Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Keraz12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:58
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: Keraz12 » 05 sie 2016, 18:02

My wręcz odwrotnie :) zakupiliśmy mieszkanie na inwestycji realizowanej przez pana Tomasz i Józefa i nic nie mamy do zarzucenia, oczywiście był mały poślizg, kilka spraw wymknęło się z pod kontroli ale nie myli się ten co nic nie robi :). Ze spokojnym sumieniem mogę polecić i pozdrowić obu Panów bo przedmówca wylewa ciężkie żale ale chyba bez pokrycia, może jakaś konkurencja :)

ZmeczonyChałturą
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2017, 16:46
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: ZmeczonyChałturą » 15 wrz 2017, 17:14

Zgadzam się z niepochlebną opinią pierwszego użytkownika.

Główne zastrzeżenia do dewelopera:
- podaje nierealne terminy zakończenia budowy (np. przy zakupie podawano termin lipcowy, ostatniego dnia czerwca 2017 zapewniał że do 15 sierpnia mieszkania Sky Gardens zostaną oddane, 15 września mówi, że MOŻE uda się oddać mieszkania 15 listopada 2017), opóźnienia tłumaczy mroźną zimą w 2016 roku, tu moje pytanie, czy w czerwcu 2017 nie wiedział, że prace potrwają znacznie dłużej niż do sierpnia????
- podając nierealne terminy naraża kupujących na poszukiwanie nowych budynków do wynajmu i na dłuższe płacenie jednocześnie wynajmu i raty kredytu
- nie odpowiada na wiadomości pisemne, mailowe!!! Nie ustosunkowuje się do próśb kupujących;
- nie odpowiada na ważne pytania np. dlaczego podwykonawca powiedział, że na tarasy Sky gardens zakupiono kamień, nie deskę, która widnieje w umowie!!! Jeśli pojawiają się trudności, to po prostu nie odpowiada, albo się zapiera, że nie wie, o co chodzi!
- umawia się od sierpnia na odbiory mieszkań, pomimo, że teren to niebezpieczny plac budowy z głębokimi wykopami, pod koniec odbioru mimochodem informuje, że w mieszkaniach nie będzie dostępu do wody, gazu i prądu aż do listopada!!! Zachęca do odbioru tych mieszkań, mówiąc, że "inni jakoś sobie z tym radzą" (kluczowy argument) oraz, że prąd budowlany można ciągnąć przedłużaczem, a wodę nosić na piętro wiaderkami lub wężem :/// serio? Czy to w ogóle legalne oddawać ludziom mieszkania w takim tragicznym stanie?
- popędza kupujących przy odbiorze do szybszego sprawdzania usterek (a jest ich sporo, np. poodparzane tynki, brak kątów prostych, brak pionów, z sufitu zwisają elementy tynku jak w kopalni soli, pordzewiałe elementy okien, rysy na drzwiach i rysy na szybach, źle zamontowane kontakty - otwierają się na nie drzwi, wylewki też do poprawy, grzyb na ścianie)
- znajduje durne wytłumaczenia do powyższych usterek, np. w łazience nie dokończyli sufitów, bo ludzie kładą tam płytki (bo przecież w każdym polskim domu na suficie łazienki są płytki :)))); we wnęce nie ma kątów prostych, bo ludzie robią tam szafy, a po co mi kąt prosty w szafie
- nie wysyła wznowionego planu mieszkania (a potem okazuje się, że w mieszkaniach są ściany, których nie było w planach umieszczonych na stronie)

Słowem TRAGEDIA!

MarcelMK
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2018, 9:38
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: MarcelMK » 04 wrz 2018, 9:49

Niestety, wszystko co napisał autor powyższego posta, jest prawdą. Na chwilę obecną, czyli 4 września 2018 r. ,mieszkańcy Sky Gardens nadal nie są właścicielami swoich mieszkań. Nadal nie działa brama, domofony, nie ukończono tarasów dachowych, nie ma wiaty śmietnikowej, oświetlenie parkingu już się zdążyło zespsuć, garaże podziemne przy bardziej intensywnych opadach zalewane są wodą deszczową (kilkukrotnie interweniowała straż pożarna). Możnaby tak wymieniać jeszcze długo...

Działania Panów Zadęckich to przejaw skrajnej niekompetencji i chamstwa. Wszelkie ich obietnice można włożyć między bajki, ponieważ nie pokrywają się ze stanem faktycznym. Co więcej, wyjdają się zupełnie nie przejmować zaistaniałą sytuacją, swoich klientów traktują bez szacunku.

Obecnie, w wyniku "cwaniactwa" Panów Zadęckich nie jest możliwe wydzielenie na osiedlu mieszkań i przeniesienie własności, ponieważ Panowie deweloperzy zgłosili w planie zagospodarowania budownictwo jednorodzinne (maksymalnie dwa mieszkania na budynek), a następnie wydzielili sobie trzy mieszkania w budynku. Cała sprawa prawdopodobnie znajdzie swój finał w sądzie.

Radzę szerokim łukiem omijać wszystkie inwestycje firmowane nazwiskiem Zadęckich.

faktyoskygardens
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2018, 22:42
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: faktyoskygardens » 06 wrz 2018, 21:03

Poniższy komentarz pierwotnie został dodany 21 marca 2018 roku. Niestety, został już dwukrotnie usunięty, zatem wklejam jego treść po raz kolejny. Do trzech razy sztuka.

Ten komentarz piszę jako przestrogę dla osób, które nie zdążyły dotąd wejść w jakiekolwiek stosunki prawne z deweloperem Lokum Invest reprezentowanym w osobach Panów Józefa i Tomasza Zadęckich. Mnie przed tym interesem przestrzegały opinie dostępne w internecie i bezpośrednie opinie osób, które przeszły przez współpracę z Deweloperem na jednym z osiedli kilka lat temu. Mimo tego zgrabny plan mieszkania i eleganckie wizualizacje uśpiły moją czujność, w wyniku czego negatywne konsekwencje ponoszę od 8 miesięcy i nie wiadomo, kiedy skończę je ponosić. Postaram się aby ten komentarz był jak najbardziej rzeczowy, konkretny i ustrzegł choć jedną osobę przed jakimkolwiek biznesem z Panami Zadęckimi. Piszę to z perspektywy przyszłego mieszkańca osiedla Sky Gardens i przyszłego właściciela z podpisaną umową deweloperską w ręku, bo samo przeniesienie własności zdaje się być odległą przyszłością.

- Obecnie w dniu 21 marca 2018r. jesteśmy już 8 miesięcy po terminie przeniesienia własności. Pierwszy oficjalny termin zakończenia budowy i podpisania ostatecznego aktu notarialnego to lipiec 2017.
- Do wykonania wciąż pozostają: oświetlenie zewnętrzne osiedla, instalacja domofonowa, uruchomienie bramy wjazdowej, ogarnięcie terenów zewnętrznych (ogródki, tereny zielone, plac zabaw), wykonanie poprawek związanych z brudną bądź uszkodzoną elewacją, sprzątniecie klatek schodowych i wykonanie na nich wielu drobnych poprawek tynkarsko-malarskich, zakończenie prac na tarasach dachowych, dokończenie barierek dachowych i wyposażenie ich w szyby oraz montaż schodów prowadzących na dach. Wydawać mogłoby się, że to niewiele, jednak stan wymienionych wyżej elementów nie zmienił się przynajmniej od 3 miesięcy, mimo stałej obecności Wykonawcy na budowie. Niby mało do zrobienia, a jakoś ciężko im to ruszyć
- Deweloper i Wykonawca to absolutny szczyt niekompetencji, każdy w swoim fachu. Deweloper chce w 2-osobowym składzie (ojciec i syn) ogarnąć kilka inwestycji naraz pod kątem projektowym, budowlanym, sprzedażowym i marketingowym. Niestety, choćby nie wiem jak mocne były chęci, nie da się panować nad wszystkimi takimi tematami w 2 osoby. Zwłaszcza jeśli osoby te są nierzetelne, nieterminowe i przed nikim nie odpowiadają za wykonane zadania. Wykonawca? Pracownicy to w 80% zbieranina okolicznych pijaczków i absolwentów budowlanek bez żadnych konkretnych umiejętności. Ponadto, na budowie brak jest rzetelnego elektryka czy hydraulika. Jakiekolwiek próby wywalczenia napraw to tygodnie telefonów i proszenia się o rzeczy oczywiste.
-Terminy podawane przez Dewelopera to w 98% bajka, czary i mydlenie oczu. Na palcach jednej ręki jestem w stanie wyliczyć terminy, których udało im się dotrzymać w ciągu ostatniego roku. Winni są wszyscy dookoła – sąsiad, PINB, gazownia. Wydaje mi się jednak, że najpierw trzeba poszukać winy w sobie.
- Kupując mieszkanie od Panów Zadęckich czujesz się jakbyś budował własny dom. W każdej sprawie musisz wykonać kilka telefonów aby czegokolwiek dopilnować, nie wspominam o dziesiątkach wizyt na budowie w najdrobniejszych sprawach (kilka wizyt w sprawie montażu szyb w balustradach, bo ciężko wszystkie zamontować naraz, osobne wizyty w sprawie regulacji okien, montażu klamek okiennych, regulacji drzwi itd.). Wizja odbioru mieszkania skończonego w 100% to czysta fikcja.
- Po 8 miesiącach od terminu oddania wciąż nie ma pozwolenia na użytkowanie. Finalne oddanie inwestycji do użytkowania przeciągane jest w nieskończoność, przez co przyszli mieszkańcy ponoszą wyższe koszty kredytowania, no i po prostu nie są właścicielami czegoś, co kupili za kilkaset tysięcy złotych.
- Deweloper przeciąga w czasie zwrot swoich zobowiązań wobec lokatorów, odmawia wypłat tłumacząc, że na rozliczenia przyjdzie czas przy przeniesieniu aktów własności. Ja ze swojej strony nie spóźniłem się ze spłatą transz ani o jeden dzień, w zamian za co oczekuję jak najszybszego zwrotu moich pieniędzy przetrzymywanych przez Dewelopera. Póki co mogę o tym zapomnieć.
- Deweloper padł ofiarą własnego cwaniactwa i skrajnej chytrości. Zaskoczony zmianą prawa odciąga w czasie zakończenie inwestycji, na czym cierpi tylko i wyłącznie końcowy użytkownik. Zainteresowanych odsyłam do zmian w prawie budowlanym z dnia 11 września 2017.

Może i wizualizacje robią wrażenie, a projekty mieszkań mogą się podobać. Oczywiście, to prawda. Nadal uważam, że projekt mieszkań w Sky Gardens jest świetny, a lokalizacja osiedla bardzo dobra. Natomiast ponoszona za to cena w postaci wiecznie trwającej budowy, stresu, nerwów, dodatkowych kosztów i niepewności absolutnie tego nie rekompensuje. Z chęcią dopiszę do tego komentarza aktualizację gdy np. za pół roku o tej porze będzie już po temacie, budowa zostanie dokończona i stanę się właścicielem tego, co już dawno w papierach powinno być moje.

Jako jeden z przyszłych mieszkańców osiedla, zapraszam w imieniu reszty lokatorów na teren budowy aby zobaczyć jak wygląda topowa realizacja Panów Zadęckich 8 miesięcy po terminie i ile jeszcze pozostaje do wykonania. Każdy napotkany mieszkaniec chętnie opowie Wam na żywo jak to wszystko wygląda. Piszę to aby się uwiarygodnić i potwierdzić, że jest jeszcze kilkadziesiąt osób, które mogą potwierdzić moje słowa. Zapraszam zwłaszcza zainteresowanych mieszkaniami w Idea Park. Będąc na miejscu poświęćcie kilka chwil i przejdźcie na drugą stronę ulicy Na Popielówkę by zobaczyć jak „skutecznie”, „efektywnie” i „efektownie” działa Lokum Invest.

faktyoskygardens
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2018, 22:42
Re: Lokum Invest Sp. z o.o. Kraków - Opinie

autor: faktyoskygardens » 06 wrz 2018, 21:28

faktyoskygardens pisze:Poniższy komentarz pierwotnie został dodany 21 marca 2018 roku. Niestety, został już dwukrotnie usunięty, zatem wklejam jego treść po raz kolejny. Do trzech razy sztuka.

Ten komentarz piszę jako przestrogę dla osób, które nie zdążyły dotąd wejść w jakiekolwiek stosunki prawne z deweloperem Lokum Invest reprezentowanym w osobach Panów Józefa i Tomasza Zadęckich. Mnie przed tym interesem przestrzegały opinie dostępne w internecie i bezpośrednie opinie osób, które przeszły przez współpracę z Deweloperem na jednym z osiedli kilka lat temu. Mimo tego zgrabny plan mieszkania i eleganckie wizualizacje uśpiły moją czujność, w wyniku czego negatywne konsekwencje ponoszę od 8 miesięcy i nie wiadomo, kiedy skończę je ponosić. Postaram się aby ten komentarz był jak najbardziej rzeczowy, konkretny i ustrzegł choć jedną osobę przed jakimkolwiek biznesem z Panami Zadęckimi. Piszę to z perspektywy przyszłego mieszkańca osiedla Sky Gardens i przyszłego właściciela z podpisaną umową deweloperską w ręku, bo samo przeniesienie własności zdaje się być odległą przyszłością.

- Obecnie w dniu 21 marca 2018r. jesteśmy już 8 miesięcy po terminie przeniesienia własności. Pierwszy oficjalny termin zakończenia budowy i podpisania ostatecznego aktu notarialnego to lipiec 2017.
- Do wykonania wciąż pozostają: oświetlenie zewnętrzne osiedla, instalacja domofonowa, uruchomienie bramy wjazdowej, ogarnięcie terenów zewnętrznych (ogródki, tereny zielone, plac zabaw), wykonanie poprawek związanych z brudną bądź uszkodzoną elewacją, sprzątniecie klatek schodowych i wykonanie na nich wielu drobnych poprawek tynkarsko-malarskich, zakończenie prac na tarasach dachowych, dokończenie barierek dachowych i wyposażenie ich w szyby oraz montaż schodów prowadzących na dach. Wydawać mogłoby się, że to niewiele, jednak stan wymienionych wyżej elementów nie zmienił się przynajmniej od 3 miesięcy, mimo stałej obecności Wykonawcy na budowie. Niby mało do zrobienia, a jakoś ciężko im to ruszyć
- Deweloper i Wykonawca to absolutny szczyt niekompetencji, każdy w swoim fachu. Deweloper chce w 2-osobowym składzie (ojciec i syn) ogarnąć kilka inwestycji naraz pod kątem projektowym, budowlanym, sprzedażowym i marketingowym. Niestety, choćby nie wiem jak mocne były chęci, nie da się panować nad wszystkimi takimi tematami w 2 osoby. Zwłaszcza jeśli osoby te są nierzetelne, nieterminowe i przed nikim nie odpowiadają za wykonane zadania. Wykonawca? Pracownicy to w 80% zbieranina okolicznych pijaczków i absolwentów budowlanek bez żadnych konkretnych umiejętności. Ponadto, na budowie brak jest rzetelnego elektryka czy hydraulika. Jakiekolwiek próby wywalczenia napraw to tygodnie telefonów i proszenia się o rzeczy oczywiste.
-Terminy podawane przez Dewelopera to w 98% bajka, czary i mydlenie oczu. Na palcach jednej ręki jestem w stanie wyliczyć terminy, których udało im się dotrzymać w ciągu ostatniego roku. Winni są wszyscy dookoła – sąsiad, PINB, gazownia. Wydaje mi się jednak, że najpierw trzeba poszukać winy w sobie.
- Kupując mieszkanie od Panów Zadęckich czujesz się jakbyś budował własny dom. W każdej sprawie musisz wykonać kilka telefonów aby czegokolwiek dopilnować, nie wspominam o dziesiątkach wizyt na budowie w najdrobniejszych sprawach (kilka wizyt w sprawie montażu szyb w balustradach, bo ciężko wszystkie zamontować naraz, osobne wizyty w sprawie regulacji okien, montażu klamek okiennych, regulacji drzwi itd.). Wizja odbioru mieszkania skończonego w 100% to czysta fikcja.
- Po 8 miesiącach od terminu oddania wciąż nie ma pozwolenia na użytkowanie. Finalne oddanie inwestycji do użytkowania przeciągane jest w nieskończoność, przez co przyszli mieszkańcy ponoszą wyższe koszty kredytowania, no i po prostu nie są właścicielami czegoś, co kupili za kilkaset tysięcy złotych.
- Deweloper przeciąga w czasie zwrot swoich zobowiązań wobec lokatorów, odmawia wypłat tłumacząc, że na rozliczenia przyjdzie czas przy przeniesieniu aktów własności. Ja ze swojej strony nie spóźniłem się ze spłatą transz ani o jeden dzień, w zamian za co oczekuję jak najszybszego zwrotu moich pieniędzy przetrzymywanych przez Dewelopera. Póki co mogę o tym zapomnieć.
- Deweloper padł ofiarą własnego cwaniactwa i skrajnej chytrości. Zaskoczony zmianą prawa odciąga w czasie zakończenie inwestycji, na czym cierpi tylko i wyłącznie końcowy użytkownik. Zainteresowanych odsyłam do zmian w prawie budowlanym z dnia 11 września 2017.

Może i wizualizacje robią wrażenie, a projekty mieszkań mogą się podobać. Oczywiście, to prawda. Nadal uważam, że projekt mieszkań w Sky Gardens jest świetny, a lokalizacja osiedla bardzo dobra. Natomiast ponoszona za to cena w postaci wiecznie trwającej budowy, stresu, nerwów, dodatkowych kosztów i niepewności absolutnie tego nie rekompensuje. Z chęcią dopiszę do tego komentarza aktualizację gdy np. za pół roku o tej porze będzie już po temacie, budowa zostanie dokończona i stanę się właścicielem tego, co już dawno w papierach powinno być moje.

Jako jeden z przyszłych mieszkańców osiedla, zapraszam w imieniu reszty lokatorów na teren budowy aby zobaczyć jak wygląda topowa realizacja Panów Zadęckich 8 miesięcy po terminie i ile jeszcze pozostaje do wykonania. Każdy napotkany mieszkaniec chętnie opowie Wam na żywo jak to wszystko wygląda. Piszę to aby się uwiarygodnić i potwierdzić, że jest jeszcze kilkadziesiąt osób, które mogą potwierdzić moje słowa. Zapraszam zwłaszcza zainteresowanych mieszkaniami w Idea Park. Będąc na miejscu poświęćcie kilka chwil i przejdźcie na drugą stronę ulicy Na Popielówkę by zobaczyć jak „skutecznie”, „efektywnie” i „efektownie” działa Lokum Invest.


W związku z brakiem istotnych postępów zdecydowałem się na kontynuację wątku dotyczącego przygód na Sky Gardens. Jest 6 września 2018, jesteśmy już 13 miesięcy po terminie na przeniesienie własności i... wciąż nie jesteśmy właścicielami. W niektórych tematach nastąpił postęp, nie dotyczy to jednak rzeczy najbardziej istotnych:

-Drobne tematy typu domofony, brama czy oświetlenie udało się szczęśliwie domknąć i pomijając drobne incydenty - działają
-Szczęśliwie pojawiło sie pozwolenie na użytkowanie budynków
-Wykonywanie poprawek i napraw gwarancyjnych to wciąż kwestia dziesiątek telefonów i mailów, które z reguły trafiają w próżnię
-Prace na tarasach dachowych nie drgnęły ani o kawałek - nie ma schodów, nie ma barierek, nie ma wykończenia tarasu. W międzyczasie na jaw wyszło kłamstwo Dewelopera, który obiecał (i do czego zobowiązał się w umowach) wykończyć tarasy drewnem zapominając o prostym fakcie, że obowiązujące na terenie Zielonek zagospodarowanie przestrzenne zezwala jedynie na "zielone dachy", czyli zwyczajny trawnik
-Deweloper prześciga się w pomysłach jak wyjść z bagna, w które wlazł kierowany swoją chytrością i bezmyślnością wymyślając co raz to inne sposoby na zagospodarowanie spornych mieszkań. W działaniach tych posuwa się do szantażu słownego wobec kupujących mieszkania.

Drodzy Kupujący rarytasy sygnowane marką Lokum Invest - omijajcie te oferty z daleka! Oferta budowanych w okolicy mieszkań i domów jest na tyle szeroka, że w kilka dni znajdziecie tego czego szukacie omijając przy tym miesiące oczekiwań i kontaktów z tymi ludźmi. Zainteresowanych wciąż zapraszamy aby zajrzeć na Sky Gardens i zapytać pierwszą napotkaną osobę co sądzi o współpracy z Lokum Invest.

PS. Kolejne informacje wkrótce w miarę postępów (bądź regresów).


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów