Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1010
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: theme » 08 kwie 2019, 9:01

Izolacja na poziomie 40dB to już dużo. Standardem w Polsce jest 30-32dB izolacji akustycznej. Ale tak jak piszesz i to zgodzę się z Tobą w 100% izolacyjność mieszkania pod kątem akustyczki powinno rozpatrywać się kompleksowo, bo czasem więcej hałasu robią cienkie ścianki jak zbyt słabe drzwi.
W blokach jest jedna ciekawa rzecz do zastosowania. Ma ją m.in. Wikęd czy KMT, a jest to tzw. rozmiar N węższy o 50mm od standardowego rozmiaru. Daje to tyle, że w większości przypadków można montować drzwi bez konieczności kucia ścian do standardowych rozmiarów otworu. Przekłada się to na szybszą pracę, mniejsze koszty związane z montażem i ogółem krótszy czas pracy i mniejszy bałagan w mieszkaniu. Cena za ościeżnicę np. 80kę i 80N jest taka sama.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: mazwoj » 26 kwie 2019, 15:12

30-32 dB to standard w Polsce, a moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę na drzwi co mają izolację około 35-37dB, bo często jest to obliczeniowy parametr, a nie z fizycznych testów. Inne normy PN-EN tu wchodzą w grę. Ja jestem zdania, że zwykłe stalówki, drewniane, czy konstrukcje typu Herse czy Tower z izolacja około 30-32dB wystarczą w bloku.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1010
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: theme » 07 maja 2019, 8:53

Do tego aby zachować izolację akustyczną trzeba patrzeć szerzej jak tylko drzwi. Okna czy ściany też przepuszczają dźwięk lub wibracje.
Ale patrząc na same drzwi to zgodzę się że takie okolice 30-30kilku decybeli wystarczą. Dalej będą pierwsze skrzypce grały takie rzeczy jak poprawna regulacja skrzydła wraz oczywiście wcześniejszym dobrym montażem. Do tego będzie też się liczyła szczelność drzwi i sposób docisku skrzydła do ościeżnicy. Z jednej strony są zawiasy (jeszcze raz wspomnę o dobrej ich regulacji). Z drugiej strony jest zamek, który dociska skrzydło do ościeżnicy. I tu różne opcje. Albo jest zamek klasyczny bolcowy, który będzie łapał skrzydło w 1-3 miejscach od strony zamkowej albo zamek hakowy na całej wysokości skrzydła jak np. w Wikędach, gdzie więcej punktów będzie łapało drzwi na ich całej wysokości. Tu chodzi głównie o ich rozmieszczenie względem całej wysokości skrzydła.

A pakowanie się w systemy około 40dB izolacji to tylko dla tych, co mieszkają bezpośrednio przy na prawdę gwarnej ulicy.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 389
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: marek33 » 07 cze 2019, 8:49

Takie bardziej specjalistyczne drzwi jak przeciwpożarowe i akustyczne to w wysokim standardzie sprzedają na [drzwihotelowe.pl]. Mogę ich polecić, terminowi, rzetelni, z dobrym konkretnym kontaktem ze sprzedawcą. W zasadzie dogadałem się co do drzwi w ciągu pół godziny.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów