Naprawa zamka

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

koragreg
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 maja 2007, 20:09
Naprawa zamka

autor: koragreg » 17 maja 2019, 18:26

Cześć
mam pytanie dotyczące drzwi z zamkiem GERDA. Feler polega na tym że zaczyna się zacinać i nawet chcąc wymienić musiałbym znać model ale nie wiem jak to ustalić. Zamek jest bardzo "wysoki" prawie na całej wysokości ma kilka zatrzasków wg zał. zdjęcia z przodu. Czy jest możliwość aby samemu taki zamek wymienić??
Załączniki
zamek.jpg
zamek

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: naprawa zamka

autor: mazwoj » 23 maja 2019, 12:45

Można to wymienić. Warto napisać maila do producenta z pytaniem co to za model zamka i czy ma taki na sprzedaż. Dobrze jest też przeanalizować co się stało z zamkiem i czy da się uzdatnić? Czasem problem polega we wkładce, czasem wystarczy psiknąć preparatem do wkładek (nigdy WD40!!!) właśnie we wkładkę i ruchome elementy zamka. W większości przypadków problem znika od ręki. Jak nie chcesz się bawić w takie coś to zapytaj lokalnego jakiegoś dobrego montażysty czy nie podjąłby się zdania rzucenia okiem co z tym zamkiem masz nie tak.

P.S. na czym polega to zacinanie się zamka?

koragreg
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 maja 2007, 20:09
Re: naprawa zamka

autor: koragreg » 23 maja 2019, 21:46

Problem nie dotyczy wkładki. Przy otwartych drzwiach sprawdzałem pracę zamka tak więc zawiasy są ok. Problem polega na tym że przekręcając klucz w pewnym momencie wyczuwa się mocny opór i zauważyłem że środkowa zapadka powoduje ten problem, gdy ona się ruszy dwie pozostałe tj górna i dolna idzie bez problemu. Taka sytuacja nie występuje za każdym razem.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 999
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: naprawa zamka

autor: theme » 24 maja 2019, 10:25

Na otwartych drzwiach też masz ten problem? Jak tylko przy zamkniętych to wina leży po stronie konieczności regulacji drzwi. Jak przy otwartych tak się dzieje to może masz za mocno dokręconą wkładkę i ciężko Ci jest obrócić klucz w niej (wystarczy poluzować o 1/4 lub 1/2 obrotu - sam wyczujesz kiedy jest dokręcona bez większej przesady).
Wkładka montowana pod klamką będzie poruszała większością bolców. Górna wkładka poruszy tyko tym co jest bezpośrednio przy niej.

Co do ustalenia modelu drzwi to masz naklejkę znamionową na felcu skrzydła. Zazwyczaj jak otworzysz drzwi na maksa to na górze będziesz miał naklejkę z dokładnym modelem (kodem) drzwi. Wysyłasz pytanie do producenta o możliwość zakupu zamka do w/w drzwi i tyle. Czasem warto załatwić to przez jakiś salon z drzwiami, bo oni jeszcze pomogą zamontować zamek w razie czego.
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości

Gotowe projekty domów