewie na ulicy "Bezgłośnej" nie będziemy poprawiać
firma jak widać już prawie 3 miesiące istnieje BRAWO !!!przyganiał kocioł garnkowi :D

no cóż ja choć przy starej nazwie zostałem

"MELTING SA"

też potrafię luknąć do CEDiG co nie znaczy że wiem wszystko

co więcej umiem czytać , a nie zdaje mi się ze umiem czytać

IWB
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 09 sty 2013, 23:31

konkurencją dla mnie nie jesteś pilnuj swojego rewiru a będzie dobrze

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1734
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: MTW » 10 sty 2013, 18:41

IWB pisze:konkurencją dla mnie nie jesteś pilnuj swojego rewiru a będzie dobrze


najdalej w tamtą stronę byłem w Konstancinie czyli mieści się w rewirze
tak masz rację będę pilnował swojego rewiru - dobrze ze mi pozwoliłeś :D
natomiast pilnuj siebie żeby durnej plamy na ścianie łazienkowej nie traktować badaniami za 4,5 stówki
bo za tyle to prawie pół remontu zrobią

IWB
Re: Iniekcja Krystaliczna - nie daj się oszukać !!!

autor: IWB » 10 sty 2013, 19:03

wiesz EŁK po Twojej stronie a jednak jakoś do mnie przychodzą :lol:


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów