Drzwi zewnętrzne nieszczelne

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

_holdfast_
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2015, 14:27
Drzwi zewnętrzne nieszczelne

autor: _holdfast_ » 22 sty 2016, 15:02

Mam obecnie taki problem. Drzwi zewnętrzne metalowe, futryna metalowa dom nie ocieplony styropianem. Na całej futrynie oraz na zawiasach zbiera się woda i dzieje się tak bez znaczenia czy temperatura na polu jest na + czy na - ponad to na dole drzwi są oszronione. Drzwi posiadają tylko jedną uszczelkę na futrynie, ja uważam że ewidentnie gdy przyłożę palce koło futryny a drzwi to czuję jak lepi zimne powietrze i moim zdaniem gdyby byłą jeszcze jedna uszczelka na drzwiach nie było by problemu z tym lecz nie można jej dać bo taka konstrukcja drzwi ponad to eksperci z firmy uważają że jest to mostek termiczny i ciągnie przez futrynę z czym ja się nie zgadzam bo futryna była dobrze zapiankowana. Może macie jakieś doświadczenia z tym związane lub rady co zrobić z tym fantem ? Dodam że na oknach taka sytuacja nie występuje.

Krystian_Tarnowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1714
Rejestracja: 19 maja 2015, 19:36
Lokalizacja: West Pomeranian
Kontaktowanie:
Re: Drzwi zewnętrzne nieszczelne

autor: Krystian_Tarnowski » 22 sty 2016, 15:31

a okna i ramy ich masz metalowe czy plastikowe lub drewniane?

_holdfast_
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2015, 14:27
Re: Drzwi zewnętrzne nieszczelne

autor: _holdfast_ » 22 sty 2016, 16:56

Okna plastikowe, i jest ok nic się nie dzieje, a koło drzwi poci się do tego stopnia że już grzyb zaczyna wychodzić obok futryny

KlamkiOutlet
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:09
Re: Drzwi zewnętrzne nieszczelne

autor: KlamkiOutlet » 27 sty 2016, 11:42

Zastanów się czy to aby na pewno kwestia nieszczelnych drzwi,czy tez efekt niedogrzanego pomieszczenia i okien,stad wilgoć czy wchodzący grzyb. Wentylacja wewnętrzna sprawna?

tolkin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne nieszczelne

autor: tolkin » 29 sty 2016, 18:30

To co opisujesz, to efekt skraplania pary wodnej. Może mieć ono wiele przyczyn, ale z reguły występuje pod wpływem różnic temperatury i wilgotności powietrza. Oznacza on zazwyczaj albo kiepskiej jakości montaż, albo kiepskiej jakości drzwi. Nie wiem jakie masz drzwi, jeśli kiepskie, to takie efekt będzie. Jeśli dobre, to czytaj dalej.
Masz stalową ościeżnicę (futrynę), osadzoną w nieocieplonej ścianie. Metal świetnie przewodzi temperaturę, w szczególności zimno. Stosując ościeżnice metalowe, po pierwsze powinno ją się dokładnie zaizolować połączenie muru z futryną. Po drugie przy wypełnieniu pianką poliuretanową, wszystkie łączenia trzeba również zaizolować specjalną taśmą. Jeśli piana ulegnie zawilgoceniu, może być bardziej szkodliwa, niż brak piany, a na pewno po jakimś czasie straci wszystkie swoje właściwości. Tak więc jeśli masz jakieś wątpliwości co do montażu, polecam na wiosnę, na lato ponownie zamontować drzwi, korzystając ze sprawdzonej firmy.
Jeśli jesteś pewny poprawnego montażu, w lato dociepl mury przy drzwiach, oraz połączenie ościeżnicy z murem.
Przy prawidłowo wykonanym montażu drzwi ze stalową ościeżnicą, nie powinno być takiego efektu, jednak często on występuje... Obecnie w drzwiach o charakterze ciepłym stosuje się ościeżnice wielomateriałowe, które posiadają komory powietrza, wstawki kompozytowe i dodatkowe uszczelki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Bci ... asywna.jpg

https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Bci ... uTermo.jpg

KlamkiOutlet
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:09
Re: Drzwi zewnętrzne nieszczelne

autor: KlamkiOutlet » 05 lut 2016, 10:29

I jak kwestia szczelności drzwi,udało Ci się rozwiązać ten problem,zastosowałeś się do powyższych rad? Jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny i zaglądasz na forum,to czekamy na odpowiedź,te ościeżnice wyglądają ciekawie i wydaja się być dobrym rozwiązaniem na zimę.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nephalim123 i 1 gość

Gotowe projekty domów