Dobre drzwi zewnętrzne do domu

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: Borysek11 » 27 sie 2017, 17:36

Jan_Techniczny pisze:Temat prawie wyczerpany, ale mam okazję to jeszcze coś dorzucę...

Myśle ze rzeczywiście podkreśliłeś mega ważne kryterium. Tez jestem zdania, że nowe technologie w końcu wyprą tradycyjny zestaw piana plus kotwy, ale póki co daleka droga do Rio. Bo te technologie mają sens tylko przy montażu drzwi dobrze ocieplonych. Uważam, że nie ma najmniejszego sensu inwestować w relatywnie wciąż drogie gadżety montażowe, jak taśmy rozprężne czy folie paroizolacyjne\przepuszczalne, do montażu drzwi na zwyklej ościeżnicy stalowej. Ta ościeżnica i tak przemarznie i co wilgoci będzie w pomieszczeniu to się na niej wykropi albo nawet zamarznie.. Prawda to uniwersalna „fizyki nie oszukasz”…

Jestem przekonany, że fizyki nie oszukują, tylko ją znają konstruktorzy z firmy Mikea. A pozwalam sobie na taką opinię po tym, jak zainspirowany toczącą się tu dyskusją przejrzałem sobie w katalogach całą ich ofertę. Drzwi z ościeżnicą stalową, stanowiące trzon oferty większości producentów drwi stalowych w Polsce w ofercie firmy Mikea praktycznie nie występują SIC! Wszystkie ich linie produktowe za wyjątkiem najtańszej linii „Prima” są wyposażone w termoizolacyjną ościeżnicę drewnianą. Jak doda się do tego fakt, że wypełnienie skrzydeł to u nich zawsze piana poliuretanowa to chyba więcej dodawać nie trzeba.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 500
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: Jan_Kalita » 28 sie 2017, 11:12

Nawet nie o to chodzi, że w/w montaż będzie cieplejszy. Sama piana niestety po czasie się kruszy i pęka. Montaż z użyciem taśm lub z taśmą rozprężną będzie po prostu bardziej trwały, a w przypadku drzwi wejściowych jednoskrzydłowych może tylko 150 zł droższy.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 860
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: mazwoj » 29 sie 2017, 14:56

Nie do końca łapię o co chodzi Ci z tą Mikeą. Nie mają w ofercie styropianu - szkoda, bo jest na niego popyt. Nie tak duży jak na pianę ale jest. Druga rzecz - nie wiem czy chcą się zrobić na takich ą, ę z termoizolacją jak Porta z jakością. Może powinni sobie zrobić drugą markę jak ma Porta i stworzyć odpowiednik Verte. A co do praw fizyki i montażu, to nie wiem czy jesteś montażystą czy nie, ale wydaje mi się, że nie do końca masz pojęcie o tym co piszesz.
Nawet te górnolotne technologie o których piszesz nie są rodem z kosmosu. Mają one już kilka lat i nie są czymś nowym. Nie są też czymś drogim jak na początku. Jak pisał Janek - montaż drzwi w licu z pianą, a montaż na konsolach z taśmą to różnica około 150zł na drzwiach. Zazwyczaj jest ich w domu aż 2 sztuki. Czasem 3. Cena też może ewentualnie podskoczyć o 50zł w górę zależnie od regionu Polski.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 445
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: rannata » 29 sie 2017, 17:34

Widzę, że wybór drzwi nie jest tak prosty, jakby się to mogło wydawać.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: tolkin » 30 sie 2017, 14:16

Tomko43 pisze: 
(...)

Natomiast co miałem na myśli, pisząc że nie lubię ściemy to pozwolisz zobrazuję Twoim zdjęciem z moimi uwagami. No bo sam przecież napisałeś :

theme pisze:praw fizyki nie oszukasz...


001.jpg


Jako, że obaj jak mi się wydaje uważaliśmy na fizyce to zgadzamy się, że aluminium jest dla ciepła, a w zasadzie zimna przewodnikiem równie świetnym jak dla prądu. No dobra ja się zgodzę, że ościeżnica nazwana, myślę nieco na wyrost, „Termo Prestige” jest bardziej termoizolacyjna niż zwykła ościeżnica stalowa, jaką miała większość drzwi, które obejrzałem przed zakupem moich Pasivów, ale jak naprawdę jest to rozwiązanie termoizolacyjne to… widać na fotce powyżej. Reasumując nadal uważam, że wybrałem dobrze a drzwi Thermika Pasiv są zdecydowanie godne polecenia.
Z mojej strony chyba EOT. Jak wrócę z urlopu to zrobię zdjęcie tych moich drzwi od spodu. Kopałem chwilę po necie i nie znalazłem żadnej uszczelki podobnej do tego co mam w domu.


Wstawiałeś moje zdjęcia - dołączę się. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Czy pijesz Kolego do mnie i sugerujesz mi kłamstwo? Czy sugerujesz, że wszystkie inne firmy korzystające z podobnej technologii oszukują swoich Klientów? Że to wszystko jest ściema? Mając takie informacje powinieneś zgłosić sprawę do jakiś służb... Nie rozumiem... Czy głupio się czujesz, że kupiłeś drzwi jakiegoś małego, nie znanego producenta i po prostu próbujesz na siłę jakimiś "arcydziełem since fiction" wskazać wyższość drzwi które masz nad wszystkimi innymi? Rozumiem - tak Kolego, Twoje drzwi są najlepsze, niech się inni wstydzą bo wydali więcej kasy - a de facto mają gorsze i ogólnie wszystko inne to ściema - tylko ja "Tomko43" mam rację.. Mają 30 tys wolnej gotówki po co kupować Carbony, jak można kupić drzwi jakieś małej miejscowej firmy - bo ona jest najlepsza a inni są źli... Masz podejście Kolego. Założę się, że gdybyś kupił 10 letnie Daewoo, też byś wskazywał wyższość nad nowymi Audi, Mercedesem, Lexusem - bo przecież plastik jest lepszy niż aluminium (karoserię można naprawić "kropelką" w minutkę), a Matiz też ma 4 koła i kierownicę... Bez sensu.. Ościeżnica którą wskazałeś jest akurat używana przez wiele firm, nawet drzwi za ponad 25 tys zł (Thermo Carbon Hormanna) mają podobne rozwiązanie, też z aluminiową ościeżnicą i przy tym zachowują 0.47 Ud. Oczywiście, różnica w cenie to ponad 20 tys, tamte mają przekładki nie z kompozytu, a z karbonu i włókna szklanego plus wypełnienie... Cena też robi swoje. Ogólnie tamte drzwi są drzwiami aluminiowymi - czyli co, są złe?
Aluminium nie jest takim świetnym przewodnikiem - wie to każdy co choć trochę bawił się z elektroniką (pisałeś o przewodnictwie m.in. prądu, ale i ciepła). Miedź jest świetnym i lepszym przewodnikiem - co za tym idzie droższym materiałem. Aluminium ma swoje wady i zalety: jest lekkie, sztywne, przy odpowiedniej technologii dobrze poddaje się obróbce i co najważniejsze - jako przewodnik w sposób bardzo skuteczny można dokonać izolacji (separacji) od innej strefy. Nawet cienka przekładka powoduje "przerwanie obwodu" i dalsza część może mieć inną temperaturę. Zaletą aluminium też jest szybsza reakcja na zmiany temp, co odróżnia ją od innych materiałów, np. stali o której wspominałeś. Do tego jest lepsza sztywność niż drewnianej, czy stalowej. A samo mieszanie drzwi stalowych z ościeżnicą drewnianą w wielu przypadkach rodzi ryzyko wypaczenia - inaczej pracuje metal, inaczej drewno przy wahaniach temperatur.
Na rynku jest dużo producentów, są różne rozwiązania. Są świetne drzwi pasywne drewniane z drewnianymi ościeżnicami, aluminiowe z aluminiowymi, mieszanki karbonu, są i stalowe z aluminiowymi ościeżnicami. Każdy kupuje to co chce i na co go stać. Grunt, żeby wybrać dobry produkt, dobrej i znanej firmy - żeby w przyszłości nie naciąć się na problemy z serwisem - bo każdemu w każdych drzwiach może coś się przytrafić.
Reasumując - bardzo dobrze, że jesteś zadowolony ze swojego zakupu - grunt to cieszyć się i żyć w przekonaniu dokonania najlepszego wyboru. Nikt Ci tego Kolego nie odbiera, ciesz się ile wejdzie - trzymam kciuki. Wolnymi chwilami stań przy drzwiach, pozamykaj, pootwieraj - od razu poprawi Ci się humor!

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: tolkin » 30 sie 2017, 14:57

Borysek11 pisze:Jestem przekonany, że fizyki nie oszukują, tylko ją znają konstruktorzy z firmy Mikea. A pozwalam sobie na taką opinię po tym, jak zainspirowany toczącą się tu dyskusją przejrzałem sobie w katalogach całą ich ofertę. Drzwi z ościeżnicą stalową, stanowiące trzon oferty większości producentów drwi stalowych w Polsce w ofercie firmy Mikea praktycznie nie występują SIC! Wszystkie ich linie produktowe za wyjątkiem najtańszej linii „Prima” są wyposażone w termoizolacyjną ościeżnicę drewnianą. Jak doda się do tego fakt, że wypełnienie skrzydeł to u nich zawsze piana poliuretanowa to chyba więcej dodawać nie trzeba.

Kolejny Kolega nagle zaczął chwalić Mikea... To się zainspirowałeś;) Ościeżnice stalowe to głównie świetny stosunek ceny co wytrzymałości i skonfigurowania z pracującymi przy warunkach atmosferycznych drzwiami. Sama ościeżnica to nie jest główny aspekt świadczący o izolacyjności - ważne są również drzwi i ich budowa, no i samo montaż. Każdy z tych elementów jest ważny, a nie jest sztuką zrobić drzwi, które na papierze będą wyglądały ładnie - sztuką jest zrobić dobre drzwi które też nie będą sprawiały problemów w trakcie użytkowania.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: tolkin » 30 sie 2017, 15:04

Jan_Kalita pisze:Nawet nie o to chodzi, że w/w montaż będzie cieplejszy. Sama piana niestety po czasie się kruszy i pęka. Montaż z użyciem taśm lub z taśmą rozprężną będzie po prostu bardziej trwały, a w przypadku drzwi wejściowych jednoskrzydłowych może tylko 150 zł droższy.

Zawsze trzeba pamiętać, że drzwi nie montuje się na rok, dwa - a na lata. Taki wydatek zwrócić się w czasie.
rannata pisze:Widzę, że wybór drzwi nie jest tak prosty, jakby się to mogło wydawać.

Wybór drzwi nie jest super prosty - trzeba samemu na początku ocenić swoje potrzeby, możliwości finansowe i następnie poszukać rozwiązań które będą nam pasowały. Następnie poczytać o firmach - same drzwi to jedno - bardzo ważna jest również późniejsza obsługa serwisowa. Każdej firmie zdarzają się jakieś przypadku prowadzące do konieczności kontaktu z producentem lub ze sklepem który sprzedawał (szybsza droga serwisowa). Dlatego też warto poczytać o tym czy są jakieś informacje o tym jak dana firma podchodzi do Klienta i ile jest przypadków reklamacji.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: theme » 30 sie 2017, 18:02

Borysek11 pisze:Myśle ze rzeczywiście podkreśliłeś mega ważne kryterium. Tez jestem zdania, że nowe technologie w końcu wyprą tradycyjny zestaw piana plus kotwy, ale póki co daleka droga do Rio. Bo te technologie mają sens tylko przy montażu drzwi dobrze ocieplonych. Uważam, że nie ma najmniejszego sensu inwestować w relatywnie wciąż drogie gadżety montażowe, jak taśmy rozprężne czy folie paroizolacyjne\przepuszczalne, do montażu drzwi na zwyklej ościeżnicy stalowej. Ta ościeżnica i tak przemarznie i co wilgoci będzie w pomieszczeniu to się na niej wykropi albo nawet zamarznie.. Prawda to uniwersalna „fizyki nie oszukasz”…


Ja myślę jako montażysta z ponad 15sto letnim doświadczeniem, że montaż ościeżnicy stalowej w warstwie ocieplenia to idiotyzm i rzecz totalnie niepraktyczna ze względu na jej wiotkość. Jedynie do takich rzeczy najadą się ościeżnice aluminowe jakie ma np Wikęd, Hormann, KMT, lub inne firmy "aluminiowe" w ofercie. Ościeżnice stalowe składane czy spawane nie mają tu zastosowania. Wszystkie stalówki z Wikędu, KMT, Mar-Tomu, Boryszczewa nie wchodzą w grę na montaż w konsolach w ociepleniu.
Montaż ościeżnicy stalowej w licu muru ale z użyciem taśm i należytą starannością jest lepszy od montażu z pianka o tyle, że te taśmy mają trochę inne właściwości jak sama piana. Piana po pewnym czasie zaczyna sie utleniać. Nie mam na myśli sytuacji, gdzie piana jest narażona na promieniowanie UV. Tylko trzeba na prawdę uważać na to co się robi i nie przyklejać taśmy jakkolwiek. To musi być na prawdę ładnie wykonane. Do tego małe poszerzenie podprogowe i ze zwykłej stalówki jest już ciekawa opcja.

Tomko43 - zachęcam Cię do obejrzenia zdjęć z kamery termowizyjnej. Porównaj sobie ościeżnicę drewnianą i ościeżnice aluminiowo-kompozytową. Obydwie niech będą zamontowane w murzę w realnych warunkach pracy. Nie chodzi mi o to, że Mikea robi złe drzwi, a Wikęd świetne. Też w Wikędzie przyczepiłem się do kilku rzeczy jak ich pierwsza zasuwnica w serii TermoPrestige. Obecnie jest zmieniona na inną i działa znacznie lepiej. Mikea jest firmą rozwijającą się i musi jeszcze sporo popracować nad drzwiami. Mają szereg dobrych rozwiązań ale jest tam kilka rzeczy do poprawy (już patrząc po samych zdjęciach, badaniach i informacjach na stronie).
A co do mostków termicznych to totalnie jesteś w błędzie. Nie będę w tym miejscu pisał elaboratu na temat przewodnictwa, kieszeni powietrznych i innych mało ciekawych rzeczach. Ustalmy jedna rzecz. Kupiłeś drzwi pasywne, zamontowałeś je w sposób ciepły w ociepleniu, jesteś zadowolony. To jest chyba najważniejsze dla Ciebie?
__________________________
pozdrawiam
The_Me

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: patent.x » 30 sie 2017, 21:29

rannata pisze:Widzę, że wybór drzwi nie jest tak prosty, jakby się to mogło wydawać.

Wybór wewnętrznych jest przyjemniejszy :D Nie są narażone na słońce, mróz, deszcz. Bierzesz topowego producenta, dobrą okleinę, przyjemny kolor, wyjątkowy wzór, kolejne lata cieszysz swoje oczy pięknymi drzwiami. Wybór wzoru jest czasochłonny. Katalogi dwóch firm Erkado i Polskone po średnio 50 wzorów, wychodzi 100 wzorów do przejrzenia.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: tolkin » 31 sie 2017, 12:01

Theme - ościeżnica drewniana jest dobrym rozwiązaniem - nie ma do tego wątpliwości. Jest używana głównie z drzwiami z tego samego materiału - nawet w drzwiach pasywnych. Nie mam doświadczenia długoletniego z mixem drzwi stalowych i ościeżnicy drewnianej, jak to zachowuje się w perspektywie czasu - teoretycznie te materiały pracują inaczej, czy jest to dobre - czas pokarze - możliwe że będzie ok... Odwrotnie - stalowa ościeżnica i drewniane drzwi są i mają gorsze parametry od użycia ościeżnicy z tego samego materiału. Wiadomo - w drzwiach stalowych też stalowa ościeżnica wychodzi znacznie gorzej niż Termo. KMT ma też podobne rozwiązanie z użyciem sklejki drewnianej, tylko ich ościeżnica jest dodatkowo odizolowana warstwą chyba aluminium - wiesz, tak jakby w stalowej zamiast pianki użyto drewna na zasadzie ramy. Pianka przylega idealnie równo, drewno raczej nie. Teoretycznie drewno klejone pożyje dłużej niż pianka, a tu jest sklejka drewniana.
Obrazek
Kto wie, może to rozwiązanie będzie zaciągnięte przez inne firmy. Wszystko ma swoje mocne i słabsze strony.
Reasumując - są różne rozwiązania ościeżnic, mixów itd - wg. mnie ościeżnice aluminiowe z przekładką termiczną jak na zdjęciach w powyższych wypowiedziach spełniają swoją rolę i są bezsprzecznie lepsze i sztywniejsze od stalowych. Drewniane w drzwiach drewnianych są również bardzo dobre.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 500
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: Jan_Kalita » 01 wrz 2017, 11:24

Takie rozwiązanie nie jest też jakąś specjalną nowością. W krajach skandynawskich okładziny aluminium do okien i drzwi są na porządku dziennym. Problem jest tego typu, że aluminium jest teraz droższe od złota:
https://www.money.pl/gielda/surowce/dan ... ium,4.html
https://www.money.pl/gielda/surowce/dane,zloto.html

i dlatego przez wiele lat kombinowano, aby zastąpić aluminium czymś tańszym lub wykonać odpowiednią domieszkę. Tak czy inaczej jest to dobry pomysł, ale z pewnością droższe rozwiązanie od ościeżnic stalowych/drewnianych.

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: KolosRes22 » 03 wrz 2017, 13:35

Ciekawa dyskusja panowie, ciekawa… Z moich doświadczeń - o tym jakie są drzwi wykonane przez firmę Mikea sam przekonuję się na co dzień od ponad roku, ponieważ przy ostatnim remoncie i dopicowywaniu chałupy kupiłem ich drzwi thermika felc z zamkiem listwowym. Jestem z tego wyboru zadowolony. Drzwi są wykończone przyzwoicie, bez niedoróbek, zamek działa jak trzeba, w przedsionku jest zdecydowanie cieplej niż przed wymianą, a klamka nie obłazi z farby jak się to dzieje u sąsiadów w drzwiach z podobnym przebiegiem. Z czystym sumieniem polecam.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: theme » 05 wrz 2017, 9:11

Super. Cieszę się, że podzieliłeś się z nami tą opinią. Nie wyobrażałbym sobie forum bez takich ludzi jak Ty.

A co do ościeżnic, to producenci z jednej strony mogą produkować takie rzeczy na jakie stać ich Klientów, z drugiej strony zawsze chcą rozwijać produkty. Stąd powstały mixy typu ościeżnica drewniano-aluminiowa z KMT, która ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, ościeżnica aluminiowo-kompozytowa z Wikędu, która ma niesamowitą sztywność i bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Obydwie nie kosztują majątku a znacząco rozwijają branże drzwiową. Nie są to wynalazki rodem z XXI wieku. Ościeżnica aluminiowo-kompozytowa PONOĆ była prezentowana wcześniej jak Wikęd ją wprowadził do oferty. Nie wiem czemu inne firmy się na to nie zdecydowały. Ze względu na zbyt dużą cenę dla Klienta, ze względu na konieczność przecierania szlaków z nowym produktem? Nie wiem. Chwilę później kilka firm miało już taką ościeżnicę w ofercie.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: KolosRes22 » 06 wrz 2017, 8:22

theme pisze:Aluminium nie jest takim świetnym przewodnikiem - wie to każdy co choć trochę bawił się z elektroniką (pisałeś o przewodnictwie m.in. prądu, ale i ciepła). Miedź jest świetnym i lepszym przewodnikiem - co za tym idzie droższym materiałem. Aluminium ma swoje wady i zalety: jest lekkie, sztywne, przy odpowiedniej technologii dobrze poddaje się obróbce i co najważniejsze - jako przewodnik w sposób bardzo skuteczny można dokonać izolacji (separacji) od innej strefy. Nawet cienka przekładka powoduje "przerwanie obwodu" i dalsza część może mieć inną temperaturę. Zaletą aluminium też jest szybsza reakcja na zmiany temp, co odróżnia ją od innych materiałów, np. stali o której wspominałeś. Do tego jest lepsza sztywność niż drewnianej, czy stalowej.


Widzę tu pewne niekonsekwencje. Piszesz, że aluminium nie jest takim świetnym przewodnikiem, a chwilę później wspominasz że ma szybszą reakcję na zmiany temperatury. To jak to w końcu jest? Wspomniana miedź ma przewodność cieplną na poziomie 370-400 W/(m*K) czyli faktycznie dużo wyższą niż aluminium mające 200-285 W/(m*K) ale czy to oznacza, że aluminium nie jest dobrym przewodnikiem ciepła? Nawet powszechnie krytykowana, słusznie zresztą, stal ma „tylko” 58 W/(m*K) co oznacza, że jest dużo gorszym przewodnikiem niż aluminium. Drewno z jego współczynnikiem przewodności cieplnej 0,2 W/(m*K) od wszystkich materiałów ujętych wcześniej w naszych rozważaniach dzieli przepaść.Jak już tu pisaliście - fizyki się nie da oszukać, a parametry jakie są widać od razu. Widać też od razu które rozwiązanie jest cieplejsze.Jedynym elementem, który w ościeżnicy Termo prestige zapewnia izolację cieplną jest przekładka termiczna, w tym przypadku prosty, jednokomorowy kawałek kompozytu z pustką powietrzną, przerywający mostek na aluminium. Oczywiście jest to rozwiązanie zapewne o wiele cieplejsze niż klasyczna ościeżnica stalowa, ale od strony termoizolacyjności istnieją, i to od dawna, rozwiązania lepsze od tego, na przykład wspominana już w tym wątku ościeżnica drewniana.

Grzegorz_Nowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2016, 9:32
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: Grzegorz_Nowak » 06 wrz 2017, 14:39

Jeśli chcemy dobre drzwi to warto postawić na drzwi antywłamaniowe. Produkty, które spełniają normy bezpieczeństwa. Warto dopłacić :)


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Sogou web spider [Bot] i 6 gości

Gotowe projekty domów