Nieszczelne nowe okna

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

artu223
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:50
Nieszczelne nowe okna

autor: artu223 » 14 maja 2019, 10:04

Wymieniłem niedawno okna w mieszkaniu na nowe Oknoplastu z serii Prolux, włącznie z parapetami wewnętrznymi. Parapety zewnętrzne pozostały stare metalowe, by nie ingerować w opierzenie budynku.

W jednym z pomieszczeń przy pierwszym chłodniejszym dniu pojawił się od razu problem, objawiający się skraplającą się wodą na łączeniu parapetu i ramy okna, gdzie jest widoczna szpara wysokości około 1mm. Przebywając w tym pomieszczeniu mocniej słychać również hałasy z zewnątrz. Dodam nawet, że z ciekawości świeciłem nawet latarką od zewnątrz na łączenie parapetu i ramy okna i patrząc na szczelinę wewnątrz widać odblask światła latarki.

Oczywiście na montaż jest rok gwarancji, więc zgłosiłem od razu problem w firmie gdzie zamawiałem okna. Przyszedł ponownie człowiek, który montował okna i stwierdził, że koledzy najwyraźniej zapomnieli wysilikonować przy parapecie od zewnątrz. Dziwne jest to wytłumaczenie, tym bardziej że z tego co widzę nigdzie tego nie zrobili, a problem występuje tylko w tym pomieszczeniu.

Czy takie rozwiązanie problemu jest wystarczające i akceptowalne, czy też jednak zamiast tego powinienem wymagać by zdemontowali parapet, zweryfikowali poprawność montażu okien i wypełnienia pianką, a następnie zamontowali go jeszcze raz? Czy silikonowanie nie byłoby w takiej sytuacji jedynie próbą tymczasowego zamaskowania błędu?

Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości

Gotowe projekty domów