Problem z otwarciem okna PCV

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ArkadiuszFR
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2020, 12:10
Problem z otwarciem okna PCV

autor: ArkadiuszFR » 01 paź 2020, 12:22

witam -

pacjent: okno uchylno-otwierane PCV system okuć ROTO

geneza choroby: zaczęło się od typowej ustrki czyli defektu kasety zasuwnicy - klamka obracała się 360* a okno nie dało się otwierać (było w pozycji uchylowej). Postępując wg rady eksperta udało się otworzyć okno demontując górną część zasuwnicy i mechanicznie ustawiając bolec na pozycji "drzwi otwarte" otworzyć okno. Ustawiłem skrzydło w pozycji nieuchylnej i zablokowałem bolce by oba zawiasy trzymały w takiej pozycji.
Wymontowałem całą zasuwnicę, kupiłem identyczną ROTO 2201-2400, przyciąłem do odpowiedniej długości i (niestety_ niechlujnie zamontowałem w drzwiach, skutkiem czemu dolny fragment ruchomy (ten z ząbkami) "wypadł" ze swojej pozycji pracy i zablokował się bolec dolny ktukiem czego nie można znowu otworzyć okna. Klamka pracuje idealnie, zamknąć okno, uchylić ale nie otworzyć - góra jest w pozycji otwartej a dół stale zamknięty..

jak mogę otworzyć okno by poprawić mocowanie zasuwnicy na dole i cieszyć się dobrze działającym oknem??

pzdr @ll i z góry dziękuję za pomoc

Arkadiusz

Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów