WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Solddier
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2014, 11:06
WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: Solddier » 08 sty 2014, 11:15

Bubel i tandeta - to najłagodniejsze określenia dla produktów Windoor. Miałem to nieszczęście, że kupiłem od nich drzwi wewnętrzne do całego domu, skuszony oczywiście niską ceną. Znalazłem ich produkty na allegro, a zamówienie złożyłem w salonie w Poznaniu. Następnie nastąpiło twarde zderzenie z obyczajami panującymi w tej firemce:
1. Deklarowany termin realizacji zamówienia: 14-21 dni. Dostarczono po 2 miesiącach, oczywiście jedne drzwi pomylone, nie mając czasu na czekanie przez kolejne 2 miesiące na wymianę nie reklamowałem, tylko poszerzyłem otwór drzwiowy.
2. Odczekałem na obiecaną fakturę VAT 3 tygodnie, kontaktując się ze sklepem w Poznaniu. W końcu udało mi się wyciągnąć od sprzedawcy numer komórki osoby decyzyjnej w centrali i już po 6 tygodniach od dostawy dostałem fakturę.
3. Po roku użytkowania ościeżnica drzwi łazienkowych napuchła i popękała. Kilka pisemnych reklamacji bez odpowiedzi, w końcu "szef" raczył zadzwonić do sprzedawcy w Poznaniu i oświadczył, że ościeżnica na pewno uległa zalaniu, co nie podlega gwarancji (oczywiści nie była zalana).
4. Przekazałem sprawę do Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Po przeszło miesiącu rzecznik poradził mi drogę sądową. Załączył też odpowiedź pana Kamila Jakóbiaka (z dnia 27.11.2013 na pismo rzecznika z 30.10.2013 !!!), który w 1 krótkim e-mailu minął się z prawdą wielokrotnie:
- pisze, że gwarancja producenta obowiązywała 12 miesięcy - tymczasem zarówno sprzedawcy w sklepie, jak i sam Windoor na swoich aukcjach na allegro informuje o gwarancji 24 miesięcznej;
- pisze, że uszkodzenia ościeżnicy nastąpiły wskutek zalania - no cóż, ja wiem, że zalania nie było, a wizytę rzeczoznawcy z firmy Windoor musiałem chyba przegapić...;
- twierdzi, że odpisał na moją reklamację (i to jak twierdzi - tak w oryginale - "odrazu") - to już bez komentarza;
- oczywiście tłumaczy swoją niemal miesięczną zwłokę na pismo Powiatowego Rzecznika Konsumentów swoją stałą śpiewką, cytuję: "miałem problemy rodzinne".
Podsumowując:
WINDOOR TO SYNONIM BRAKU PROFESJONALIZMU, FIRMA TYPU "SPRZEDAJ I ZAPOMNIJ", A JEJ WŁAŚCICIEL - TU BRAKUJE MI ODPOWIEDNICH SŁÓW.
ODRADZAM JAKIEKOLWIEK ZAKUPY W FIRMIE WINDOOR.
Solddier

matskl
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: matskl » 08 sty 2014, 17:05

Ja miałem przy montażu za krótkie ościeżnice o 5cm, klient też nie miał czasu na reklamacje bo chciał skończyć remont i musiałem coś wykombinować. Nawet źle nie wyszło.

wwww.remonciki.pl

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 394
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: Jans » 08 maja 2017, 14:03

Ja na zakup drzwi w firmie http://www.windoor.pl/ zdecydowałem się ze względu na cenę. Jak się okazało jakościowo także nie są złe, montaż poszedł bezproblemowo. Myślę, że znacznie się poprawiła jakość tej firmy, ponieważ opinie o niej są bardzo stare, a obecnie, co do jakości i obsługi nie mam żadnych zastrzeżeń.

misia22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 02 lut 2017, 12:42
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: misia22 » 10 maja 2017, 21:02

Witajcie! Kupiliśmy z męzem drzwi od firmy WINDOOR i wszystko jest jak nalezy . Przeczytałam ten wątek i bardzo zdziwiły mnie te opinie bo nie mamy żadnych zastrzeżeń co do jakości produktu. Kupiliśmy drzwi w bardzo dobrej cenie i jesteśmy zadowoleni. Zgodze się z poprzednią wypowiedzią że chyba stare są opinie i firma zmieniła swoje podejście do klienta jak i jakość dzrwi takze jest bardzo dobra.

tkmkaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2017, 11:43
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: tkmkaro » 11 maja 2017, 6:44

Inicjatywa naprawdę dobra.

jeremi_
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 20 cze 2017, 11:21
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: jeremi_ » 18 lip 2017, 18:17

Dokładnie zgadzam się z poprzednikami :) Firma http://www.windoor.pl/pl/glowna widocznie wzięła do serca sugestie klientów bo ja też jakiś czas temu dokonałem zakupu drzwi u nich i jestem zadowolony z jakości ale przede wszystkim z bardzo atrakcyjnej ceny. Więc generalnie ze swojej strony polecam.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: tolkin » 31 lip 2017, 14:57

A jakie są różnice pomiędzy tym co było, a tym co jest - tak z ciekawości pytam? Pisaliście o cenie, tylko to? Obsługa konsumenta to nie tylko cena, ale również obsługa posprzedażowa - czyli coś się zepsuje z winy drzwi a nie montażu - firma to naprawia. Wszystkie rzeczy związane z montażem kierujemy do sprzedawców - czyli nie domykanie, prześwity, ciężkie działanie zamków, naprężenia. Oni biorą kasę za montaż, oni to muszą naprawić co nie wyszło. Resztę rzeczy jak uszkodzenie zasuwnic, wkładki, nie działający a dobrze podłączony elektrozaczep - zgłaszamy do producenta, albo do sklepu który kontaktuje się z producentem,

Jan_Techniczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2010, 14:42
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: Jan_Techniczny » 02 sie 2017, 12:42

tolkin pisze:A jakie są różnice pomiędzy tym co było, a tym co jest - tak z ciekawości pytam? Pisaliście o cenie, tylko to? Obsługa konsumenta to nie tylko cena, ale również obsługa posprzedażowa - czyli coś się zepsuje z winy drzwi a nie montażu - firma to naprawia. Wszystkie rzeczy związane z montażem kierujemy do sprzedawców - czyli nie domykanie, prześwity, ciężkie działanie zamków, naprężenia. Oni biorą kasę za montaż, oni to muszą naprawić co nie wyszło. Resztę rzeczy jak uszkodzenie zasuwnic, wkładki, nie działający a dobrze podłączony elektrozaczep - zgłaszamy do producenta, albo do sklepu który kontaktuje się z producentem,


Oj Tolkinie, obaj dobrze wiemy, że też nie zawsze tak jest. W 2008 roku (dziwny zbieg okoliczności) miałem sporo problemów np. z KMT. Skrzydła przychodziły wygięte w łuk, przez analogicznie nie były szczelne, a klient miał oczywiście pretensje do montażystów. Od tego czasu dużo się zmieniło i KMT znów jest dobrym producentem. Tak czy inaczej sprawy reklamacyjne to zawsze jest droga krzyżowa - instalator zgania winę na dilera, diler na producenta, a producent na instalatora. Wyjątkiem jest GERDA - oni mają wszystkich głęboko w d***e. Choć z drugiej strony nie zamawiam od nich już z 4 lata, więc może też już się nauczyli, ale szczerze wątpię.
Z drugiej strony zdarzali mi się też inwestorzy, którzy po 3 latach próbowali wcisnąć kit, że drzwi były już uszkodzone przy montażu, ale nie mieli czasu wcześniej zgłosić. Na takich mam nadzieję czeka specjalne miejsce w piekle.
Jedna uniwersalna porada - chcesz mieć coś zrobione dobrze? Patrz, chodź i sprawdzaj - pańskie oko konia tuczy. Jak ekipa już odjedzie to będzie ciężej zgłosić uszkodzenia, bo zawsze domniemanym sprawcą uszkodzenia jest klient. Protokół odbioru podpisany? Jest zgodność towaru z zamówieniem? No to będziesz mieć problem.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: patent.x » 09 sie 2017, 23:21

Sprawy typu krzywizny drzwi są do zweryfikowania przed montażem. Mimo tego często zdarzają się przypadki uwidocznienia wad po zamontowaniu. Takie przypadki są widoczne. Wady powstające z czasem u nas w punkcie sami weryfikujemy. Dopiero angażujemy producenta. Dosłownie każdej firmie coś się trafi na setki sprzedanych drzwi. Czasami jakaś głupota trafi się w transporcie. Najgorsze są przypadki uszkodzenia na drodze między sklepem i klientem. Na szczęście rzadko zdarzają się.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: Jan_Kalita » 10 sie 2017, 11:12

patent.x pisze:Sprawy typu krzywizny drzwi są do zweryfikowania przed montażem. Mimo tego często zdarzają się przypadki uwidocznienia wad po zamontowaniu. Takie przypadki są widoczne. Wady powstające z czasem u nas w punkcie sami weryfikujemy. Dopiero angażujemy producenta. Dosłownie każdej firmie coś się trafi na setki sprzedanych drzwi. Czasami jakaś głupota trafi się w transporcie. Najgorsze są przypadki uszkodzenia na drodze między sklepem i klientem. Na szczęście rzadko zdarzają się.


Tak mówisz, a właśnie godzinę temu miałem agresywną dyskusję z montażystą. Pojechał z moimi drzwiami na budowę i po zakończeniu montażu wstępnie je umył. Niby spoko, fajnie. Tylko jego pracownik na 99% przyniósł płyn do mycia (ludwika, pura - tego właśnie nie wiemy) w pojemniku po gruncie - wiem, bo przypadkiem w hałdzie ze śmieciami sam inwestor to dziś rano znalazł. Oczywiście płyn odparował, ślady gruntu na szybie i ramie pozostały. Drzwi są zniszczone, a instalator bezczelnie dalej twierdzi, że to nie jego ludzie... Najgorsze jest to, że te drzwi (pełne drewno meranti) były robione specjalnie ze wzoru pod zamówienie z witrażem w zespoleniu i metaloplastyką. Koszt drzwi 7000 zł netto. Zajebiście....

Tylko dwie rzeczy na tym świecie są nieskończone. Wszechświat i głupota ludzka. I co do wszechświata nie jestem pewny - A. Einstein
Obrazek

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: patent.x » 22 sie 2017, 22:29

Takie jest ryzyko zawodowe. Wiem, łatwo się mówi, trzeba zawsze na rożnych etapach pracy dokumentować pracę, podpisywać odbiór po montażu, robić zdjęcia i zatrudniać ludzi myślących.
Grunt jeśli nie wżarł się w strukturę można usunąć. Miałem gdzieś w pracy jakiś specyfik. Poszukam, dam znać jak znajdę. Dział cuda. Szklenie zachlapane od matowej strony może sprawić problem. Jeden z powodów dla których polecam szklenia podwójnie gładkie VSG, dobrzy producenci oferują je.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: Jan_Kalita » 25 sie 2017, 8:57

Z nerwów mało precyzyjnie się wyraziłem - szyba to nie problem. Mam odpowiednie specyfiki i jest już naprawiona. Gorzej, że ten [...] zachlapał również ramę, skrzydło, metaloplastykę i szyldy. Zrobiliśmy próbę na małym fragmencie - grunt schodzi razem z lakierem.
Obrazek

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: patent.x » 30 sie 2017, 22:53

Znalazłem i sprawdzałem na skrawkach drzwi lakierowanych, jakiś okleinach które były u mnie. Wszystko zmywa, nie nadaje się do tego. Ewentualnie to nie to, coś mi benzyną za bardzo zajeżdża. Nie wiem jak to wtedy robiłem.

Kolega podpowiedział mi o glince do czyszczenia lakieru. Używają tego w lakierowniach. Przy twardych zabrudzeniach trzeba często zmieniać strony. Wejdzie kamyk to porysuje. Jeszcze coś takiego Degreaser do smarów. Nie znam dokładnych nazw środków i producentów.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: Jan_Kalita » 12 wrz 2017, 7:57

Drzwi wróciły do producenta do przeszlifowania i ponownego lakierowania - na czas naprawy trzeba było zabić wejście płytą OSB. Inwestor wkur***ny, ale na szczęście wyrozumiały. Nie chciał żadnych rabatów, ani nic w ten deseń - tylko mieć prawidłowo wykonane drzwi.

Trudno się mówi - ryzyko zawodowe. Z tym instalatorem współpracuję od lat i majster jest naprawdę w porządku, tylko trafił mu się [...] pomocnik. No nic, koszt naprawy będzie mu odciągał z pensji przez jakiś czas. Jak wspomniałeś - ryzyko zawodowe.
Obrazek

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: WINDOOR drzwi wewnętrzne - ODRADZAM!!!

autor: mazwoj » 13 wrz 2017, 17:02

Współczucia i z drugiej strony miałeś ogromne szczęście, że nie był to roszczeniowy klient. Można spróbować jak pisał Kolega jakiejś glinki do lakieru. Coś takiego kosztuje grosze:
http://detailingshop.pl/pl/p/Valet-PRO- ... a-100g/261
Na całe auto wychodzi około 1/3. Odcinasz kawałek, wkładasz do ciepłej wody z kranu na 15-20 min. Zmięknie trochę od ciepła. Strzepnij wodę, ugnieć trochę, zrób sobie jakiś wygodny kształt z tej glinki. Później użyj spryskiwacza z wodą do nadania poślizgu i pocieraj glinką po powierzchni.
https://www.youtube.com/watch?v=navAln-xctQ

A resztę glinki będziesz miał do auta. Ja czegoś takiego na drzwiach nie robiłem. Robiłem to na innych sprzętach w domu i dawało radę. Wiadomo - im gładsza powierzchnia tym lepiej to działa.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów