Ościeżnica camouflage - czy ktoś montował ?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

sedek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2009, 15:43
Ościeżnica camouflage - czy ktoś montował ?

autor: sedek » 03 mar 2010, 13:10

Planuję wymienić stare ościeżnice w mieszkaniu. Ościeżnice są metalowe, a w dodatku w łazience mam problem, gdyż mam położone kafelki. Zastanawiam się nad ościeżnicą camouflage z classena, ale moja stara ościeżnica nie trzyma pionu (różnica między dołem a górą jest jakieś 10...13 mm).
Mam w związku z tym pytanie do osób, które taką ościeżnicę motowały u siebie, czy da radę założyć ją na tej mojej starej metalowej? Z informacji uzyskanych od sprzedawców wychodzi, ze powinno się je zakładać na starą, jeśli ta jest dokładnie prosta (zwlaszcza jej kąty) i ma utrzymany pion. Dzwoniłem do classena i tam mi powiedziano , że może by dąło radę, ale trzeba u góry coś popodkładać, by utrzymać pion.

A jak to było u Was?
Jak się sprawuje tak ościeżnica na co dzień?
Pozdrawiam

semik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2010, 19:16
Lokalizacja: białystok
Re: Ościeżnica camouflage - czy ktoś montował ?

autor: semik » 04 mar 2010, 22:54

Mój znajomy montował to "coś". Przy równych ościeżnicach metalowych może to i zdaje egzamin, ale jak wiadomo w polskich blokach mało takich. Przy krzywych prawie zawsze trzeba wyrywać jedną nogę ościeżnicy. Montaż się zakończył na tym, że klient zrezygnował z camouflage i zamówił zwykłe ościeżnice proste. A poza tym te ościeżnice są dosyć trudne do złożenia i montażu. Jeżeli masz kafelki w łazience, natnij je szlifierką, wyrwij starą ościeżnicę i zamontuj ościeżnicę regulowaną. Opaski powinny zakryć ewentualne uszkodzenia.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów