Wyłaz dachowy i dziennik budowy ?

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Grabon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2007, 11:35
Wyłaz dachowy i dziennik budowy ?

autor: Grabon » 06 wrz 2007, 12:00

Witam.
Sprawa ma się następująco, otóż wystąpiłem wcześniej do spółdzielni mieszkaniowej "Razem" z zapytaniem czy będę mógł zamontować jedno okno w połaci dachowej. Odpowiedź była pozytywna i miało się obyć bez jakichkolwiek problemów. Gdy już zakupiłem okno dowiedziałem się że muszę mieć wykonane szkice i opis montażu okna dachowego wykonany przez technika budowlanego kosztowało mnie to dodatkowe pieniądze, a teraz gdy już dostałem zezwolenie dowiedziałem się od zarządcy owej spółdzielni co i mam również na pisane na owym zezwoleniu:

Cytat:
Informuje się jednocześnie, że Inwestor zgodnie z art.43 ust. 1 i 2 Prawa budowlanego jest obciążony zapewnić objęcie kierownictwa budowy /rozbiórki/ lub określonych robót budowlanych oraz nadzór nad robotami przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności oraz wykonać inwentaryzację powykonawczą.

Kazali mi wykupić dziennik budowy, zadzwoniłem do technika budowlanego który był tym faktem nie mniej zdziwiony niż ja.

PS.
mam nadzieję że się komuś będzie chciało to przeczytać, a za odpowiedź z góry dziękuje

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 488
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Montaz okien dachowych

autor: FAKRO » 09 wrz 2007, 18:38

Nie ma jasno okreslonych zasad i unormowan prawnych regulujacych montaz okien dachowych. Generalnie w przypadku kiedy montaz wiaze sie z ingerencja w konstrukcje dachu nalezy fakt ten zglosic u odpowiednich organow ( np wydzial budownictwa). W tej konkretnej sytuacji strona decyzyjna jest spoldzielnia jako wlasciciel budynku. Najprawdopodobniej wszystkie zalecenia ze strony Spoldzielni wiaza sie z jej wewnetrznymi aktami prawnymi przyjetymi np w Statucie.


Pozdrawiam
Konsultant FAKRO
www.fakro.pl
info@fakro.pl


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów