Jak zabezpieczyć okno dachowe Fakro przed otwarciem/włamaniem?

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Jak zabezpieczyć okno dachowe Fakro przed otwarciem/włamaniem?

autor: Kusza » 13 lip 2022, 8:12

Najprościej i najtaniej skuteczną blokadę zapewni bateria LR6 (AA) :) Tak dobrze przeczytaliście, mamy w oknie miejsce w którym po jego odwróceniu możemy je zablokować wysuwając w otwór specjalny bolec blokady. Wystarczy, że przy zamkniętym oknie włożymy w ten otwór wspomnianą baterię. Pasuje ona idealni i wystaje na tyle żeby zablokować okno prze jego otwarciem. Zresztą zobaczcie sami na poniżej załączonym zdjęciu.
IMG_20220713_090746.jpg

FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 520
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Jak zabezpieczyć okno dachowe Fakro przed otwarciem/włamaniem?

autor: FAKRO » 14 lip 2022, 12:22

Gratuluję kreatywności! :D
„Potrzeba jest matką wynalazków” – przewidzieliśmy, że użytkownicy naszych okien dachowych będą mieli potrzebę zabezpieczenia przed włamaniem przez nie, dlatego jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek pełną ofertę okien dachowych z min. III klasą bezpieczeństwa. W oknach dachowych FAKRO stosujemy od wielu już lat opatentowany system wzmocnienia konstrukcji, znany na rynku jako system topSafe. Na czym on polega?
1. Na innowacyjnym systemie mocowania specjalnie wyprofilowanych zawiasów
2. Na dodatkowym metalowym elemencie wzmacniającym zaryglowanie, czyli zamknięcie okna
3. Na zastosowaniu metalowej listwy utrudniającej włamanie przy pomocy narzędzi.
FTP-V 2009 dol top safe (www).jpg

Opisany system to standard w oknach dachowych FAKRO, dlatego użytkownicy naszych okien mogą „spać spokojnie”. Wszystkich tych zabezpieczeń nie widać na pierwszy rzut oka, ale one są w naszych oknach i sprawiają, że ich użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie. Mając takie poczucie można więc bez problemu dać upust swojej wyobraźni i rozwijać kreatywność, a to cecha bardzo pożądana w dzisiejszych czasach.
A co do samego otworu w górnej części ościeżnicy, który posłużył „innowatorowi” w realizacji pomysłu, to informuję, że służy on do nieco innego celu. Jeśli chcemy przewietrzyć pomieszczenie na poddaszu, a nie wystarcza nam mikrowentylacja przy użyciu kostki ryglującej przy klamce, wówczas możemy uchylić skrzydło trochę szerzej i zaryglować go w tej pozycji używając do tego zasuwki ulokowanej w górnej części skrzydła i właśnie tego otworu w górnej części ościeżnicy okna. Jest to jednak funkcja rzadko stosowana, stąd można powiedzieć, że ten otwór jest dodatkowym elementem na tzw. wszelki wypadek. Dodatkowo informuję, że jest on tylko w niektórych modelach naszych okien – na przykład w oknie typu preSelect próżno go szukać. Natomiast taki sam otwór w dolnej części ościeżnicy okien obrotowych jest bardzo użyteczny, bo po obróceniu skrzydła o 180, przy pomocy zasuwki na skrzydle i tego otworu, rygluje okno do pozycji, która umożliwia bezproblemowe umycie szyby zewnętrznej.
Mam nadzieję, że ta informacja będzie użyteczna dla wszystkich obecnych i potencjalnych użytkowników okien dachowych FAKRO.
blokada duze2.jpg
mycie okna©t.jpg


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów