Dobre drzwi zewnętrzne do domu

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pafnuc518
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2016, 20:17
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: pafnuc518 » 18 mar 2019, 13:11

Panowie a co myślicie o drzwiach disting-stalowo-drewniane ?
Ktoś coś?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: mazwoj » 18 mar 2019, 14:48

Moim zdanie jest to wprowadzanie Klienta w błąd, bo są to powszechnie znane drzwi pod nazwą "drzwi stalowe" lub poprawniej "drzwi z płaszczem stalowym". Każdy producent drzwi stalowych ma podobną konstrukcję, więc mówienie o tym, że są to drzwi stalowo-drewniane trochę jest naciągane według mnie. Do tego sporo osób z branży zgodzi się ze mną, że łączenie drewnianej ościeżnicy do stalowych drzwi to nie jest idealne połączenie.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 942
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: theme » 23 mar 2019, 10:24

No patrz. Ja sprzedaję drzwi piankowo-stalowo-drewniane haha. Drzwi to nie produkt spożywczy, czy chemiczny gdzie składniki podaje się od największej ilości do najmniejsze. W takim przypadku objętościowo stalówki byłyby drzwiami piankowymi, a wagowo drewnianymi. Poprawna ich nazwa to drzwi z płaszczem stalowym i wypełnieniem termoizolacyjnym. Marketingowcy nigdy by nie pozwolili na taką nazwę więc potocznie mówi się na nie drzwi stalowe.
Takich konstrukcji jest pełno na rynku. Od świetnych popularnych marek takich jak Wikęd, KMT, Mar-Tom przez mniej znane Stal-drew czy Boryszew. Jest pełno takich drzwi na rynku, ale nikt nie wpadł aby je nazwać drewniano-stalowymi.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1388
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: MichalBudowniczy » 15 kwie 2019, 20:13

W ubiegłym roku zamawiałem drzwi z drewna od firmy muszynscy.pl. Posiadają bardzo ciekawy design, dobre wykonanie i odpowiednie zabezpieczenia. Cenowo także były bardzo opłacalne.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Dobre drzwi zewnętrzne do domu

autor: mazwoj » 18 kwie 2019, 8:25

Ciekawa oferta. Albo coś nie działa, albo produkują tam tylko 4 wzory drzwi? W obecnych czasach jest to dość mało, bo przeciętna firma stara się mieć około 50 wzorów drzwi. Wszystko zazwyczaj razy 3-4 bo tyle ma różnych serii w drzwiach. Np. zobacz co ma choćby popularny KMT lub CAL w ofercie.
W drzwiach wewnętrznych jest tego jeszcze więcej, bo producenci typu w/w Porta czy Erkado mają całą masę wzorów w kilku kategoriach tj. drzwi płytowe, drzwi ramowe, drzwi szklane. Są też drzwi czerpiące z pogranicza dwóch kategorii jak np. Fragi gdzie jest to połączenie drzwi szklanych i drzwi ramowych.

Na oknach się nie znam, ale z tego co widzę to bardzo przypadły mi do gustu okna zabytkowe.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości

Gotowe projekty domów