Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Keraz12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:58
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Keraz12 » 05 sie 2016, 18:02

My wręcz odwrotnie :) zakupiliśmy mieszkanie na inwestycji realizowanej przez pana Tomasz i Józefa i nic nie mamy do zarzucenia, oczywiście był mały poślizg, kilka spraw wymknęło się z pod kontroli ale nie myli się ten co nic nie robi :). Ze spokojnym sumieniem mogę polecić i pozdrowić obu Panów bo przedmówca wylewa ciężkie żale ale chyba bez pokrycia, może jakaś konkurencja :)

ZmeczonyChałturą
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2017, 16:46
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: ZmeczonyChałturą » 15 wrz 2017, 17:14

Zgadzam się z niepochlebną opinią pierwszego użytkownika.

Główne zastrzeżenia do dewelopera:
- podaje nierealne terminy zakończenia budowy (np. przy zakupie podawano termin lipcowy, ostatniego dnia czerwca 2017 zapewniał że do 15 sierpnia mieszkania Sky Gardens zostaną oddane, 15 września mówi, że MOŻE uda się oddać mieszkania 15 listopada 2017), opóźnienia tłumaczy mroźną zimą w 2016 roku, tu moje pytanie, czy w czerwcu 2017 nie wiedział, że prace potrwają znacznie dłużej niż do sierpnia????
- podając nierealne terminy naraża kupujących na poszukiwanie nowych budynków do wynajmu i na dłuższe płacenie jednocześnie wynajmu i raty kredytu
- nie odpowiada na wiadomości pisemne, mailowe!!! Nie ustosunkowuje się do próśb kupujących;
- nie odpowiada na ważne pytania np. dlaczego podwykonawca powiedział, że na tarasy Sky gardens zakupiono kamień, nie deskę, która widnieje w umowie!!! Jeśli pojawiają się trudności, to po prostu nie odpowiada, albo się zapiera, że nie wie, o co chodzi!
- umawia się od sierpnia na odbiory mieszkań, pomimo, że teren to niebezpieczny plac budowy z głębokimi wykopami, pod koniec odbioru mimochodem informuje, że w mieszkaniach nie będzie dostępu do wody, gazu i prądu aż do listopada!!! Zachęca do odbioru tych mieszkań, mówiąc, że "inni jakoś sobie z tym radzą" (kluczowy argument) oraz, że prąd budowlany można ciągnąć przedłużaczem, a wodę nosić na piętro wiaderkami lub wężem :/// serio? Czy to w ogóle legalne oddawać ludziom mieszkania w takim tragicznym stanie?
- popędza kupujących przy odbiorze do szybszego sprawdzania usterek (a jest ich sporo, np. poodparzane tynki, brak kątów prostych, brak pionów, z sufitu zwisają elementy tynku jak w kopalni soli, pordzewiałe elementy okien, rysy na drzwiach i rysy na szybach, źle zamontowane kontakty - otwierają się na nie drzwi, wylewki też do poprawy, grzyb na ścianie)
- znajduje durne wytłumaczenia do powyższych usterek, np. w łazience nie dokończyli sufitów, bo ludzie kładą tam płytki (bo przecież w każdym polskim domu na suficie łazienki są płytki :)))); we wnęce nie ma kątów prostych, bo ludzie robią tam szafy, a po co mi kąt prosty w szafie
- nie wysyła wznowionego planu mieszkania (a potem okazuje się, że w mieszkaniach są ściany, których nie było w planach umieszczonych na stronie)

Słowem TRAGEDIA!

Maark
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2018, 11:34
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Maark » 06 lis 2018, 12:22

Odnosząc się do nie pochlebnych opisów, rozumiem że opóźnienie w oddaniu inwestycji jest irytujące ale każdy na naszym osiedlu otrzymał mieszkanie do adaptacji w terminie zgodnym z umową lub nawet wcześniej mimo że każdy zadawał sobie sprawę że jeszcze prace trwają.

Opóźnienie w oddaniu inwestycji jest informacją dla każdego i bez problemu każdy z nas mógł rozwiązać umowę wyjąc środki z rachunku powiedzieć papa deweloperowi bo ustawa nam to zabezpiecza ALE NIKT tego nie zrobił !

Kupiliśmy mieszkania po 5500 zł i mniej za m2 z piwnicami i garażami ogrodami i tarasami na dachach, dwu metrowymi oknami, drewnem na balkonach, oczywiście narzekać może każdy ale na osiedlu jest tak naprawdę trzech psycholi którzy kręcą aferę i wszyscy mają ich powoli dość.

W praktyce osiedle gotowe do zamieszkania było już w styczniu i większość z nas tak się wprowadziła w praktyce rzecz biorąc nikt nie zrobił by tego wcześniej nawet z przeniesieniem własności bo u nas remont trwał 3 miesiące.

Że jest brudno na klatkach Administrator już dawno chciał podjąć prace tylko nie każdemu się chciało płacić.

U nas w mieszkaniu wszystkie usterki zostały usunięte, otrzymywaliśmy odpowiedzi na wszystkie maile i zawsze byłe interwencja, jeżeli potrzebna była szybka interwencja zawsze nawet po 20 można było zadzwonić !

To nie jest nasze pierwsze mieszkanie i doskonale wiem jak jest u innych deweloperów

faktyoskygardens
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2018, 22:42
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: faktyoskygardens » 13 lis 2018, 16:49

Panie Deweloperze,

Świetnie, że znajduje Pan czas aby logować się na forach budowlanych i próbować wybielać zdruzgotaną opinię o sobie podszywając się pod mieszkańców. Wiem, że tylko na tyle Pana stać. Pozwoli Pan, że odniosę się do Pana argumentacji i Pańskich kłamstw, które ciężko aby przeszły bez echa, choć jako kupujący jesteśmy już do nich całkowicie przyzwyczajeni.

Maark pisze:Odnosząc się do nie pochlebnych opisów, rozumiem że opóźnienie w oddaniu inwestycji jest irytujące ale każdy na naszym osiedlu otrzymał mieszkanie do adaptacji w terminie zgodnym z umową lub nawet wcześniej mimo że każdy zadawał sobie sprawę że jeszcze prace trwają.


Nie ma czegoś takiego jak termin przekazania do adaptacji. Jest termin przeniesienia własności i, jak doskonale wiadomo, został on przekroczony o średnio 15 miesięcy, a z racji Państwa kombinatorstwa, w przypadkach wielu mieszkań będzie przekroczony znacznie dłużej. Przypomnijmy, że do dzisiaj prace budowlane nie zostały zakończone i mimo, że prawo pozwala na przeniesienie własności, Wy jako Deweloper nadal nie zakończyliście budowy.

Maark pisze:Opóźnienie w oddaniu inwestycji jest informacją dla każdego i bez problemu każdy z nas mógł rozwiązać umowę wyjąc środki z rachunku powiedzieć papa deweloperowi bo ustawa nam to zabezpiecza ALE NIKT tego nie zrobił !


Gdyby doszło do takiej sytuacji i ponad 25 sprzedanych mieszkań wypowiedziałoby umowę, co zmusiłoby Pana do zwrotu prawie 10 milionów złotych, skąd wziąłby Pan na to środki, skoro aktualnie brakuje Panu pieniędzy na wykonanie drogi dojazdowej do osiedla czy wykończenie tarasów? Dlaczego drobne prace wykończeniowe (np. montaż lamp) zajęły kilkanaście miesięcy? Brak środków pieniężnych u Dewelopera wydaje się jedynym wytłumaczeniem.

Maark pisze:Kupiliśmy mieszkania po 5500 zł i mniej za m2 z piwnicami i garażami ogrodami i tarasami na dachach, dwu metrowymi oknami, drewnem na balkonach, oczywiście narzekać może każdy ale na osiedlu jest tak naprawdę trzech psycholi którzy kręcą aferę i wszyscy mają ich powoli dość.


Uważa Pan, że sprzedał mieszkania w szczególnie atrakcyjnej dla nas cenie? To nie jest cena ani wysoka, ani niska, ale standardowa biorąc pod uwagę lokalizację (a w Krakowie i w okolicach cena nieruchomości zależy ściśle od lokalizacji). Nieskończone tarasy, strzelające, niskiej jakości drewno na balkonach, i "dwumetrowe okna" uważa Pan za wykończenie na miarę apartamentów w centrum miasta? To osiedle, jak żadne inne, które widziałem, jest zrobione absolutnie najtańszym kosztem. Najsłabszej jakości kostka brukowa, paskudne białe drzwi wewnętrzne na klatkach schodowych, zero pomysłu i projektu przy urządzaniu klatek schodowych. Szkoda czasu by wymieniać dalej..

Maark pisze:W praktyce osiedle gotowe do zamieszkania było już w styczniu i większość z nas tak się wprowadziła w praktyce rzecz biorąc nikt nie zrobił by tego wcześniej nawet z przeniesieniem własności bo u nas remont trwał 3 miesiące.


Gotowość do przenoszenia własności ogłosił Pan dopiero w październiku (przypomnę: około 15 miesięcy po czasie) i tego dotyczy spór, a nie momentu, kiedy kto rozpoczął remont a kiedy rozpoczął użytkować lokal. Proszę nie unikać wypłat kar umownych tłumacząc się wyssanymi z palca głupotami. Nasze argumenty są znacznie mocniejsze i w ostatecznej konfrontacji rozłożą Pańskie na łopatki.

Maark pisze:Że jest brudno na klatkach Administrator już dawno chciał podjąć prace tylko nie każdemu się chciało płacić.


Jest brudno nie tylko dlatego, że komuś nie chcę się sprzątać, ale dlatego, że nie sprzątnęliście zabrudzeń budowlanych, co jest waszym obowiązkiem. Zaschnięte farby i kleje na płytkach to norma na każdej klatce.

Maark pisze:U nas w mieszkaniu wszystkie usterki zostały usunięte, otrzymywaliśmy odpowiedzi na wszystkie maile i zawsze byłe interwencja, jeżeli potrzebna była szybka interwencja zawsze nawet po 20 można było zadzwonić !


Doczekałem się usunięcia większości usterek, choć trwało to miesiącami i wymagało dziesiątek telefonów. Odpowiadacie na wszystkie maile? Proszę mnie nie rozśmieszać.. ;)

Proszę pamiętać, że kupujący domy i mieszkania w Lokum Invest zaglądają czasem na Sky Gardens zobaczyć efekty działania Dewelopera i słyszą od nas jak układa się współpraca z deweloperem. Jeśli będzie trzeba, dowie się o tym znacznie więcej osób.

Kupujący w Idea Park i w innych "inwestycjach" - zrezygnujcie z żałosnych usług budowlanych Panów Deweloperów, na Popielówce jest mnóstwo innych, rzetelnych deweloperów, którym na kliencie zależy. Panów Z. unikajcie jak ognia.

czytelniktoja
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2018, 5:21
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: czytelniktoja » 09 gru 2018, 5:37

Hmmm.....
Ostatnio zmieniony 20 cze 2019, 10:37 przez czytelniktoja, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcelMK
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2018, 9:38
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: MarcelMK » 17 gru 2018, 15:11

Jeszcze ciekawszy wydaje się fakt, że mój nieprzychylny komentarz na temat Lokum Invest został usunięty "w związku ze zgłoszeniem nadużycia wykorzystania danych osobowych".

A więc jeszcze raz:
- osiedle Sky Gardens nie odpowiada projektowi, materiały użyte są poniżej krytyki
- liczba niedoróbek przyprawia o ból głowy
- deweloper nie wywiązuje się ze zobowiązań, przekraczane są kolejne deadline'y, które sam ustanawia, następnie podaje kolejne daty, których również nie dotrzymuje, i tak od roku :-)
- droga dojazdowa do osiedla, to jedno wielkie bajoro
- tarasy dachowe nadal nie są skończone
- teren osiedla jest brudny, kostka jest wybrakowna i nadaje się tylko do wymiany
- materiały wykorzystane na klatkach oraz ich spasowanie wołają o pomstę do nieba
- podczas ulewnych deszczy woda opadowa zalewa garaże położone w pierwszym rzędzie budynków
- brama lub/i domofony psują się średnio raz w miesiącu
- mieszkańcy górnych mieszkań są zmuszani do zakupu środkowych mieszkań pod groźbą unieważnienia umowy deweloperskiej.

Możnaby tak długo...

Krzysiek P
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2018, 14:49
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Krzysiek P » 30 gru 2018, 15:27

Jest OK!
Ostatnio zmieniony 20 cze 2019, 10:32 przez Krzysiek P, łącznie zmieniany 2 razy.

Katalin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2019, 14:42
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Katalin » 30 sty 2019, 15:34

Czekam już z niecierpliwością na swoje przytulne, nowe mieszkanko. Szczerze przyznam, że miałam w przeszłości różne dosiedzenia z deweloperami i to niezbyt pozytywne, ale firma Lokum Invest z Krakowa przeszła samą siebie. Jestem pełna podziwu i mile zaskoczona dla tak profesjonalnego podejścia do klienta. Na każde moje pytanie, czy wątpliwości błyskawicznie otrzymałam odpowiedź. W dodatku ceny lokali mają bardzo atrakcyjne.

Urlyka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2019, 12:04
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Urlyka » 03 lut 2019, 12:19

Ja także korzystałam z oferty Lokum Invest i muszę przyznać, że również spotkałam się z bardzo miłą obsługą. Wyjątkowo zależało mi, aby moje nowe lokum znajdowało się niedaleko Krakowa i udało się, znalazłam swoje wymarzone miejsce. Warunki zakupu bardzo mi odpowiadały. Trudno jest znaleźć obecnie komfortowe mieszkanie za tak konkurencyjne ceny. Inwestycja Domy na Pogodnej jest zlokalizowana w bardzo ładnej okolicy.

Eklera
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2019, 13:38
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Eklera » 05 lut 2019, 13:44

Planuję przeprowadzkę w okolice Krakowa i chciałabym tam kupić mieszkanie. Może doradzicie mi odnośnie dewelopera? Z tego, co wiem to Lokum Invest ma ciekawą ofertę i przeglądając ich inwestycje na stronie, stwierdziłam, że lokum od nich idealnie spełniałoby moje oczekiwania. Mam nadzieję, że współpracując z nimi i podpisując umowę, będę zadowolona. Konkretnie interesuje mnie apartament w Budynku Mieszkalno-usługowym ul. Łokietka. Znajomi mieszkają w Sky Gardens i bardzo chwalą tą firmę.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2019, 13:53 przez Eklera, łącznie zmieniany 1 raz.

Mieszkankasky
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:51
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Mieszkankasky » 05 lut 2019, 19:59

Eklera pisze:Planuję przeprowadzkę w okolice Krakowa i chciałabym tam kupić mieszkanie. Może doradzicie mi odnośnie dewelopera? Z tego, co wiem to Lokum Invest ma ciekawą ofertę i przeglądając ich inwestycje na stronie, stwierdziłam, że lokum od nich idealnie spełniałoby moje oczekiwania. Mam nadzieję, że współpracując z nimi i podpisując umowę, będę zadowolona. Konkretnie interesuje mnie apartament w Budynku Mieszkalno-usługowym ul. Łokietka. Znajomi mieszkają w Idea Park i bardzo chwalą tą firmę.


Mam pytanie kto Ci placi i Cie wynajal na podbijanie pozytywnych komentarzy dla najwiekszych oszustow w Krakowie? Radze doksztalcic sie zanim zaczniesz klamac w komentarzach . Gdyz IDEA PARK to cegly i dach mysle ze ta inwestycja nie zalicza sie nawet do stanu surowego zamknietego. Zatem Twoje pozytywy o znajomych mieszkajacych na tym osiedlu sa bardzo interesujace Dobrze Ci placi Tomus ?

Eklera
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2019, 13:38
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Eklera » 06 lut 2019, 14:05

Mieszkankasky pisze:
Eklera pisze:Planuję przeprowadzkę w okolice Krakowa i chciałabym tam kupić mieszkanie. Może doradzicie mi odnośnie dewelopera? Z tego, co wiem to Lokum Invest ma ciekawą ofertę i przeglądając ich inwestycje na stronie, stwierdziłam, że lokum od nich idealnie spełniałoby moje oczekiwania. Mam nadzieję, że współpracując z nimi i podpisując umowę, będę zadowolona. Konkretnie interesuje mnie apartament w Budynku Mieszkalno-usługowym ul. Łokietka. Znajomi mieszkają w Idea Park i bardzo chwalą tą firmę.


Mam pytanie kto Ci placi i Cie wynajal na podbijanie pozytywnych komentarzy dla najwiekszych oszustow w Krakowie? Radze doksztalcic sie zanim zaczniesz klamac w komentarzach . Gdyz IDEA PARK to cegly i dach mysle ze ta inwestycja nie zalicza sie nawet do stanu surowego zamknietego. Zatem Twoje pozytywy o znajomych mieszkajacych na tym osiedlu sa bardzo interesujace Dobrze Ci placi Tomus ?Niepotrzebne są te insynuacje.Wkradła się pomyłka bo miałam na myśli inwestycję Sky Gardens.

MarcelMK
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2018, 9:38
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: MarcelMK » 06 lut 2019, 21:11

Eklera pisze:Planuję przeprowadzkę w okolice Krakowa i chciałabym tam kupić mieszkanie. Może doradzicie mi odnośnie dewelopera? Z tego, co wiem to Lokum Invest ma ciekawą ofertę i przeglądając ich inwestycje na stronie, stwierdziłam, że lokum od nich idealnie spełniałoby moje oczekiwania. Mam nadzieję, że współpracując z nimi i podpisując umowę, będę zadowolona. Konkretnie interesuje mnie apartament w Budynku Mieszkalno-usługowym ul. Łokietka. Znajomi mieszkają w Sky Gardens i bardzo chwalą tą firmę.


Znajomi mieszkaja w Sky Gardens i sobie chwala? Chyba Pani raczy zartowac. Prosze przyjechac do Sky Gardens i znalezc jednego zadowolonego mieszkanca - CHOCIAZ JEDNEGO.

Tylko wjezdzajac na inwestycje prosze uwazac, zeby Pani samochod nie utknal w blocie, ktore mialo byc droga dojazdowa do osiedla... Wieczorem prosze sie nie wybierac do Nas, bo oswietlenie szwankuje i moze Pani przegapic osiedle. Prosze tez uwazac z parkowaniem w garazu u tych zadowolonych znajomych, bo jak popada w nocy, to rano samochod bedzie zalany po linie drzwi.

Zadowoleni mieszkancy Sky Gardens... to sie ubawilem

k.bednarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2019, 12:49
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: k.bednarek » 07 lut 2019, 12:51

Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do dewelopera Lokum Invest z Krakowa. Odebrałam dom z inwestycji River Park i uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Cała procedura zakupu oraz oczekiwania na nieruchomość poszła zgodnie z całym harmonogramem bez żadnych opóźnień. Bardzo doceniam tak rzetelne podejście do klienta i wysoką jakość wykończenia budynku.

Mieszkankasky
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:51
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Mieszkankasky » 07 lut 2019, 19:28

k.bednarek pisze:Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do dewelopera Lokum Invest z Krakowa. Odebrałam dom z inwestycji River Park i uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Cała procedura zakupu oraz oczekiwania na nieruchomość poszła zgodnie z całym harmonogramem bez żadnych opóźnień. Bardzo doceniam tak rzetelne podejście do klienta i wysoką jakość wykończenia budynku.Kolejny bardzo ciekawy wpis gdyz ta inwestycja jest opozniona o 2 lata i nawet nie jest to nadal stan surowy zamkniety. Polecam oplacic ludzie ktorzy bede bardziej przykladac sie do pracy «  komentatora » Moze przydaloby sie chociaz minimalne przygotowanie przed podbijaniem pozytywnych komentarzy? Zaraz moze uslyszymy jak milo sie mieszka w villa residence gdzie nawet nie ma dziury w ziemi ha ha ? « Kreatywnosc i profesjonalizm  »Pana dewelopera nie przestaje mnie zaskakiwac .


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów