Nowe drzwi i nietypowa norma

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Awatar użytkownika
Hexabit
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2018, 22:57
Nowe drzwi i nietypowa norma

autor: Hexabit » 17 maja 2022, 11:19

Dzień dobry.
Zakupiłem w Interdoor drzwi wewnętrzne do domu. Po odczekaniu czasu potrzebnego na produkcję skrzydeł wraz z ościeżnicami, nastał dzień montażu. W którym okazało się, że skrzydła posiadają uszkodzenia w postaci widocznych z bliska przetarć, delikatnego uszkodzenia laminatu (odklejonego) w górnej części skrzydła oraz kilka delikatnych "wgniotek" na laminacie. Oczywiście nie zgodziłem się na montaż takich skrzydeł z żądaniem bezzwłocznej wymiany ich na produkt wolny bez wad. Po czym nastąpiło spotkanie w magazynie salonu z przedstawicielem firmy Interdoor, który po oględzinach skrzydeł stwierdził następująco - Że są to małostkowe uszkodzenia, które zgodnie z ich normą są niewidoczne z odległości 1,5m. Co też jest całkowitą nieprawdą, no chyba że mam sokoli wzrok.
Teraz moje pytanie do Państwa, czy rzeczywiście owy przedstawiciel może zasłaniać się taką, pierwszy raz usłyszaną przeze mnie "normą"?!

Zenon4
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 lip 2021, 8:32
Re: Nowe drzwi i nietypowa norma

autor: Zenon4 » 26 maja 2022, 9:20

Planujecie wymianę drzwi zewnętrznych? Polecam Wam drzwi wejściowe do domu, jest to strona na której znajdziecie wiele propozycji. Wykonują również drzwi na wymiar. Zapoznajcie się z ich ofertą dostępną na stronie.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 929
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Nowe drzwi i nietypowa norma

autor: mazwoj » 13 cze 2022, 14:39

Moim zdaniem masz prawo się nie zgodzić na montaż drzwi. Poproś Pana o wskazanie podstawy prawnej do odrzucenia reklamacji i skąd on sobie tą normę wziął. Zwyczajowo tak się przyjmuje około 2m odległości i jak nie widać gołym okiem to jest OK. Ale jak masz zadarty laminat to jest to uszkodzona powłoka. Co będzie dalej przy myciu drzwi? Dla mnie skrzydła od wymiany ale to już musicie dogadać między sobą. Ja zdjęć ani drzwi nie widziałem. Wnioskuję tylko po opisie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości

Gotowe projekty domów