Który deweloper jest najlepszy?

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Daria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:13
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: Daria » 22 sie 2011, 9:26

Cena do jakości jak najbardziej. Dobrze też żeby nie miał na kącie jednej inwestycji, albo żeby to nie była jego pierwsza - takie jest moje zdanie. Wiem, że każda firma zaczynała od jednej inwestycji ale ja na sobie nie chciałabym sprawdzać jej uczciwości.

AnTonik
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 12:44
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: AnTonik » 19 wrz 2011, 20:09

To prawda - zależy czego szukasz. Warto poznać oferty wielu deweloperów, zadać im tysiąc trudnych pytań i dopiero wtedy zdecydować. Nasz wybór padł na Victoria Dom i jesteśmy zadowoleni ze współpracy z nimi.

peterek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2011, 12:30
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: peterek » 08 lis 2011, 14:33

Witam,

to prawda że każdy developer może spotkać z negatywną opinią albo niezadowolonym klientem - z różnych powodów, nie da się uniknąć przecież nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie inwestycji. Jeśli ktoś tego nie rozumie i od razy rzuca się z krytyką to znaczy że ma jakiś problem. Z drugiej strony faktem jest że nie można ufać nikomu i dobrze jest być ostrożnym i zasięgnąć nieco informacji na temat kogoś z kim się prowadzi interes. Jeśli chodzi o rynek łódzki, to polecić mogę developera Family House. Mam informacje z pierwszej ręki na temat załatwiania u nich formalności, dostepu do bieżących informacji itp. bowiem znam takich, którzy już nabyli u nich mieszkanie. Budowa przebiega bez żadnych opóźnień, co wiem bo mieszkam obok i widać już cały blok,, który skończą za poł roku najpóźniej. W dodam jeszcze, że zdołali już wcześniej w okolicach Łodzi stworzyć osiedle domków jednorodzinnych.

polecam wszystkim

aieooo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:48
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: aieooo » 17 lis 2011, 15:25

AnTonik pisze:To prawda - zależy czego szukasz. Warto poznać oferty wielu deweloperów, zadać im tysiąc trudnych pytań i dopiero wtedy zdecydować. Nasz wybór padł na Victoria Dom i jesteśmy zadowoleni ze współpracy z nimi.

Zgadzam się w pełni. Zrobiłem podobnie, a nie rzuciłem się na pierwsze lepsze mieszkanie i pierwszego lepszego dewelopera :) Po długiej selekcji wybrałem AV Szafarnia stojący za Waterlane w Gdańsku i nie żałuje!

maciej_w
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2011, 15:30
Lokalizacja: Poznań
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: maciej_w » 17 lis 2011, 17:27

My z żoną :) zdecydowaliśmy się na Family House działającego na rynku wielkopolskim. Wcześniej naprawdę mocno sondowaliśmy rynek i muszę przyznać, że była to zdecydowanie najlepsza oferta. Decyzji nie żałujemy, wręcz jesteśmy w szoku, że wszystko poszło bezproblemowo.Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości dotyczące kryteriów wyboru dewelopera to śmiało piszcie :)
Pozdrawiam,
Maciek

andrews
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2011, 12:37
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: andrews » 18 lis 2011, 12:24

Family House jest też w Łodzi i tu również powiedzieć trzeba, że nie ma z nimi kłopotów, na temat lokali jakimi dysponują (budują w tej chwili blok w Łodzi) jak również warunków płatności można od razu dostać szczegółowe informacje, pośredniczą nawet w formalnościach dotyczących kredytowania zakupu, a tych wcale nie jest mało - zależnie od banku.

PROJEKTcad
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: PROJEKTcad » 24 lis 2011, 22:49

Witam.
Ponieważ przez kilka lat przepracowałem u różnych developerów w kraju - kierownik budowy, inspektor budowy, wiem na czym się "oszczędza" budując, zwłaszcza domy wielorodzinne.
Nie chcę wprowadzić tu jakiejś zadry lub chaosu, ale chciałbym uczulić Państwa na tzw. odbiór lokali mieszkalnych zakupionych u miejscowych developerów - obojętnie jakie miasto.
Często ludzie kupują mieszkania na kredyt i wiążą się z nim "kredytem" na lata, poza tym pieniądze, które Państwo płacicie za mieszkania nie są "małe" (choć tak na prawdę przeciętnie koszta wybudowania 1m2 lokalu mieszkalnego w budownictwie wielorodzinnym to 2500-3000zł z udziałem w gruncie (oczywiście nie podaję tutaj ceny działki w centrum miasta a cenę działki na obrzeżach lub peryferiach gdzie najczęściej developer buduje) - od kilku lat wykonuję projekty domów wielorodzinnych + kosztorysy). Polecam Państwu (przy odbiorze takiego lokalu mieszkalnego) poprosić (skorzystać z usług) inżyniera - budowlańca z uprawnieniami wykonawczymi jako inspektora nadzoru inwestorskiego, który pomoże Państwu w odbiorze - tzn. sprawdzi zgodność wykonanych robót z przepisami, warunkami technicznymi i odbiorowymi - np. wykonane gładzie na ścianach, posadzki, spadki etc. Koszta takie nie są wielkie ale macie Państwo gwarancję, że człowiek ten "przeglądnie po budowlanemu" Wasz lokal. W moim doświadczeniu jako inspektora, bardzo często zdarzały się źle wykonane izolacje, źle wykonane spadki, tynki, okna źle wypoziomowane, wilgoć, czy nieprzyjemne zapachy pod panelami (było tego dość sporo).
Polecam.
Pozdrawiam.
p.s
Przed "wynajęciem" takiego budowlańca (inżyniera budowlanego) proszę poprosić go o przedstawienie decyzji o nadaniu uprawnień - uprawnienia budowlane wykonawcze w branży konstrukcyjnej i tzw. przynależność do izby inżynierów budowlanych.
Architekt niestety tego Państwu nie "załatwi" z racji na posiadanie innych uprawnień branżowych - architektonicznych upoważniających do projektowania bądź kierowania w branży architektonicznej (w przypadku jakiś odwołań, spraw sądowych - cywilno-prawnych itp liczy się zakres uprawnień opiniującego - wydającego opinię - w sprawach budowlanych posiada je uprawniony inżynier lub mgr inż. budownictwa).

bartnik
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: bartnik » 19 sty 2012, 17:11

Tak naprawde tyle ile jest ludzi tyle będzie opini w sieci. Warto jest może tez popytać znajomych, samemu udać się do biura sprzedaży dewelopera i po prostu obejrzeć sobie , popytac konkretnie o to co nas interesuje. W sumie ja mam tak zamiar zrobić w sprawie interesującej mnie inwestycji na Żoliborzu dewelopera Robyg. Moze własnie ktoś coś wie albo słyszał ?

daymon
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2011, 18:58
Kontaktowanie:
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: daymon » 24 sty 2012, 21:21

Ze świeczką szukać dewelopera który dba o klienta :)
Widzimy piękne strony internetowe na których znajdują się jeszcze piękniejsze wizualizacje z mnóstwem zieleni oraz uśmiechniętymi rodzinami i do tego te nazwy zielone zacisze itp. :)
Prawda okazuje się brutalna...dajemy mnóstwo kasy a dostajemy dziadostwo wykonane z najtańszych materiałów.


--------------------
Wrocław - Mała architektura

romuald
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: romuald » 26 sty 2012, 21:36

www.robyg.pl
Google nie boli, naprawdę... Masz tam numery telefonów, na Rydygiera mają biuro, zresztą w jednej z ich inwestycji, więc możesz od razu zlustrować.

romuald
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: romuald » 13 mar 2012, 17:23

To jeszcze jeden ciekawy, tym razem spoza Warszawy. Ciekawe rozkłady w dość nietypowej architekturze:
http://www.sand-city.pl/index.php?page=oferta

kus-ka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:26
Lokalizacja: Warszawa
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: kus-ka » 15 mar 2012, 18:02

O znalazłam! gdzies w innym watku szukałam info n.t. inwestycji pod Wawą,nikt nie chcial pomóc,ale trafiłam tu:-) ej no!ciekawa jest ta inwestycja Sand City:-) kurcze,przepięknie wyglądają te mieszkania już wykończone. Zakochałam się w tej łazience http://www.sand-city.pl/galeria/d_3_zdjecie4.jpg :-| chce taką!

bartnik
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: bartnik » 22 mar 2012, 19:17

Owszem można szukac i ze świeczką dobrego dewelopera, ale sami nas do tego zmuszają, chociażby dlatego że płacimy duże sumy za mieszkania, chcemy mieć je dobrze wykończone i co ważne na czas. Więc w kwestii wymagań, każdy z nas płaci i chce odebrać wymarzone mieszkanie.

Awatar użytkownika
BasterMeble
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 21 mar 2012, 19:27
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: BasterMeble » 04 kwie 2012, 16:07

Deweloperzy za zwyczaj wykorzystują luki w prawie lub gapiostwo klientów po to żeby nie zrobic czegoś lub nie płacic za coś. Wszystko tak naprawdę zależy od dobrze sporządzonej umowie przedwstępnej i dokładnym określeniu o tego czego się chce i oczekuje.
meble Black Red White.

Niedowiarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2012, 9:03
Re: Który deweloper jest najlepszy?

autor: Niedowiarek » 16 kwie 2012, 9:41

Cóż, dobry deweloper to taki, który ma w swoim doświadczeniu i dorobku sporo inwestycji, które zakończone zostały sukcesem. To chyba taki, który nie będzie ryzykował dobrego imienia i marki na rzecz kilku klientów, których potencjalnie ma oszukać, bo po co. To chyba taki, który może się pochwalić już istniejącym osiedlem, mieszkaniami, które namacalnie można dotknąć, sprawdzić, oglądnąć, "przetestować", no i porozmawiać z prawdziwymi użytkownikami mieszkań wykupionych u tego dewelopera. I chyba nic więcej nie potrzeba. Myślę, że takie oględziny wstępne na pewno przekonają nie jednego niedowiarka.
Sama takim byłam, dociekałam, dopytywałam, nikomu nie wierzyłam, podejrzliwość była moim pierwszym imieniem w wielu kwestiach a tym bardziej w podjęciu decyzji co do kupna mieszkania.
Osiedle na którym teraz mieszkam przejrzałam na 10stronę. Już nie mówiąc o deweloperze. Chyba Panie z biura sprzedaży mają mnie totalnie dość, ale sama mam satysfakcję, że sprawdziłam wszystko, co się da.
Przeglądnęłam generalnego wykonawcę (Mota Engil) i inwestora z każdej strony i krótko mówiąc trochę w swoim dorobku ma.
Samo osiedle wizualnie spoko, układ mieszkań też mi się podobał, ale jak to ja przed podjęciem decyzji, ponieważ nie jestem specjalistą w dziedzinie budownictwa wynajęłam pana, który w czasie odbioru mieszkania wszystko dokładnie sprawdził i obmierzył.
Przejrzałam internet, fora, opinie, historie, a także rozmawiałam z mieszkańcami wirtualnie na forum fajnegodomu, a także w realu.
Teraz tu mieszkam i opinie potwierdzają się. Nie zostałam oszukana, ale jak na razie mile zaskoczona. Może dla jednych to kryptoreklama, ale mam nadzieje, że dla innych trochę zaoszczędzonego czasu w sprawdzanie wszystkich możliwych ofert.
Ja osobiście polecam krakowskie osiedle Fajny Dom.


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów