Drevstyl - NIE POLECAM i PRZESTRZEGAM

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomasz Bakowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:43
Drevstyl - NIE POLECAM i PRZESTRZEGAM

autor: Tomasz Bakowski » 17 maja 2020, 14:47

ODRADZAMY WSPÓŁPRACĘ Z FIRMĄ DREVSTYL

Firma Drevstyl przesłała nam do podpisania jako swój standard - dwie umowy: umowa o dzieło - przedmiot zamównienia elementy drewniane - szkieletowa konstrukcja budynku oraz dodatkowo zamówione elementy (między innymi: okna, drzwi, dachówka, rynny, kominy, parapety, materiały niezbędne do wykonania instalacji) oraz umowę zlecenia na montaż elementów zawartych w umowie o dzieło. Uwaga! Firma Drevstyl wystawiła nam wszystkie faktury na "wykonanie usługi surowych niemalowanych elementów drewnianych domu mieszkalnego etap...." - brak faktur na wszystkie dodatkowe elementy jak okna, rynny, kominy itp. Pomimo wezwania do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy korekt faktur.

Podpisaliśmy z firmą Drevstyl umowy w styczniu 2019 i byliśmy zapewniani wielokrotnie, że firma dołoży wszelkich starań, żeby rozpocząć prace budowy naszego domu nawet wcześniej, a już na pewno zaraz we wrześniu zgodnie z umową. Ponieważ wiedzieliśmy, że od marca 2020 musimy wyprowadzić się z naszego obecnego domu był to dla nas warunek konieczny i główny argument do podpisania umowy z tą firmą. Wybraliśmy usługę kompleksową - budowę domu jednorodzinnego w technologii szkieletowej tzw. „pod klucz”, z montażem wszystkich instalacji, drzwi wewnętrznych, podłóg, parapetów itd. Budowa miała rozpocząć się wg umowy we wrześniu 2019. Niestety, już na początku współpracy musieliśmy ponaglać Wykonawcę do podjęcia prac, gdyż Wykonawca nie pojawił się na budowie we wrześniu 2019. Ostatecznie prace rozpoczęto po naszych licznych telefonach i pisemnych wezwaniach dopiero 28 października, co stanowiło już złamanie przez firmę Drevstyl zapisów podpisanych umów. Prace objęte przedmiotową umową powinny zostać wykonane w całości w terminie 110 dni roboczych od momentu rozpoczęcia prac (tj. liczone najpóźniej od 30.09.2019r), a więc najpóźniej do dnia 02.03.2020r. - jednak do dziś budowa naszego domu nie została ukończona, co jest kolejnym złamaniem zapisów podpisanych umów, a my musimy ponosić nieplanowane koszty wynajmu innego domu.

Wielokrotnie podczas realizacji umowy, wyrażaliśmy swoje obawy co do tego, że Wykonawca najprawdopodobniej nie dotrzyma terminu (SMSami, mailowo oraz listownie). Zapewniano nas jednak, że czas jest wystarczający, że mamy się nie martwić. Tak jak pojawia się to w innych komentarzach na temat tej firmy potwierdzamy, że pełnomocnik firmy Drevstyl wydzwaniał do nas kilka razy dziennie w sprawie kolejnej wpłaty po cząstkowym odbiorze pomimo, że NIGDY nie spóźniliśmy się z wpłatą, a nawet wpłacaliśmy kolejne transze wcześniej niż mieliśmy to zapisane w umowie. Za to po wpłatach my nie mogliśmy dodzwonić się do firmy i uzyskać odpowiedź kiedy znowu przyjadą do nas pracownicy. Standardem okazało się to, że pracownicy pracują kilka dni, a potem potrafią nie przyjeżdżać przez ponad miesiąc, pomimo zagrożonego terminu realizacji umowy.

Etap 3 budowy naszego domu został oddany po wielu wezwaniach do podjęcia prac z naszej strony dopiero 19.02.2020. W dniu odbioru zapłaciliśmy wg umów ostatnią transzę (wpłaty miały być realizowane przed rozpoczęciem kolejnego etapu) na realizację etapu 4 co stanowi praktycznie całość zapłaty firmie Drevstyl. Natomiast mamy dom bez instalacji elektrycznej, brak całej instalacji CO, brak ocieplenia domu wewnątrz, brak ścian wewnętrznych, brak podłóg z panelami i listwami, brak parapetów, brak drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, brak klatki schodowej, brak tarasów z zadaszeniem, brak wykończenia tynkiem elewacji. Zapłaciliśmy ostatnią transzę w wysokości stanowiącej zaledwie ułamek kwoty jaką jest wartość wykonania ostatniego etapu. Wpłaciliśmy blisko 100% wartości umowy, a firma Drevstyl DO DNIA DZISIEJSZEGO nie dokończyła nam budowy domu, ani nie dostarczyła opłaconych już w lutym materiałów, drzwi zew i wew, paneli, parapetów itd. Wysyłaliśmy pisma (w tym już poprzez kancelarię prawną) z Wezwaniem do dokończenia prac – bezskutecznie.

24 marca, a więc prawie miesiąc po terminie ukończenia budowy, otrzymaliśmy od firmy Drevstyl email z informacją, że firma wstrzymuje prace, ze względu na stan epidemii COVID-19 w Polsce. Zostaliśmy zmuszeni do poniesienia kolejnych kosztów i oddania sprawy do kancelarii prawnej. Stan epidemii nie zwalnia firmy Drevstyl z dokończenia prac, tym bardziej, że zgodnie z umową budowa miała zostać zrealizowana do dnia w którym nie było stanu epidemii. Do dnia dzisiejszego w miejscu wykonywania umowy nie wystąpiła „żadna z sił wyższych”, uniemożliwiająca firmie Drevstyl terminowe wykonanie umowy. Opóźnienie wynikłe z realizacji prac jest wyłącznie z winy Wykonawcy – co stanowi kolejne istotne złamanie przez firmę Drevstyl zapisów podpisanych Umów.

21 kwietnia wysłaliśmy do firmy Drevstyl pismo poprzez kancelarię prawną, następnie kolejne dwa pisma z Wezwaniem do ostatecznego niezwłocznego podjęcia prac. Do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi (17.05.2020). Firma pobrała blisko 100% wartości realizacji umowy, a my nadal nie mamy ukończonego domu.

Gdybyśmy wiedzieli, ile będzie nas kosztowała współpraca z firmą Drevstyl, nigdy byśmy nie wybrali tej firmy. Od początku współpraca z firmą Drevstyl była bardzo uciążliwa, ciągłe problemy z komunikacją, brak kontaktu, brak harmonogramu prac (do dziś nie mamy żadnego harmonogramu). Jesteśmy przekonani, że gdybyśmy nie trzymali ręki na pulsie, gdybyśmy nie ponaglali Wykonawcy, nasza budowa byłaby jeszcze w mniej zaawansowanym stanie.

Współpraca z firmą Drevstyl kosztowała nas masę nerwów i nieprzespanych nocy, straciliśmy i tracimy przy tym sporo pieniędzy. Sprawę kierujemy na drogę sądową.

Fakty:
- niedotrzymanie terminów rozpoczęcia i zakończenia budowy,
- brak odpowiedzi na wielokrotne Wezwania do podjęcia prac,
- nieprawidłowo wystawione faktury (istotne błędy),
- pomimo wezwania brak przekazanej papierowej wersji dokumentacji projektowej – zmian konstrukcyjnych,
- pomimo wezwania brak usunięcia wad/nieprawidłowości w dotychczas wykonywanych robotach,
- brak kontaktu ze strony firmy i polubownego rozwiązania sporu.

Stanowczo ODRADZAMY JAKĄKOLWIEK WSPÓŁPRACĘ Z FIRMĄ DREVSTYL.

Anna 1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:04
Re: Drevstyl - NIE POLECAM i PRZESTRZEGAM

autor: Anna 1234 » 24 maja 2020, 15:12

Witam!

Całkowicie zgadzam się z Panem Tomaszem. Ja również odradzam współpracę z ta firmą.
To już druga firma o tej samej nazwie. Poprzednia Drevstyl Beata Cebrat została zamknięta o czym pani Cebrat nie była uprzejma poinformować (byłam klientką tej firmy). Prowadziła dalsze rozmowy o budowie domu w imieniu nieistniejącej firmy. Niedługo po tym właścicielka ogłosiła upadłość. W międzyczasie rozpoczęła działalność firma o tej samej nazwie, pod tym samym adresem zarejestrowana na córkę pani Beaty Cebrat teraz Opoń – Ptrycję Opoń – obenie działający Drevstyl. Pani Beata Cebrat ( Opoń ) jest pełnomocnikiem tej firmy. Pan Tomasz jest klientem tego nowego Drevstylu. Są klienci starego Drevstylu, którzy zostali bez pieniędzy i bez domów. Z tego co opisuje Pan Tomasz w nowym Drevstylu dzieje się podobnie jak w starym.
Niedotrzymywanie terminów, mizerna jakość prac, po otrzymaniu zaliczek nieodbieranie telefonów, zero reakcji na składane reklamacje …..
Nie będę się rozpisywać bo i z tego forum, tak jak i z innych wcześniej te opinie mogą zniknąć.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem proszę o kontakt anna_ktm@tlen.pl

Pozdrawiam
Anna


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów