Uszczelnienie okien

Odpowiednio doświetlone poddasze pozytywnie wpływa na komfort życia i samopoczucie mieszkańców. Nasi doradcy VELUX chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oknami dachowymi jak i produktami komplementarnymi (rolety, markizy, sterowanie elektryczne).

Moderator: Doradca VELUX

izabrza
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2013, 19:59
Re: Uszczelnienie okien

autor: izabrza » 03 kwie 2013, 20:32

Witam,

Ja również mam problemy z oknami Velux.

W 2010 roku zakupiliśmy i zainstalowaliśmy 7 szt okien typu: GGL 3065 94x140 (polecane do domów pasywnych) z kołnierzem uszczelniającym EDW 1000 + Paroizolacją BBX + Izolacją Termiczną BDX - jednym słowem pełen zestaw - jednym słowem bajka.
Niestety podczas pierwszej zimy po montażu wyszły następujące defekty:
1) "pocenie się" szyb w dolnych narożach (temp. do -10st.C)
2) przemarzanie szyb w dolnych narożach (temp. poniżej -10st.C)
3) nawiewanie zimnego powietrza do pomieszczenia przy silnych wiatrach - nieszczelność jest na łączeniu uszczelek okna.

wszystkie 3 punkty są wynikiem wadliwości uszczelek, które są stosowane do tych okien (wtym samym czasie kupiliśmy okno GGU 0065 78x98 z zestawem uszczelniającym i takich problemów nie mamy).

Na okna musieliśmy czekać ponad miesiąc, ponieważ jest to produkt niestandardowy indywidualnie wytwarzany pod klienta z zerowym stanem magazynowym. O cenie, która zapłaciliśmy za te okna nie chcę nawet wspominać. Myślałam, że kupując TAKIE okna od TAKIEGO producenta nie będę musiała się martwić o jakość i wykonanie. Niestety.....źle myślałam.

Zastanawiam się tylko, czy jest szansa ja poprawienie szczelności tych uszczelek bez potrzeby demontażu okna (skrzydło okna waży 70 kg).
Izabrza


Wróć do „Okna dachowe VELUX – Komfort na lata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów