Dzwi zewnętrzne czym wypełnić futrynę ?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

maciekchn
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2014, 11:13
Dzwi zewnętrzne czym wypełnić futrynę ?

autor: maciekchn » 15 sie 2022, 7:20

Witam przymierzam się do wymiany starych dzwi, moje mają pełną drewnianą futrynę przykręcone na zaprawę, te widzę że mają futrynę trochę inną w postaci ceownika , czy w pusta przestrzeń daje się tylko pianę? Czy to zaprawą wypełnić i dopiero pianę ?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 937
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Dzwi zewnętrzne czym wypełnić futrynę ?

autor: mazwoj » 15 sie 2022, 15:03

Tak. Całość wypełniasz dokładnie pianką. Nie daje się tam żadnych wypełniaczy typu styropian, stara szmata czy worek po cemencie. Pianka jest jednym ze sposobów. Dokładnie wypianowana ościeżnica spełnia swoje funkcje. Pianki też nie dawaj nie wiadomo ile. Tyle aby wypełnić w 100% i aby kapinka wyszła z ościeżnicy.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1106
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Dzwi zewnętrzne czym wypełnić futrynę ?

autor: theme » 26 sie 2022, 15:50

Dokładnie tak jak masz napisane wyżej. Całą przestrzeń wewnątrz ościeżnicy i między ościeżnicą a murem wypełniasz dokładnie pianką. Używasz pianek najlepiej nisko rozprężnych. Szczególnie jak nie masz doświadczenia z montażami. Pianki standardowe mają taką siłę, że mogą Ci ościeżnicę wypaczyć w "kiełbasę" :).
Sporo filmów jest w YouTube. Polskich czy zagranicznych. Na początek powinny się przydać. Oczywiście najlepiej jakbyś miał kogoś doświadczonego do pomocy.
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów