Ciepły montaż energooszczędnych okien.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

freesamen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 16 lip 2014, 22:04
Ciepły montaż energooszczędnych okien.

autor: freesamen » 13 lut 2016, 15:19

Witam,

W przyszłym tygodniu przyjedzie mi ekipa na budowę montować okna,
Okna zamówiłem 3 szybowe, 82 mm szerokość ramy, plus ciepły montaż na taśmach oraz ciepłe parapety z XPS.

Kładę nacisk na to aby okna były ciepłe i aby nie było mostów termicznych.

Domek będzie ocieplony 20cm styropianu grafitowego.

Jednak dzisiaj jak byłem na budowie to dało mi do myślenia czy taki otwór okienny musi być jakoś specialnie przygotowany?
Załączam zdjęcia jak one wyglądają u mnie. Pustaki mają wpusty (aby złapać ręką przy murowaniu) to należy zamurować lub zapiankować? Czy nie ma takiej potrzeby? Jeśli jest taka potrzeba to powinno być to w mojej gestii czy ekipy montującej?

Obrazek

Obrazek

tolkin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 485
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Ciepły montaż energooszczędnych okien.

autor: tolkin » 24 lut 2016, 14:33

Sprawa wygląda podobnie jak w przypadku ciepłego montażu drzwi. Jeśli masz już okna zamówione, tzn. że ktoś je mierzył. Podejrzewam, że albo sprzedawca, albo co jest bardziej prawdopodobne - ekipa montująca. W obu przypadkach ktoś powinien poinformować Cię jak i czy przygotować otwory pod montaż i czy zajmie się tym wynajęta ekipa.
Jeśli takich rzeczy nie ustalałeś, to najlepiej skontaktować się z nimi. Przed samym montażem, wszystkie ubytki widoczne na zdjęciach powinny być zalepione. Nie chodzi o to, aby powierzchnia była idealnie równa, a żeby taśma montażowa (czy też folia) mogła się do czegoś przylepić. Wpustki o których piszesz, są to tzw. zamki. Je trzeba zalepić np. zaprawą. Ona swoje schnie, także powinno to być zrobione wcześniej, przed montażem.
Nie możesz jednak zapomnieć o tym, że okna masz już wymierzone pod te otwory. Także nie wchodzi w grę zmniejszanie otworu.

Krystian_Tarnowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1716
Rejestracja: 19 maja 2015, 19:36
Lokalizacja: West Pomeranian
Kontaktowanie:
Re: Ciepły montaż energooszczędnych okien.

autor: Krystian_Tarnowski » 24 lut 2016, 18:05

to już wiesz czego masz pilnować przy montażu, ewentualnie wezwiesz nas na odbiór okien przed zapłaceniem kasiory ekipie monterskiej

tolkin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 485
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Ciepły montaż energooszczędnych okien.

autor: tolkin » 29 lut 2016, 15:18

Często po montażu to już jest "po jabłkach". Zależy jak i w ogóle czy masz skonstruowaną umowę, czy dogadywałeś się "na słowo". Jeśli nie masz w umowie montażu zaznaczonych szczegółów dot. obioru i jakości wykonania, to takie badanie zapewne skończy się awanturą. Oczywiście, masz prawo wymagać porządnie wykonanego montażu, ale też przed montażem musisz zabezpieczyć się, nic nie robi się na przysłowiową "gębę". Badanie kamerą termowizyjną jak najbardziej pokarze jakość wykonania. Podobnie przy montażu drzwi można pokusić się o takie badanie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów