Dom w Irlandii a wilgoć

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

annaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2010, 19:29
Dom w Irlandii a wilgoć

autor: annaj » 01 sie 2010, 19:54

Witam, otóż mieszkam w Irlandii i przeprowadziłam się własnie do czwartego lokum.
W pierwszym domu na parterze w jednym pokoju tworzył sie czarny nalot na całej zewnetrznej scianie pod oknem..
W drugim mieszkaniu grzyb atakował sciany w sypialniach i w łazience,było bardzo zimno,mieszkanie było na poddaszu..
w trzecim mieszkaniu-luksusowy apartamentowiec, zimą mieliśmy zalane całe parapety w pokojach, mieszkanie było bardzo ciepłe i nowe.
Czwarte lokum to domek w którym teraz jesteśmy.
Dom jest duży, urządzony w starym stylu ma pewnie ze trzydziesci lat.piękny dom.
Dom od tyłu ma zrobioną dobudówkę która jest bardzo zimna.Wtej dobudówce jest łazienka gdzie przede wszystkim na fugach na kafelkach polozonych na zewnetrznej ścianie widać ciemną wilgoć która utworzyła się prawdopodobnie w zimie.nie ma wentylatora w tej lazience ale ogólnie w całej tej dobudówce jest bardzo zimno-właściciel domku powiedział, że niedawno wymieniali cały dach od dobudówki bo przez poprzedni woda zalała tę dubudówkę i zrobiła się pleśń.
W całym domu poza dobudówką,która jest chyba zawilgocona jest prawdopodonie wieksza wilgotność na co wskazuje wilgotnienie cukru w cukiernicy.
W domu nie czuć jednak smrodem zadnej stechlizny, jedynie w dwóch szafkach w kuchni za którymi jest upchana taka dziwna wata(która ma chyba za zadanie ocieplać?)czuć zapach wilgoci.
Większość okien ma pojedyńcze szyby.
w pokojach z podwójnymi szybami jest cieplej i nie ma śladu grzyba w domu poza dobudówką,jednak wszedzie indziej chipsy zostawione na noc sa wilgotne na drugi dzien.Ogólnie para wodna nie zbiera się na żadnych szybach jedynie w łazience na górze z pojedynczą szybą zbieraja się rzadkie kropelki.
Czy można coś z tym zrobić?Czy powinnam się przygotować na to,że zimą bedzie pojawiał mi sie grzyb w całym domu?w kuchni w łazienkach?

Melting_SA
Re: Dom w Irlandii a wilgoć

autor: Melting_SA » 02 sie 2010, 6:09

zacznij od fundamentów,wilgoć grzyb i pleśń właśnie z stamtąd pochodzi. Sprawdź izolację ław i murów fundamentów.

Potem tylko kapitalny remont może uratować dom.
Zainwestuj w termoizolację wewnętrzną oraz tynki Antygrzybiczne i pomaluj wszystko także farbami anty pleśniowymi od piwnicy po dach.Warto cały dom odgrzybić a do tego celu należy skuć tynki wewnątrz i wykonać odgrzybianie ścian a nie tylko tynków. Wymień okna na nowe zrób przegląd wentylacji i sprawa powinna się rozwiązać.

Duża inwestycja nie ukrywam,i na dodatek musisz mieć kogoś kto wie co robi i jak. Taki remont trwa ok 2 m-cy, mamy sierpień więc spodziewam się że w październiku przed jesienią udało by się ukończyć.

Wykonujemy takie roboty na obiektach i budynkach zabytkowych więc nie martw się - nie jest najgorzej w Twoim przypadku,widzieliśmy dużo gorsze budynki.

Gdybyś potrzebowała jakieś pomocy technicznej służę pomocą +48 606 595 043

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Dom w Irlandii a wilgoć

autor: MTW » 05 sie 2010, 22:10

zacznij od sprawdzenia wentylacji
na fundamenty przyjdzie czas


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości

Gotowe projekty domów