Drzwi wejściowe w kamenicy

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 813
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi wejściowe w kamenicy

autor: mazwoj » 14 sty 2018, 16:25

O ile w drzwiach wewnętrznych to kwestia estetyki, bo mi na przykład bardziej podobają się drzwi Amerykańskie - bezprzylgowe. Natomiast w drzwiach zewnętrznych jest to kolosalna różnica w szczelności i izolacyjności takich drzwi.

Wiem o co Ci chodzi z frezowaniem ościeżnicy na tępe skrzydło. Producenci wewnętrznych rozwiązali to trochę w bardziej skomplikowany sposób ale za to jest to system modułowy prosty do złożenia.
Erkado ma taką konstrukcję ościeżnicy składającą się z kilku modułów - tu zdjęcie dla zakresu powyżej 280mm z 2 środkowymi częściami
Obrazek

DRE ma bardzo podobny system:
http://www.dre.pl/images/files/informac ... _2_149.pdf

Tak samo Invado ma podobny system:
https://www.invado.pl/produkty/osciezni ... rzylgowych

Można też wyfrezować klejonkę czy sklejkę, ale to ościeżnica musi być bardziej masywna lub pełna drewniana aby móc pozwolić sobie na takie zabiegi.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1001
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi wejściowe w kamenicy

autor: theme » 27 sty 2018, 13:49

W drzwiach zewnętrznych felc jest szalenie istotny. Producenci drzwi starają się dać jeszcze jeden w skrzydle aby dzięki takiemu zabiegowi mogli zmieścić 3 uszczelki, a nie 2 jak było to do tej pory.

Obrazek
Źródło: http://serwer1317297.home.pl/techdoor

W drzwiach po lewej widać zaznaczone miejsce z trzema uszczelkami. Dwie w ościeżnicy i 1 w skrzydle.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi wejściowe w kamenicy

autor: tolkin » 30 sty 2018, 17:38

Nie od dzisiaj wiadomo - że im większa ilość uszczelek - tym lepiej. Drzwi zachowują lepszą szczelność, są też cieplejsze. Dodając do tego dobry zamek dociskający skrzydło mamy zapewnione dobre parametry. Przy większej ilości uszczelek, skrzydło na początku może zamykać się z lekkim oporem - póki uszczelki się nie ułożą. Jeśli efekt utrzymuje się dłuższy czas, tj. więcej niż np 4 tygodnie, można zacząć myśleć o wezwaniu montażystów na regulację.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 813
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi wejściowe w kamenicy

autor: mazwoj » 11 lut 2018, 12:34

Ja to dzielę na jakieś 3 tygodnie latem i do 6 zimą, bo wiadomo, że pod wpływem temperatury uszczelka potrzebuje więcej czasu ze względu na swoja sztywność.

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Drzwi wejściowe w kamenicy

autor: pawelszabla » 03 sty 2019, 15:10

Ja sobie chwalę markę Safedoor jeśli chodzi o Kraków. Kupowałem u nich okna, drzwi i ostatnio też bramę garażową Wiśniowski (z montażem). Montaż zrobiony bardzo fachowo, mają autoryzowanych instalatorów, czyli chodzi o to, że byli szkoleni przez samą markę co do montazu więc wiedzą jak to poprawnie i precyzyjnie zrobić żeby brama pracowała bez prowokowania jakiś usterek.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów